Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2761 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Burada dogup büyüyen ogluma Alman konsoloslugu vize vermiyor

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hollanda yada belcikaya bir sekilde nasil gelinir?ilgincmis o kadar zaman gecicek sen kaybettim diyeceksin pasaportu bu zamana kadar nerdeydin diye sormayacaklarmi? bu aradada turkiyede nikah kiyiyor nasil izzah edicen bunu o yalanci sahiti devlet ne yapar biliyormusun bunlar ortaya ciktiktan sonra?
    Arkadaş herhalde gümrükleri yol geçen hanı sanıyor ..
    bir kere Almanya Hollanda veya Belçika ( Schengen Vizesi) vizen yoksa uçağa almıyorlar

Havaalanındaki havayolları görevlileri vizeleri 20 kere kontrol ediyorlar

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya zaten ölmüş oğluna tatlı dil ile rızkını burada aramasını söyle.
    Oğlun şanslı biriymiş inan zamanla iyi ki gelmişim diyecek.

Ben oğlumu 16 yaşında Türkiye'ye getirdim, şimdi 12. sınıfa gidiyor çok mutlu iyi ki gelmişim diyor, paraya acımadım oğluma özel derse aldırdım, saati 50 ve 70 tl ödüyorum haftada 8 saat özel ders alıyor, Türkçe, Matematik, ve Tarh, şuan bile bire bir ders alıyor.
    Paran varsa heryer güzeldir ama...
    Ben Tr de almanyaya geldim sırf eğitim için. ��
    Hemde güzel işim varken.
    Paran varsa elit yerde oturur elit okullarda okursun.
    Çevren varsada iyibir işin olur.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Ocak 2017 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

4. Aslanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Muhabbetlerimizde genelde sohbetin konusu döner dolasir Almanya bitti artik eskisi gibi degil söyle kötü böyle kötü diye diye bitiremez ardindan ülkemizi öve öve bitiremeyizde neyi kötüleyip neyi övdügümüzden gercekte hic haberimiz yoktur. Böyle konusan kac kisi simdiye kadar Almanyayi terkedip ülkesine dönmüstür dönenlerin kaci umdugunu bulup mutlu yasiyordur varmi bilen. Suriyede ic savastan kacip ailecek coluk cocuk ölmeyi göze alip cennet ülkemizden avrupaya neden gecmeye calisirlar diye düsünen kac kisi var aramizda. Biz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayi herseyi bildigimizi iddia eden ender milletlerdeniz konusalim sadece agzimiz varya yemek ve konusmaktan baska neye yarar.

Burada vatandasin birinin bir derdi var konuyla alakali tecrübesi olanlardan fikir danismak icin yazmis. Bircok yorum yapilmis biz cok bilenler yardimci olmaktan ziyade adamin moralini bozmusuz.

6. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Hic birimizin aklina gelmedi ama belki ileri icin yardimci olabilir diye yaziyorum;

Hocam senin oglan bir sekilde kendini yunan adalarina resmi yada gayri atsa ve ondan sonra rahatlikla buraya gelemez mi ? Yunanistanda pasaportumu kayip ettim ama almanya da yasiyorum aileminde adressi de bu dese ?
    Gecen senelere baktigimiz da bir sürü ne idigü belirsiz insanin elini kolunu sallayarak avrupaya ( almanya ya ) geldigini görüyoruz.
    Tabi ondan sonra buradaki ausländeramtla sorunlar yasarsiniz zira daha önce vize basvurusunda bulunmus oldugunuz icin aktenkundig olmussunuz ama bakarsin ondan sonra avukat birsey yapabilir!!

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Birkac avukata danisin. Olumsuz cevap alirsaniz bence Arkadasa Türkiyede güzel bir yasam kurmasi icin yardimci olun. Önce ileride yapmak isteyecegi bir iste 3-5 yil isci olarak calissin. Tecrübe kazandiktan sonra kendi isini kurmasinda yardimci olun. Daha Yasi genc Masallah. Isini saglama alirsa Tüm dünya onun...
    Kolay gelsin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Yabancılar yasası

Alıntı akasyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oglum almanyada dogdu büyüdü. 21 yasinda evlendi sözlesmeli calisiyor diye esini buraya getiremedi.Türkiyede is buldu oglum türkiyede calismaya basladi 6 ayda bir buraya gelecekti 6 ay dolmasina yakin pasaportunu kaybetti.Yeni pasaport cikartana kadar 6 ay doldu.Vize alman gerekiyor dediler alman konsoloslugu vize vermedi.Oglum türkiyede bunalima düstü lütfen yardim edin oglumu buraya getirmenin bir yolu yokmu.

Öncelikle eleştirmek güzeldir ama yanısıra bilgi sahibi olup bilgi vermek daha iyidir bazı arkadaşlar Kanun maddelerini yazmışlar ama peki bu kanun da başka madde yok mu ilk olarak Almanya'da sözleşmeli bir işçinin eşine vize alamaması anormal değil normal sözleşmesinin unbefristet olmasını isterler ikinci olarak oğlum burada doğdu 21 yaşında gitti diyorsun yabancılar yasası kanunlarına göre eğer bir kişi en az altı yıl Almanya'da okumuşsa veya 15 seneyi Almanya'da doldurmuşsa Türkiye'de ne kadar kaldığına bakılmaksızın tekrardan vize alabilir Bu iki şarttan birinin yerine getirmesi yeterlidir sadece yapmanız gereken burada yabancılar yasasıyla uğraşan bir avukat tutmanız şu anki maliyeti 2000 € yazdığınıza göre iki şartıda yerine getiriyor yani %100 vizesini alabilir Çünkü tüm hakları saklıdır tabi başka bir sorun yoksa

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı mustafa.aroekaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle eleştirmek güzeldir ama yanısıra bilgi sahibi olup bilgi vermek daha iyidir bazı arkadaşlar Kanun maddelerini yazmışlar ama peki bu kanun da başka madde yok mu ilk olarak Almanya'da sözleşmeli bir işçinin eşine vize alamaması anormal değil normal sözleşmesinin unbefristet olmasını isterler ikinci olarak oğlum burada doğdu 21 yaşında gitti diyorsun yabancılar yasası kanunlarına göre eğer bir kişi en az altı yıl Almanya'da okumuşsa veya 15 seneyi Almanya'da doldurmuşsa Türkiye'de ne kadar kaldığına bakılmaksızın tekrardan vize alabilir Bu iki şarttan birinin yerine getirmesi yeterlidir sadece yapmanız gereken burada yabancılar yasasıyla uğraşan bir avukat tutmanız şu anki maliyeti 2000 € yazdığınıza göre iki şartıda yerine getiriyor yani %100 vizesini alabilir Çünkü tüm hakları saklıdır tabi başka bir sorun yoksa
    yuzde yuz yerine getirdigi icin yaziyi iyi okursan vize verilmedigini yazmis sen haklari saklidir diyorsun nasil oluyor bu is arkadasim?bu isler basite alindigi icin bu noktaya geliyor aten avukatsiz bu is olmasi mumkun degil olma ihtimalide cok dusuk ama ben senin yerinde olsam avukat araciligiyla ugrasirdim kolay gelsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)