Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2765 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den almanya'ya 40000 € gönderecekler problem olurmu?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Türkiye'den almanya'ya 40000 € gönderecekler problem olurmu?

Merhaba arkadaşlar başlık ta okuduğunuz gibi seneye ev kredimi ödemek için 40 bin euro gönderecek kayınbilader acaba bir sorun çıkarmı ? parayı privat kredi olarak veriyor faiz ödemeyecegim .bir kaç senedir hartz 4 alıyordum şimdi işe girdim herhangi bir yardım almıyorum. daha önce hartz 4 den para aldığım için problem çıkarmı?

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Gelecek para icin sorun cikmiyor
    Yalniz Behördeden mektup geliyor ve paranin kaynagini soruyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    parayı kayınbilader gönderecek paranın kaynağı o .kayınbiladerin parayı nerden aldığı Alman devletini neden ilgilendiriyor ki

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    karaparamı aklamamı yapılıyor gibi düşünüyorlar

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Alıntı kp. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı kayınbilader gönderecek paranın kaynağı o .kayınbiladerin parayı nerden aldığı Alman devletini neden ilgilendiriyor ki
    Kara para aklamayi ve vergi kaçırmayı önleme yasası

Almanya ya giren ve çıkan her 9999€ nun üstündeki meblağlar bildirilmek zorundadır

yoksa paranın kaynağı açıklayasıya kadar da devlet el koyar

sen neden sanıyorsun ki bütün bankalar IBAN sistemine girdi

sırf USA nın uluslararası para trafiğini kontrol edebilmesi için

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun. para şuan kayınbiladerin hesabında yatıyor hesap soracak bir ülke varsa oda Türkiye'dir .

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun.
    belki kayınbiraderin eroin filan satıyordur illegal kazanıyordur ..Parayı Almanya da aklamaya çalışıyordur

Bu işin şakası ama olay böyle

sen olayı yanlış arıyorsun para legal yollardan mı kazanılmış veya gelmiş ona bakıyorlar ..

sen merak etme para sana geldiği anda onlar kendini bildirirler
    Konu hOrOz tarafından (24 Eylül 2016 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkadaş kayınbilader Türkiy de yaşıyor kara para olsa zaten Türkiye hesabını sorar diye düşünüyorum.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    4 yetiskin git tr ye geri gelirken parayi getir adam basi 10 bin euro hakkin olduguna göre 4 kisi parayi getirebilir o zaman bu tur sorular sorupda insanlar aciklama yaparken sanki azarlar gibi yazma geregi duymayabilirsin

Arkadaşlar kara Para nasıl yasal yolla almanyaya gönderecek para kayınbiladerin hesabından benim hesabıma gelecek. Uçakta cepte mi geliyor ki kara para olsun. para şuan kayınbiladerin hesabında yatıyor hesap soracak bir ülke varsa oda Türkiye'dir .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben kimseye azarlamiyorum asıl senin dediğin gibi parayı getirirsem kara para olur.burda Sparkasse ye gidip 40 bin euro yu nasıl yatıracagim asıl o zaman sorarlar paranın kaynağını.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    ayni sey olmuyormu arkadaslarda onu söylüyor ha senin banka havalen ile gelmis para yada yaninda getirmissin arkdaslarin dedigi bunu sorarlar nerden buldun diye borc aldim dersin calisan birinden yani almanyaya gizli parayi soksan calisain birinden borc almis gibi gösterebilirsin onda sorun yok

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Ben kimseye azarlamiyorum asıl senin dediğin gibi parayı getirirsem kara para olur.burda Sparkasse ye gidip 40 bin euro yu nasıl yatıracagim asıl o zaman sorarlar paranın kaynağını.
    arkadaşım gecenin bu vaktinde böyle soruyu yokuşa sürmenin gereği yok

sana açıkladık niye ve neden olduğunu

kanunları biz yazmadık biz sana olacak olanları yazdık

zaten ev alırsan Finazamt bile 40bin euro yu nerden buldun diye onlarda soracak

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Galiba anlasamiyoruz Türkiye de hesapta yatan para kara para olmaz. kayınbilader Türkiye de yaşıyor ve Deichmann mağazalarınin a dan Z ye kadar açılışı ona ait yani adama para var ve bana faiz siz olarak borç veriyor. ben bir kaç yıl hartz 4 yardım aldım şuan çalışıyorum ve hiç bir şekilde yardım almıyorum. onun için bana problem çıkarırlar mı bunu öğrenmek istiyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    valla banada bu sorunun tam tersi detayli bilgi lazim .. Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    soruyu yokuşa ben sürmüyorum kesin bilgisi olmadan kulaktan duyma bilgilerle fikir veren arkadaşlar yokuşa sürüyor. ben burda konuyu açarken belki bir arkadaş daha önce yaşamıştır onun tecrübesinden faydalanabilirim diye düşünmüştüm.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    soruyu yokuşa ben sürmüyorum kesin bilgisi olmadan kulaktan duyma bilgilerle fikir veren arkadaşlar yokuşa sürüyor. ben burda konuyu açarken belki bir arkadaş daha önce yaşamıştır onun tecrübesinden faydalanabilirim diye düşünmüştüm.
    eğer Harz4 den tamamen çıktıysan problem olmaz

Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla banada bu sorunun tam tersi detayli bilgi lazim .. Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim
    9999€ nun üzerindeki paranın tamamını kendin bildirmen gerek...
    zaten kağıtları Zollamt a dolduruyorsun ve damgalatıyorsun

Formblatt V400 http://www.konsularinfo.diplo.de/con...rmitteln_d.pdf

para illegal değilse korkmaya gerek yok istersen 100000€ götür kimse bir şey demiyor
    eğer bildirmeden geçerken yakalanırsan problem o zaman başlıyor

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...ght=g%FCmr%FCk
    Konu hOrOz tarafından (24 Eylül 2016 Saat 01:55 ) değiştirilmiştir.

19. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Arkadaşim ben kendim şahsen 100.000.00€ Banka yoluyla gönderdim. Ne burdaki banka nede Türkiyedeki banka , Nede herhangi gibi bir devlet olsun veya kamu görevlileri olsun kimse birsey sormuyor. Yani uzun lafın kısası kara para Beyaz Para bunların hepsi hikaye. Yeterki sen herşeyi banka yoluyla yap hiç bir sorun olmaz. Hartz 4 olayınida gelecek olursak orasını bilmiyorum ezbere birşey diyemem.
    Amma Lâkin birgün yine Arbeitslos kalacak olursaniz ozaman sorarlar 40.000.00 € ne yaptınız diye. Sizde bunu belgeleyerek suna bilecekseniz hiç bir sorun olmaz.

21. 2 kişi belalimisa üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    belalimisa arkadasimiz dogru söylüyor, hic kimse bir sey sormuyor, ablam yukaridakinden cok daha yüksek miktarda parayi kreissparkasseye havale ettirdi daha gecen sene ve tek bir sorun bile cikmadi.

Volksbank devlete bildiriyormus özellikle diye duymustum ama kreissparkassede da böyle bir sey yokmus.Burasi kesin bilgi degil, denemedik, sadece duyumdan ibaret.

23. mxm üyemize teşekkür edenler:
    kp.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    nihayet doğru düzgün bir bilgi geldi bellimisa ve mxm Teşekkürler tekrar. ben banka yolu ile gelecek diyorum arkadaşlar kara para alman devleti sorar diyorlar. bankada yatan para nasıl kara para olacakki.9 aydır hartz 4 veya başka yardım almıyorum sağlam bir iş buldum çok şükür bundan sonra hartz 4 ile işim olmaz diye düşünüyorum. ama ilerisi için yinede büyük konuşmak doğru olmaz.

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    nihayet doğru düzgün bir bilgi geldi bellimisa ve mxm Teşekkürler tekrar. ben banka yolu ile gelecek diyorum arkadaşlar kara para alman devleti sorar diyorlar. bankada yatan para nasıl kara para olacakki.9 aydır hartz 4 veya başka yardım almıyorum sağlam bir iş buldum çok şükür bundan sonra hartz 4 ile işim olmaz diye düşünüyorum. ama ilerisi için yinede büyük konuşmak doğru olmaz.
    Usta senin isine gelen cevap "dogru düzgün" cevap oluyor.Gereken bilgileri arkadaslar vermis.Ama senin isine gelmedi ayri konu.Sen daha bankadaki para nasil kara para olabilir diyorsun.
    Örnek(sakin yanlis anlama sadece ÖRNEK)
    Sen kayinbilader Heroin Esrar satiyor ve 150000,-Eurosu var Bankada.Sana 40000 euro gönderdi,Devlet nerden bilsin Kaynagini.Gelen Paranin üstünde yazmiyor,senin kayinbilader parayi caldimi yoksa atini Arabsini sattida sana para yolladi diye.
    Kanunlari devlet yapiyor biz deyil,saygilar..

26. 2 kişi avcilar kirali üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)