Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2759 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 96 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    merhaba

benimde simdi basima geldi -- 3 haftalik raporum var - 2. haftasinda bana mektub geldi haftaya (3. hafta ) pazartesi termin personalgespräch icin

ne yapmaliyim ?? fena giripe yakalandim, daha yeni yeni kendime geliyorum

selamlar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    isyerin ile durumun nasil ? abmahnung var mi ? sireket te sac kisi calisiyor ?

4. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba

benimde simdi basima geldi -- 3 haftalik raporum var - 2. haftasinda bana mektub geldi haftaya (3. hafta ) pazartesi termin personalgespräch icin

ne yapmaliyim ?? fena giripe yakalandim, daha yeni yeni kendime geliyorum

selamlar
    Sevgili Kardesim

Kranke Arbeitnehmer müssen nicht an Personalgespräch teilnehmen.

Cagiran firma Konusmaya davet ediyor etmesinede icerigini ve ne konusalacaginida bildirmiyor. Hele hele egerki Is anlasmasinda bir degisiklik olacaksa ona hic gitmek zorunda oldugunu da iceren bilgiler var,.

Verecegim linkte Yüksek Mahkeme bir emsal karar vermis. Bilmiyorum nekader almanca biliyorsunuz. Okunaizi tasfiye ediyorum.
    http://www.zeit.de/karriere/2016-11/...praech-pflicht
    Buda farkli sebebten dolayi Konusmaya davet edilme.
    http://www.arbeit-und-arbeitsrecht.d...ech-teilnehmen

Su bölümlerdede anladigim kadariyla Hasta olan bir isci hic bir sebeble . Isverenin toplantisina kaltima mecburiyeti yoktur diye bir emsal teskil eden karar almis. almasinada. Tekrardan itirazda bulunulmus. Sonucu belli degil anladigima göre.

Bölüm:1 Nürnberg im September 2015 ein richtungsweisendes Urteil gefällt: Es entschied damals, dass ein nachweislich arbeitsunfähiger Beschäftigter gerade nicht dazu gezwungen werden kann. Und zwar unabhängig von der Frage, ob er gesundheitlich dazu in der Lage wäre (Az.: 7 Sa 592/14). Allerdings:

Blüm 2:Entscheidung:
    Nach dem LAG ist die Kündigung nicht sozial gerechtfertigt (§ 1 Abs. 2 KSchG). Die Klägerin ist zwar wiederholt nicht zu dem von der Beklagten angeordneten Personalgespräch erschienen. Dazu war sie aber nicht verpflichtet i. S. d. § 106 GewO.

6. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isyerin ile durumun nasil ? abmahnung var mi ? sireket te sac kisi calisiyor ?
    isyerinle durumum iyi, abmahnung yok, 650 kisi civari calisiyor

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isyerinle durumum iyi, abmahnung yok, 650 kisi civari calisiyor
    is yerinde durumun ne olursa olsun,,krank isen kesinlikle gitmiyeceksin,,telefon acip,grip oldugunu kimseye bulastirmak istemedigini ve yorgan dösek yattigini ima ediceksin,,,veyahutta krank'ini sonlandirip toplantiya gideceksin,,,ikisinin ortasini yani krankli oldugun halde gidersen,,,bir dahaki seferde,,krankli iken geldin ya simdi neden gelmiyorsun,,kaciyormusun muhabbetleriyle karsilasabilirsin.nacizane fikrim.
    gecmis olsun bu arada

9. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    isyerinle durumun iyise o zaman problem yok. haber ver krankim de hastaligina söyleme. hastaligin hic kimseyi ilgilendirmez.

Bu arada arkadasim, is yerinle durumun cok önemli !! burada arkadaslar genelikle mahkeme karar larini kopyalayip buraya sunuyor .

bir mahkeme karari var bir de gercek hayat !

karina takma birsey olmaz. Krankdan sonra konusma normal .....

11. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir mahkeme karari var bir de gercek hayat !
    evet haklisin -- gercek hayata göre hareket etmek lazim diye düsünüyorum - simdi isyerinle problem yokken neden problem olsun

gitmeye karar verdim -- umarim yalnis karar degildir

derler ya nasil yaparsan yap - yalnis yaparsin

bakalim ne diyecek, buraya yazarim

ama bu yaziyi bir isciye 32 sene burda ve nerdeyse toplam 2 ay krank olana gelmemeli -- bunu beklemezdim

selamlar

Ettiği Teşekkür
    497
    elektroniker

kafaya cok takma. sonucta daha ortada birsey yok. bir gelisme olunca yazarsin.

sana simdiden tavsiye. Konusmada dediklerine dikkat et ! ve bi tavsiyem daha . bu devirde hic krank yapmamak da normal degil arada sirada cik dinlen. gecmis olsun

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    merhaba arkadaslar

evet pek bir sey olmadi - 3 hafta oluyor neyiniz var gibisine konusdu - bende fena gripe yakalandim dedim ve daha tam iyi olmadigimi söyledim - ve gördüde -ama bu haftadan sonra isbasi is basi yapabilecegimi söyledi iy olursunuz diye - bende iyi olmak istiyorum dedim - öylelikle ciktim -- yani uzun lafin kisasi daha fazla krank yapmamami istemis oldu

selamlar

Ettiği Teşekkür
    497
    gecmis olsun.

17. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 21 teşekkür aldı
    Raporlu olma durumunda ise gelmeme veya o hastaliktan dolayi cikis verilemiyor. Ama diger türlü Baska bir sebepten Abmahnung yada Sözlesme bitimi oldugunda verilebilyior diye biliyorum!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Efasane999 kardeş bende öyle saniyordum ama malesef tam olrak öyle değil.
    Şimdi nasıl anlatsam bu durumlara göre değişiyor. Bazı duruma göre evet bazı duruma göre hayır. Bunun binbir türlü yolu kanunu işlemleri var.
    Amma lâkin cok şükür ki ben çıktım kurtuldum bu illet firmadan.
    Şimdi kafam cok rahat , artık nasibimizde ne varsa onu yeriz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efasane999 kardeş bende öyle saniyordum ama malesef tam olrak öyle değil.
    Şimdi nasıl anlatsam bu durumlara göre değişiyor. Bazı duruma göre evet bazı duruma göre hayır. Bunun binbir türlü yolu kanunu işlemleri var.
    Amma lâkin cok şükür ki ben çıktım kurtuldum bu illet firmadan.
    Şimdi kafam cok rahat , artık nasibimizde ne varsa onu yeriz.
    Hadi geçmiş olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Eyvallah kardeşim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Slm. Bir olay anlatayım konu ile alakalı. Bizzat bir arkadasımın basından gecen hadise.
    Ben zamanında Deutschepost ta yani DHL de paket dagıtım isındeydim. Bu türk ısveren de DHL den subunternehmen olarak ıs alıyordu. Neyse gelgit zaman fıkir ayrılıgına dustuk isverenle, bana aniden yarın ise gelme dedi. ok dedim.
    krank yaptım. daha sonra posta ile evime is cıkıs kagıdını gondermis fakat ben evde yoktum, postaneye geri gelmis sonra ne olduysa mektup bana ulasmadı. daha sonra ben avukat tutum türk avukatım cıkıs kagıdı eline gelmedigi mudeetce
    isten cıkaramaz. bekle biraz dedi. bırkac ay gecti. mahkemeye cıktık ısveren avukat tutmamıstı. mahkeme calısanına cıkıs kagıdı ulasmadıgı ıcın 4 ay calıstım 6 ayda gecen zaman 1 senelik maasını odemek zorunasın kararı verdi . neyse bu
    pis cimri daha sonra avukat tuttu. cıkıs kagıdımı gonderdi. son is mahkemesinde 1 senelik maas alabilirsin dedi ama 1 senede ne kadar calıstıysan kazandıgın aylıklar düsülüp, calısmadıgın aylar odenecek yada sana 2 aylık maasın odenmesini
    kabul edersen dava kapanır dedi. ben devamlı sigortalı calıstıgım icin 2 aylık maas yeterli dedim, sonucta 2 ay aniden isten cıkarıldıgım ıcın biraz bocaladım.
    Sadede gelim bana yarın ise gelme demeseydi kendine is bak 1 ay sonra isi bırak deseydi bende mahkemeye gitmeyecektim. oda cezasını cekti .(rechtshutz um oldugundan mahkemeye para vermedim.)
    demem oki cıkıs kagıdı elinize vermesi bu mahkeme olaylarını iyi bildiginden cıkıs kagıdı elime gecmedi bahanesi olmasın ve mahkemeye vermesin diye. isveren uyanık mıs.
    saglıcakla kalın.
    (bu olaylar birkac sene once olmus. soru sorarsanız herzaman online degilim, cevap vermeyebilirim

Ettiği Teşekkür
    497
    1. konuyu tam anlamadim ama bana göre senin patronun acemi gibi geliyor yada kücük sirket. normal bi isveren direkt avukat tutardi.
    2. sizin davaniz yine ayri bi konu. sonucta siz "vergleich " yapip anlasmisiniz. abfindung aldiysan o zaman iyi . abfindung almadiysan o zaman arkadasin avukati da iyi degil !
    3. ana soru icin cevap: evet krank iken patron eve gele bilir ama birsey yapamaz.
    4. Burada genel olarak yaziyorum: suan sirketler iscilerini yavaz yavaz tamizliyorlar ve onlanrin yerine yeni ucuz isciler aliyorlar. kanunlara güvenip te sakin yanlis birsey yapmayin. kanun bi yere gercek hayat bi yere. kisacasi isveren sizi cikarmak isterse cikarir. onun icin her zaman kendinize su soru sorun...

4.1 ben bu sirkette calismak istiyor muyum ? o zaman isvere kibar ve olumlu davranin
    4.2 isyerinden cikmak istiyor saniz. bi konzept yapin ve ona göre davranin.

5. avukatlara sakin güvenmeyin. ve kendi kaldiginiz sehirden avukat tutmayin. cünkü bunlar bir birini taniyor . bu iyi de olabilir kötü de. konuya göre degisir.

Alıntı kemalcolm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm. Bir olay anlatayım konu ile alakalı. Bizzat bir arkadasımın basından gecen hadise.
    Ben zamanında Deutschepost ta yani DHL de paket dagıtım isındeydim. Bu türk ısveren de DHL den subunternehmen olarak ıs alıyordu. Neyse gelgit zaman fıkir ayrılıgına dustuk isverenle, bana aniden yarın ise gelme dedi. ok dedim.
    krank yaptım. daha sonra posta ile evime is cıkıs kagıdını gondermis fakat ben evde yoktum, postaneye geri gelmis sonra ne olduysa mektup bana ulasmadı. daha sonra ben avukat tutum türk avukatım cıkıs kagıdı eline gelmedigi mudeetce
    isten cıkaramaz. bekle biraz dedi. bırkac ay gecti. mahkemeye cıktık ısveren avukat tutmamıstı. mahkeme calısanına cıkıs kagıdı ulasmadıgı ıcın 4 ay calıstım 6 ayda gecen zaman 1 senelik maasını odemek zorunasın kararı verdi . neyse bu
    pis cimri daha sonra avukat tuttu. cıkıs kagıdımı gonderdi. son is mahkemesinde 1 senelik maas alabilirsin dedi ama 1 senede ne kadar calıstıysan kazandıgın aylıklar düsülüp, calısmadıgın aylar odenecek yada sana 2 aylık maasın odenmesini
    kabul edersen dava kapanır dedi. ben devamlı sigortalı calıstıgım icin 2 aylık maas yeterli dedim, sonucta 2 ay aniden isten cıkarıldıgım ıcın biraz bocaladım.
    Sadede gelim bana yarın ise gelme demeseydi kendine is bak 1 ay sonra isi bırak deseydi bende mahkemeye gitmeyecektim. oda cezasını cekti .(rechtshutz um oldugundan mahkemeye para vermedim.)
    demem oki cıkıs kagıdı elinize vermesi bu mahkeme olaylarını iyi bildiginden cıkıs kagıdı elime gecmedi bahanesi olmasın ve mahkemeye vermesin diye. isveren uyanık mıs.
    saglıcakla kalın.
    (bu olaylar birkac sene once olmus. soru sorarsanız herzaman online degilim, cevap vermeyebilirim
    Konu Osmanbey34 tarafından (17 Eylül 2017 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)