Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3214 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkiyede kullanmadigim elektrik parasi?

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı

Turkiyede kullanmadigim elektrik parasi?

Arkadaslar gecen sene Turkiyedeki yazligimin ben yokkene akdeniz elektrik kurumu elektrik saatini degistirmis.Taktiklari saat bozuk devamli donuyor.Izine gittim evde kacak olabilir dediler.Olcturdum oyle birsey yok daha sonra biri geldi elektrik kurumundan ana ceyrani soktugu halde saat isliyor.Ben boyle birsey gormedim dedi sefine telefon edip saati satan firmalik olay dedi.Yeni saat taktilar.Ben kullanmadigim halde 600 tl odedim. Ben buraya geldim soktukleri saati tekrar hesaplamislar 1194 tl yine yazmislar ben orada olmadigim icin bana ulasamayip Avukata vermisler.Dilekce verdim evde oturan yok suda kullanilmamis su parasi odenmemis hic buna ragman derdimi anlatamadim. Bu paradan haric birde avukat parasi gelecekmis uzerine.Bana bir akil verin arkadaslar bende avukata gitsem zaten bu isdedikleri kadar avukat parasi vermem lazim.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Öncelikle Gecmis olsun,
    Bu durumda iki secenegin var 1.Istedikleri Parayi ödeyip kurtulacaksin
    2.Avukat tutup karsi dava acacaksin,bu ara senin avukata verdigin ücrt tabi dava degerini cok cok gecmis olacaksinki,sonunda senden yine ayni
    miktar cikmis olacak ve bu ara Elektrik ve su sirketinin hattini kapatma haklari mevcut.
    Türkiye,hadi kolay gelsin.

4. sesbes05 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim.

Avukat sadece dostane baktigi halde Mahkeme Parasi 1500 Tl buda en düsügügü eger Tanidiksaniz.
    Simdi binin üzerinde zaten bir küsür para ödecegin söz konusu arti belirttigim sekilde en düsükten yola cikarsak arti 1500 tl.
    Burda senin yapacagin Tüketici haklarini arama ve Korumaya basvurman.
    Birde Arabulucu bazi meblara kadar Mahkemeye basvurmadan yani Ombudsmann Yani tarafsiz arabulma merci . Böyle konularda karar ve ara yolbulma mercidir.
    Iki Dolandiriciliktan Cumhuriyet Bassavciligina Bir Dilekceyle Suc duyurusunda bulunman.
    Gerece ise sizin izniniz olmadan Konut dokunuzmaligini ihlal ettiklerinden dolayi. Vede Yapilan hizmetin gercegi yansitmadigini Takillan saatinde Gelen baglantilarin tamamini kesildigi halde Sayacin elektirik harcar gibi tüketimi göstermesi .
    Aslinda Akil edipte Ceyranin bütün baglantilerin kesildigi halde Saatin calistigini Kayit altina alsaydiniz daha iyi olurdu. Bu durumu Sahitlik edecek kisi veya kisiler varsa onlarida sahit olarak bildiriniz.
    Bu Süre Zarfinda zaten yurt disinda oldugunuzu belgeye ek olarak ekleyin ve Mahkemeye sunun.
    Zaten onlarin amaclari belli nasil olsa bunlar Avukat masraflarindan kacarlar istenilen Meblayi öderler.Yurt disi Adresini bildirmen gerekiyor dilecede. Mahkeme yazismalar Adresine Konsolosluk yoluyla Ulastiriliyor.
    Ben kendi Acimdan ya hero ya mero derdim.
    Sicim ve Taktir sizin.
    Saygilarimla.

6. dalga üyemize teşekkür edenler:

Üye ali84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    münih
    Ettiği Teşekkür
    226
    13 mesaja 48 teşekkür aldı
    slm kardes önce git kendini yurtdisinda oldugunu kanitla zaten sen olmayinca nasil degistirillerki saati bendede aynisi oldu kabul etmedim derimki ilk önce elektrik kurumuna git olayi anlat baktin olmadi bir avukata danisirsin slmlar

8. ali84 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    113
    Alıntı ali84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm kardes önce git kendini yurtdisinda oldugunu kanitla zaten sen olmayinca nasil degistirillerki saati bendede aynisi oldu kabul etmedim derimki ilk önce elektrik kurumuna git olayi anlat baktin olmadi bir avukata danisirsin slmlar
    Arkadasim elektrik kurumuna gittim.Saat disarida 3 sene yazliga gitmemis idim tabiiki 3 sene elektrik yazmayinca saat bozuk zannedip degistirmisler.Ondan sonra yrni saat de problem gittim 3 ay lik odedim parayi geli alirsin dediler.ben buraya geldim tekrar eski saatin uzerindeki KW lari hesaplamislar.Su saatinin makbuzlarini istediler su kullanmadigima dair onuda goturdum.2 kere dilekce yazdim.Simdide birinci komisyondan saat gecti bozuk degil diyorlar bende dedim bozuk degildi o zaman neden degistirdiniz saati birde sizin isciniz ben boyle haytimda birsey gormedim ana kablolari kestim saat yine isliyor. Bu olay saat firma lik olay deyip sefini aradi.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Sene 2001'de Benim dairenin su saatini komuslar cikartip kendine takmis ve su parasini ödemedigi icin belediye sökmüs götürmüs.Izine gittim su saati yok.
    Sorusuturdum belediye sökmüs götürmüs.Belediye gittim bana senin su saatine 800 milyon(eski para ile) hesap var dediler.
    Bende nasil olur ben yurtdisindayim benim saati komus alip kullanmis dedim.
    Biz karismayiz ya ödersin yada avukata gidersin basvururusun dediler.
    Aynen avukata basvursaydim hem bir cok ugrasacaktim hemde yine ayni parayi bu seferde avukat mahkeme diye yine verecektim.Lanet olsun dedim ve o parayi ödedim.
    yani sözün kisasi biz alamancilarin parayi ödemekten baska caresi maalesef yok.
    orasi türkiye.
    ya orada yakin menfaat beklemeyen bir akraban olacak o arkasini arayacak yada hci sansiniz yok!

11. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    113
    Sagolun arkadaslar odemekden baska carem yok.Bu sene izinede gidemiyorum zaten basim agrimasin yatirayim gitsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)