Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2815 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışından araç getiren emekliler için yeni düzenleme uygulama 01.09.2016

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sagol horoz kardesim.Cevabin icin tesekkür ederim.Kayinpederim buraya geldiginde günlerini doldurmus olacak.Galiba En iyisi arabayi kayinvalidemin adina gecirip o hic araba ile tr ye gitmedigi icin onun adina tr ye giris yapmak.Plakayi degistirmeye gerek varmi birde 1,5 yil önce ikisi beraber giris yapmislardi Problem olurmu

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,781 teşekkür aldı
    Alıntı erde11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol horoz kardesim.Cevabin icin tesekkür ederim.Kayinpederim buraya geldiginde günlerini doldurmus olacak.Galiba En iyisi arabayi kayinvalidemin adina gecirip o hic araba ile tr ye gitmedigi icin onun adina tr ye giris yapmak.Plakayi degistirmeye gerek varmi birde 1,5 yil önce ikisi beraber giris yapmislardi Problem olurmu
    en iyisi gümrüğe danışmak

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı erde11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2) Yurt dışından Türkiye’ye götürülen arabalar Türkiye’de ne kadar kalabilir.? Turistik kolaylıklar kapsamında Türkiye’ye götürülen arabalara (yeni yasaya göre) en fazla 24 ay (730 gün) süre verilir Bu süre, tek seferde kullanılabileceği gibi, parça parça da kullanılabilir. Yani bu arabaları Türkiye’de bırakıp, 2 yıl içerisinde istediğiniz kadar uçak veya başka bir vasıtayla yurt dışına çıkıp,Türkiye’ye geri dönebilirsiniz.

Ancak bu sürenin tamamının kullanılmasından sonra, Türkiye’ye yeniden araba getirilebilmesi için -hem kişinin,- hem de arabanın, -çıkış tarihinden itibaren en az 185 gün süreyle fiilen yurtdışında bulunması gerekir; (Dikkat: Eski yasaya göre 6 ay süreyle Türkiye’ye giriş yapmış ve halen Türkiye’de bulunan arabaların 6 aylık süresinin 24 aya uzatılması için süresi dolmadan ve arabanın yurt dışına çıkarılmadan gümrük idaresine başvurulması gerekmektedir).
    http://www.beycan.net/1082/son-kanun...me-konusu.html

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,781 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2) Yurt dışından Türkiye’ye götürülen arabalar Türkiye’de ne kadar kalabilir.? Turistik kolaylıklar kapsamında Türkiye’ye götürülen arabalara (yeni yasaya göre) en fazla 24 ay (730 gün) süre verilir Bu süre, tek seferde kullanılabileceği gibi, parça parça da kullanılabilir. Yani bu arabaları Türkiye’de bırakıp, 2 yıl içerisinde istediğiniz kadar uçak veya başka bir vasıtayla yurt dışına çıkıp,Türkiye’ye geri dönebilirsiniz.
    hocam burada yurtdışına çıkışta arabanın gümrüğe bırakılması gerek yoksa farkedilirse yüksek cezaları var ...

birde emekliler eğer 185 günü doldurmadan tekrar giriş yaparlarsa sadece 30 gün Türkiye de bulunabilirler

7. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam burada yurtdışına çıkışta arabanın gümrüğe bırakılması gerek yoksa farkedilirse yüksek cezaları var ...

birde emekliler eğer 185 günü doldurmadan tekrar giriş yaparlarsa sadece 30 gün Türkiye de bulunabilirler

HOrOZ,bilgilendirmene aynen katiliyorum,alintida kirmizi renklerle 730 güne hak kazanabilmek icin kisi ve arabanin yurtdisinda en az 185 gün (6 ay) gecirilmesini belirtmek istemistim,2016 yilinda bende yeni uygulamadan faydalandim,iki nusha halinde taahütname tanzim ederek gümrük müdürlügüne sundum, Istanbul'da polisten cikarken sordum ben araba ile Türkiye'ye giris yaptim dedim kayitlarda göremediler 5 hafta sonra geri döndüm kapikuleden araba ile cikarken yine sordum benim giris cikislarimi görebiliyormusunuz diye ilk etapda göremediler 5/10 dadika bekleterek aradilar ve buldular kayitlardan düsürün sonra sorun yasamayayim diye sakalarak cikis yaptim.

9. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)