Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2757 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mpu adı üstünde idiot test.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Mpu adı üstünde idiot test.

Arkadaşlar benim oğlan 17 yaşında iken ehliyetsiz araba kulanmaktan 9 ay sperre yemiştin,şu an o süre doldu ama landrasamtdan mektup geldi,mpu yapması lazım diye...
    Şimdi sizlere soracam bu mpu uyu başarmak biraz zor herkezin bildiği gibi,acaba aramızda münich nürnberg civarında tanıdık veya tavsiye edeceniz bir yer varmı mpu yapmak için.
    Arkadaşın biri münich tarafında bir adress verdi tercüman d....i diye yardımcı olacanı yazmış,ücret olarakda 1500€ tutacanı söylemiş ama garanti,mpu başarınca ancak parayı veriyormuşsun,500€ mpu nun kendisi 1000€ da tercüman yiğecekmiş.
    Yarın arayıp bir iki bilgi edinecem,tabiki önce aramızda tanıdık veya daha sağlam biri olabilir diyerekten yazdım.
    Tabiki board kuralarına gereği mümkünse özelime yazmayı rica ediyorum,açık isim adress vermeyelim.
    Şimdiden yardımlarınız için tsk.

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Boyle bir risk icin 1000€ cok bir para degil ama neden kendisi normal yollardan girip denemiyor?55 yasinda benim tanidigim bir insan alkolden 2 kere ehliyeti kaybetti o bile yapti bunu aldi genc bir insan hayli hayli yapar diye dusunuyorum almancanin a si bile yok bahsettigim insanda asil onemli olan bundan sonra hata yapmamasi.Boyle insanlari devamli gozetim altinda tutuyorlar en kucuk bir hatada ehliyeti aliyorlar bu daha onemli bence sen bu gun 1000€ verir alirsin yalniz yarin polis herhangi bir seyden dolayi ehliyete el koyarsa bu sefer bu kadar ucuza alamassin 10 000€ mal oldu benim tanidiga ehliyet yilmadi gene yapti su an ehliyet cebinde arabaya binmiyor tovbe diyor.

4. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Eyvallah ustam cevabın için...
    Neden normal yollardan girmemesi,birincisi bizim buralarda tanıdıkda normal yollardan girip alan yok bildiğim kadar,ikincisi vorbereitung yapmak zorundaymış oda 700€ tutuyor ve sinav 500€ eti 1200€,alıp alamayacağı belli değil oda,buyüzden normal yollardakine sıcak bakmadık.
    Belki bakarsın boarda başka arkadaşlar çıkar özelikle kendilerinin gitiği yer vardır,çünkü bendeki adress sadece bir arkadaşının duyması gibi bişey.
    Tekrar sağol yardımın için.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı kerem03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah ustam cevabın için...
    Neden normal yollardan girmemesi,birincisi bizim buralarda tanıdıkda normal yollardan girip alan yok bildiğim kadar,ikincisi vorbereitung yapmak zorundaymış oda 700€ tutuyor ve sinav 500€ eti 1200€,alıp alamayacağı belli değil oda,buyüzden normal yollardakine sıcak bakmadık.
    Belki bakarsın boarda başka arkadaşlar çıkar özelikle kendilerinin gitiği yer vardır,çünkü bendeki adress sadece bir arkadaşının duyması gibi bişey.
    Tekrar sağol yardımın için.
    arkadaşım MPU psikolojik bir test bir matematik veya tarih dersi gibi bir sınav değil

burda kişinin tıbbi psikolojik durumu değerlendiriliyor acaba bu olaydan kendine bir ders çıkarmış mı pişman mı diye test ediliyor ..

bütün test 3-4 saat sürüyor sırasıyla Test diagnosu, Doktor Kontrolu ve Psikoljik Sohbet ten oluşuyor..

sonucunde bir rapor tutuluyor ve gerekli merciye gönderiliyor ..

bence bunlar kişinin kişiliği ile ilgili değerler ...

parayla olacak işler değil

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım MPU psikolojik bir test bir matematik veya tarih dersi gibi bir sınav değil

burda kişinin tıbbi psikolojik durumu değerlendiriliyor acaba bu olaydan kendine bir ders çıkarmış mı pişman mı diye test ediliyor ..

bütün test 3-4 saat sürüyor sırasıyla Test diagnosu, Doktor Kontrolu ve Psikoljik Sohbet ten oluşuyor..

sonucunde bir rapor tutuluyor ve gerekli merciye gönderiliyor ..

bence bunlar kişinin kişiliği ile ilgili değerler ...

parayla olacak işler değil
    Aynen bende bunu soylemeye calisiyorum aslinda bu riski alan kisi 1000€ para istemis cokmu diye ikinciside bu cocuk yarin en kucuk bir sey yaparsa arabanin uzerinde direkt olarak bu testlere sonrasindada ehliyete el koyarlar bence normal yollardan yapmasi daha mantikli allah korusun yarin bu cocuga yada karsi tarafa bir sey olursa vebalinin altindan kalkamassin yinede siz bilirsiniz ben baba olarak sahsen bu riske girmezdim hakkiysa alsin yok degilse tehlike engellenmis olur zaten piskolojini anlayabiliyorum baba olarak ama yanlis bence.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Kardes bosuna parani verme birak gitsin oglun,orada ikigün ders görüyorsun,yalnizda olmuyacak 12-14 kisi arasi toplanti yapiliyor.
    Izinden önce bende iki gün gidip yaptim,orada bulunmasi yetiyor,parani ona buna kaptirma,bak oglunun cokda hosuna gidecek cok seyler ögrenmis olucak.

9. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Said kardeş,anlıyorum hepinizi aslında normal yolardan yapmalıda,bunun suçu alkol veya esrar gibi bir şey değil,yani benim oğlanın hiç psikologik bir rahatsızlığı yok,çoğumuzun yaptığı gibi ehliyetsiz araba kulanmak,zaten çocuk 9ay sperre yediğinde fıtırdı zar zor zamanı doldurdu,şimdide landrasamt mpu dediğinde iğce morali giti,tuturdu bana ne yap yap anormal yollardan bir şeyler ayarla diye,kendi yaşıt arkadaşları aylardır arabaya binerken,bu halen roller ile aussbildung yerine gidiyor,bende içimden bir baba olarak kıyamıyorum,bir an önce ehliyetini almasını istiyorum.
    Sen izinden önce gitiğini yazmışsın,acaba toplam zaman olarak ne kadar sürdü?ilk defadamı aldın?ne kadar ücret ödedin toplam?
    12,14 kişi olduğunu yazmışsın,acaba termin alana kadar uzun sürecekmi?
    Son olarakda,ben münich nürnberg arasındayım(ingolstadt)senin gitiğin yer bana çok uzakta değilse özelden yazabilirmisin.
    Tekrar hepinize tek tek tsk ediyorum yardımlarınız ve önerileriniz için.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Said kardeş,anlıyorum hepinizi aslında normal yolardan yapmalıda,bunun suçu alkol veya esrar gibi bir şey değil,yani benim oğlanın hiç psikologik bir rahatsızlığı yok,çoğumuzun yaptığı gibi ehliyetsiz araba kulanmak,zaten çocuk 9ay sperre yediğinde fıtırdı zar zor zamanı doldurdu,şimdide landrasamt mpu dediğinde iğce morali giti,tuturdu bana ne yap yap anormal yollardan bir şeyler ayarla diye,kendi yaşıt arkadaşları aylardır arabaya binerken,bu halen roller ile aussbildung yerine gidiyor,bende içimden bir baba olarak kıyamıyorum,bir an önce ehliyetini almasını istiyorum.
    Sen izinden önce gitiğini yazmışsın,acaba toplam zaman olarak ne kadar sürdü?ilk defadamı aldın?ne kadar ücret ödedin toplam?
    12,14 kişi olduğunu yazmışsın,acaba termin alana kadar uzun sürecekmi?
    Son olarakda,ben münich nürnberg arasındayım(ingolstadt)senin gitiğin yer bana çok uzakta değilse özelden yazabilirmisin.
    Tekrar hepinize tek tek tsk ediyorum yardımlarınız ve önerileriniz için.

Toplam iki gün gittim,sizin yapacaginiz hic bir sey yok,mpu yapicaksa zaten Polisten size mektup termin verirler,onlarin verdigi termin size uygun olup olmadigini siz kendiniz karar vericeksiniz, termin uygun olmazsa hemen cevap verirsiniz baska bir seminere gidersiniz.

Oglunuzu anliyorum cok genc,bu gibi seylere gencler fazla takinti yapar,siz oglunuza yardimci olmaya calisin konusun,öyle korkulacak bir sey degil.
    Polisin yapacagi davete korkmadan gitsin,Avukatlara vericegen paraylada ehliyetini yapar.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Said kardeş,anlıyorum hepinizi aslında normal yolardan yapmalıda,bunun suçu alkol veya esrar gibi bir şey değil,yani benim oğlanın hiç psikologik bir rahatsızlığı yok,çoğumuzun yaptığı gibi ehliyetsiz araba kulanmak...
    Af buyur cocugunun piskolojik sorunu var. Normal bir insan bunu yapmaz. Yok cocuktu iste falanda fistanda gecerli neden degil. 1000 couktan sadece 1 kisi bunu yapiyorsa, o cocukta bir anormallik vardir.

Hem ayrica sen niye ugrasiyorsunki? Birak kendi yaptigi halti kendi temizlesin. Gitsin ise girsin, calisip kazansin parayi, MPU-testide kendi ödesin, ehliyetinide kendi alsin, bak bir daha kolay kolay paranin kazanmanin ne oldugunu ögrenince nasil akillanir. Eger MPUyu sen ödersen, ehliyetide sen ödersen, 50lik yolda 90 ile gider kaza yapar, sende burda niye böyle oldu diye sorarsin. Cocugunun iyiligini düsünüyorsan, birak hepsini kendi hal etsin.

13. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ya hocam ben baska bir taraftan bakmak istiyorum..
    Sorunda oglunun ehliyetti olmadan Araba kullandigini yazmissin, peki ehliyeti olmayan birinden nasil MPU isteye bilirler ?
    Internette biraz arastirdim ve anladigim kadari ile tek seferlik bir kullanis ise MPU zorlamasi olmazmis!!
    Simdi burada bilmemiz gereken senin oglan daha önceleri de yakalandi mi yoksa tek seferlik birsey miydi?

Benim sana Tavsiyem eger Rechtschutzun varsa bir avukat ile görüsmen. Istersen Mayer Lück avukatlik bürosuna danisa bilirsin..Bu avukatlik bürosu verkehrsrecht üzerine uzmanlasmis.

Tercüman araciligi ile almak olayina gelince, zamanda bu isleri yapan bir cok fahrschule vardi ve sonra hepsinin foyasi ortaya cikti. Foyalari ortaya cikinca orada ehliyet yapan bir cok kisinin ehliyeti yap iptal edildi yada haklarinda sorusturma acildi. Yukaridaki arkadaslarinda yazmis oldugu gibi ileri bir zamanda ayni seylerin senin basina gelmiyecegi ne malum?
    Konu Memoli1976x tarafından (12 Eylül 2016 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya hocam ben baska bir taraftan bakmak istiyorum..
    Sorunda oglunun ehliyetti olmadan Araba kullandigini yazmissin, peki ehliyeti olmayan birinden nasil MPU isteye bilirler ?
    Internette biraz arastirdim ve anladigim kadari ile tek seferlik bir kullanis ise MPU zorlamasi olmazmis!!
    Simdi burada bilmemiz gereken senin oglan daha önceleri de yakalandi mi yoksa tek seferlik birsey miydi?

Benim sana Tavsiyem eger Rechtschutzun varsa bir avukat ile görüsmen. Istersen Mayer Lück ( 089 3303760 )avukatlik bürosuna danisa bilirsin..Bu avukatlik bürosu verkehrsrecht üzerine uzmanlasmis.

Tercüman araciligi ile almak olayina gelince, zamanda bu isleri yapan bir cok fahrschule vardi ve sonra hepsinin foyasi ortaya cikti. Foyalari ortaya cikinca orada ehliyet yapan bir cok kisinin ehliyeti yap iptal edildi yada haklarinda sorusturma acildi. Yukaridaki arkadaslarinda yazmis oldugu gibi ileri bir zamanda ayni seylerin senin basina gelmiyecegi ne malum?
    küçük yaşta ehliyetsiz araba kullananlara MPU kesinlikle geliyor ..

çünkü yasak olduğunu bile bile kullanınca psikolojik teste tutup ehliyet almasının uygun olup olmadığını bilmek istiyorlar

Ettiği Teşekkür
    308
    Kim demis ehliyeti olmaya mpu yapilmiyor diye komsumun ogluna ilk seferde ehliyetsiz araba kullanmaktan 2 sene spere arti mpu verildi buda yetmedi davasi devam ederken bir daha yakalandi 7 sene spere arti mpu yedi su an icerde yatiyor ehliyetsiz araba kullanirken buyuk kaza yapti ben bu arkadasa bunlari anlatmaya calistim butun yazilarimda senin oglan kusura bakma ama baya simarik galiba nasil sana baba ne yap yap ilegal yol bul coz diyebiliyor kusura bakma benim oglum bana boyle konusacak vurdummu duvara yapistiririm konusamaz zaten gelecek lafi bildigi icin nasil yediysen halti temizle derdim onuda tahmin eder zaten farkinda degilsin belki ama cok buyuk kotuluk yapmak uzeresin ogluna.

17. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçük yaşta ehliyetsiz araba kullananlara MPU kesinlikle geliyor ..

çünkü yasak olduğunu bile bile kullanınca psikolojik teste tutup ehliyet almasının uygun olup olmadığını bilmek istiyorlar
    Benim okuduum forumda eger "erst täter " ise MPU istenmesi gerekmiyormus deniyor..Kanun babinda nasildir bilemem o yüzden arkadasa Avukata gitme tavsiyesinde bulundum.

19. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Üye erdalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    114
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Arkadaslar mpu yaptı dortmund da bı akademi bulduk 1500 Euro verdik bir kerede aldı söylediklerinin hepsi mpu da geldi şükür biraz pahalı oldu ama bitirdik sukur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)