Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2778 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Bence avukati araya sokmadan isine devam edebilirdin.Aslinda bana göre senin sefin en büyük hatasi, simdiye kadar sana hic bir uyari vermemesi,senin ise ilk iki gec gidmende dahi seni sözlü uyarida yapabilirdi daha dogrusu ise neden gecigtigini sorabilirdi,sen 5 kez gec kalmissin hic bir sorun olmadan,sonrada bunlarin hesabini birden ver olmaz öylesey,on ay öncesini sen nasil hatirlayacaksin.

Yaptigin istende kesim hatasi olmus,neden sana ertesi gün gelip hesap sormamis,bir hafta sonra gelip burada hatali is yaptigini sana söylüyor.
    Seninde anliyacagan sefin yapilanlari hepsini biriktirip senin önüne koymus,bu senin önüne koyduklarinida hepsini ayri ayri magnung diye düsünme,sana daga önce ihtar vermis olsa zaten,seni ücüncü ihtarda kapi arkadasi yapabilirdi.

Bunlarin hepsi yapilan ise uyumsuzluk olsada,hepsini birden önüne koydugu icin ilk ihtar olarak gecer,ikinciye seninle tekrar konusur daha fazla dikkatli olmani ister,cünkü ücüncüde sana cikis verebilmekle uyayir.

2. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence avukati araya sokmadan isine devam edebilirdin.Aslinda bana göre senin sefin en büyük hatasi, simdiye kadar sana hic bir uyari vermemesi,senin ise ilk iki gec gidmende dahi seni sözlü uyarida yapabilirdi daha dogrusu ise neden gecigtigini sorabilirdi,sen 5 kez gec kalmissin hic bir sorun olmadan,sonrada bunlarin hesabini birden ver olmaz öylesey,on ay öncesini sen nasil hatirlayacaksin.

Yaptigin istende kesim hatasi olmus,neden sana ertesi gün gelip hesap sormamis,bir hafta sonra gelip burada hatali is yaptigini sana söylüyor.
    Seninde anliyacagan sefin yapilanlari hepsini biriktirip senin önüne koymus,bu senin önüne koyduklarinida hepsini ayri ayri magnung diye düsünme,sana daga önce ihtar vermis olsa zaten,seni ücüncü ihtarda kapi arkadasi yapabilirdi.

Bunlarin hepsi yapilan ise uyumsuzluk olsada,hepsini birden önüne koydugu icin ilk ihtar olarak gecer,ikinciye seninle tekrar konusur daha fazla dikkatli olmani ister,cünkü ücüncüde sana cikis verebilmekle uyayir.
    hocam birinci üçüncü diye bir kural veya kanun yok bunlar sokakta kahvede cami derneğinde konuşulan şeyler

eskiden yapılan hatalarda sonradan Abmahnung yapılabilinir

ama mesela diyelim Abmahnung yapılmiş aradan 3-4 sene problemsiz geçmiş yine aynı hata tekrar edilmiş o zaman eski Abmahnung dikkate alınmaz

isterse ilk Abmahnung dada atabilir.. tabiki burada önemli olan yapılan hatanın vahimliği
    Konu hOrOz tarafından (27 Ekim 2016 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    belamis bi zaget beni yarin ara sana özel message attim / bak benim yazdiklarim cikti / Karneyi iyi vermis ben neden iyi karne verdigingi yazmistim. Ve sana 6 ve 9 herneye Abmahnung verir yazmistim oda aynen dedigim gibi cikti. tel acarsan sana yardimci ola bilirim . board ta özel seyleri yazmak istemiyorum.

7. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye Blade55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    80
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    yeni gelismelerden haberdar edersen sevinirim bizde bilgilenmis oluruz gercekten cok enteresan konu ve gelisen olaylar.. saygilar

9. Blade55 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Yeni gelişmelerden haliyle ruhsal olarak sinirlerim bozuldu. Şu an 2 haftalik doktorum beni raporladi evdeyim. Avukattan iş yerine mektub gitmiş.
    Ve birde işyeri beni AOK şikayetlenmiş, MDK"dan mektub geldi eve. Benim gerçekten hasta olduğumu düşünmüyorlar galiba. Gutachten yapılacağını yazmislar. Bende bunu pazartesi günü Avukata götüreceğim nasıl bir adım veya bir işlem yapılacagini ondan öğrenecegim.

Yeni olayları ve bilgileri sizlerlen tabiki paylaşaçağım.
    Şimdilikle sağlıcakla kalın.

Saygılar

Ettiği Teşekkür
    80
    Allah kolaylik versin usta gercekten zor, insallah tez zamanda hayirli bir son'a ulasir.. saygilar

12. Blade55 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Merhaba arkadaşlar bir yeni olay olarak şöyle birşey oldu.

Iş yerinin avukatı benim Avukatı aramış ve söylemişki anlasalim diye.

Anlaşma ise 12 senenin tazminat verelim. Buda 13.800€ gibi para yapıyor.

Bende bu anlaşmayi Red ettim, para istemediğimi söyledim.
    Ben isimi Istiyorum çalışmak istediğimi soylettim geri.
    Tabiki ilk önce benim sağlığım yerine gelince.

Ve şu anda MDK dayım bekleme yapıyorum.

Hayirlisiyla bakalım

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Dediğimiz gibi bugün MDK sorununuda aşmış olduk.
    Ilk başta MDK benim ev doktorumun bana vermiş olduğu Raporu çürüttu dağa doğrusu çalıştı.
    Bana işe gitmemem içi bir sebep görmediğini söyledi.
    Lakin durumu ben çok güzel anlatinca kendisine işin içinde zaten yalan yok sadece doğruları bastırarak bastırarak anlatinca benim rahatsız olduğumu anladı ve siz şu an çalışmak için uygun değilsiniz diyerekten karşı firmaya veya nere yazıyorsa oraya diktiert gerät len yazdırıyordu.

Lakin gerçekten sandığınız gibi MDK basite almayın . Bazı ben işlemler yapmamış olsaydım baştan kaybedilmisti.

Ben bunun içinde Osmanbey@ teşekkürlerimi sunarım.
    Şimdi bu MDK çok uzun bir mesele , şimdi şunu biliyorumki herşey sandığımız gibi bildiğimiz gibi değilmiş bazı işlerin çok püf noktaları varmış.

Şu anlık bu kadar gelen gelişmelerden illaki sizlere sunacağım.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Belalimisa gecmis olsun /

16. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    selamlar yine ben :-)

6 Hafta Rapordon sonra 12.12.2016 ilk günü is günüm oldu .
    Ilk günde patron tarafinda hakeretlere ugrandim ama direk yuzume degilde bir is arkadasina laf captirarak bana söylemis oluyor .
    Firmaya bugün 1 tane Rate girmis onu bulnda atin disari diye :-) yani beni kassetiyor. Ilk günüm böyledi .
    2 ci günümde bana verilen auftrag dan 50 mm kalinligindan olan mali kesmem gerekirdi , ama o mal firmada yok 100 lük mali kullanmami istedi , bende itiraz ettim.
    Kesmem dedim cünkü Auftrag da 50 lilik yaziyor , ben Chefim dedi ben diyorsam olur dedi , bende auftragin üzerine bestätigen yapin dedim 100 lük mali kullana bilirim diye .
    Oda kesmiyormusun dedi , bende hayir kesmiyorum dedim . Iceri buraya gitti yaklasik 20 dakika sonra elinde bir kagtila geldi burayi imzala diye , nedir bu diye sorduhumda
    bu ben sana söyledim kes diye sende kesmiycegim diye itiraz ettihin icin dedi. Haliyle ben imzalamadim beni rahat birakin dedim Avukatimi aratmak mecburunda birakmayin dedim.
    Sonrada bürasina gitti bidaha gelmedi.
    2 Gün calistikdiktan sonra bugun Doktora gitmek mecburunda kaldim , gercektende Bel agrilarim olustu , ayahimin altinda cins cins birseyler cikmaya basladi , oda bel agrisinda geliyormus .
    23.12.2016 ya kadar tekrardan raporluyum. Bu arada bende orhopädie gidecam belimi gösterercehim gercektende ne varmis .

Ettiği Teşekkür
    80
    dikkat et seni "Arbeitsverweigerung" dan isten cikarmaya calisiyor (verdigim isi yap dedim yapmadi)

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Ustam isin zor, Allah kolaylik versin.
    Suan is bulmak cok zor ama bence para karsiligi cikis almaya bak.

Ya sen gideceksin yada o patronun. Sana 13 bin avro teklif etmis
    ama o paraya cikilmaz. Tabiki tazminatli cikis alma hakkin yasal
    olarak yok, ama is veren seni cikarmak istiyorsa , para karsiligi
    bunu denerler.

En az 35 bin olsa isini görür. Bunun Yarisi Finanzamta gidiyor.
    Sene sonunda ausgleich yaparsin. 2. Kabul edersen parali cikisi
    3 ay Sperre alirsin Arbeitsamtdan ve 3 Ay giderini (Krankenversicherung) kendin karsilaman lazim.
    Tabiki ben illa calisirim diyorsan, sana zorluk cikaracakdir. Yani huzurun olmaz.

Ileri zamanda patronun gidecese (emekli) o Zaman hadi idare edersin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Bugün eve Maaş kagdim geldi , normalinde 2300€ Brutto gehaltim vardi. Malesef patron sadece 836€ Brutto vermiş. Hemen AOK sordum Krankengeld düşüdummu diye. AOK 5 gün sonra haber verecek. Ve hemen Doktorada söyledim , doktorun deyişi Hayır normalinde Krankenkasse düşmedin dedi.
    Sizce patron neden kesti neye dayanarakta yaptı. Haftaya avukata termin var bakalım o ne diyecek. Şimdi işin kötü tarafıda bu 1 ayda bütün borçlar harçlar gelecek , ne yapacam şaşırdım.

Neyseki her şerden vardır bir hayır.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,423
    16,050 mesaja 157,036 teşekkür aldı
    Arkadasim kac haftadir Kranksin?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    6 hafta rapordaydim morel bozukluğu yüzünden. Sonra 3 gün çalışmaya gittim buseverde belim ağrıdı için tekrardan rapordayim 2 haftadan belli.
    Yani 6 hafta mobing den ciktim.
    2 haftadan belli de bel ağrısından dolayı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı
    İnşallah en yakın Zaman'da herşey gönlünce olur.
    Allah yardımcın olsun.
    Önemli olan aile huzuru. Sıkıntımızı eve götürmemeye çalışalım. İnşallah bu sıkıntılı günleri başarılı ile atlatırsın. Allah sana daha iyi bir iş ve bereketli daha çok maaşlı bir iş nasip etsin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    egeli@ abicim allah razı olsun inşallah cümlemize nasip eyler.
    Çok para değilde huzur olsun yeter derim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı
    Yeni bir gelişme var mı?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Şu an bir yeni gelişme yok 12.01.2016 mahkeme vardı o tarih 19.01.2016 ya kaydırildi . Bu olacak mahkeme bana verilen Abmahnunglar icin. Yani yanlış anlaşılmasın Kündigung için değil. Firma dağa bugüne kadar kündigen yapmadı. Bende şu an ayin 06.01.2017 kadar raporluyum ondan sonrası neler olacaktır ben kendimde bilmiyorum eğer ki ağrılarım devam ediyorsa varsa tekrardan doktora gideceğim. Yeni bir gelişmeden illaki sizleri bildiririm.
    Saygılar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    Geçen perşembe günü mahkememiz oldu. Kısa bir özet geçeyim yeni gelişmiş olaydan.

Bana hakem 3 secenek sundu.

1. Abfindung 20.000 € ve 4 ay Kündigungsfrist.

2. Ilk 4 Abmahnungen silinmesi ve son kalan 3 Abmahnungen September 2017 ye kadar dosyada tutulması, ve benim normal şartlarda işime devam etmem.

3. Bütün Abmahnunglarin silinmesine ama bunun içinde araştırılmasına gerek var ve Beweise olma şartıyla. Bendende Beweise olmadığı icin.

Yani kararı Hakem bana bıraktı bende 2'ci seçeneği seçtim. 20.01.2017 kadar raporluydum. Ve allahın izniyle Pazartesi günü sabahci olarak işime tekrardan başlayacam. Bakalım nasıl bir gelisme olacak orasını bende merak etmekteyim.

Şu anlık bu kadar , yeni gelişmelerden illaki sizlere paylaşacam.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)