Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2748 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abstanddan ceza geldi 1 Monat Fahrverbot

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Abstanddan ceza geldi 1 Monat Fahrverbot

bugun Abstanddan ceza feldi 1 ay ehliyetimi istiyorlar 188,50 de para cezasi 2 punkte 120 km gizla normalde 60 mis 46 metre takip etmiisim o yuzden ceza kesmisler simdi demek istedigim benim isim hep araba ile ben bu 1 ay sürüs yasagini paraya cevirebilirmiyim ? ve suadan gelen 2 puanla birlikte 5 puanim oldu bunu dusurme yada sildirme imkanim varmi ne yapabilirim?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Gecmis olsun öncelikle.

Isim araba ile derken, söförlük mü yapiyorsun meslek olarak yoksa isim uzak araba ile gitmem lazim anlaminda mi söylüyorsun? Yanlis bilgi vermeyeyim ama meslek geregi lazim degilse 1 ay vermek zorundasin ama isin icin illa ki ehliyet gerekiyorsa paraya cevriliyor diye duymustum ama dedigim gibi kesin bilgim yok.

4. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    yani her yere arabayla gidiyorum benim isim automatenaufsteller bu yuzden arabasiz hic biryere gidemem

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,105 mesaja 157,329 teşekkür aldı
    Beni yanlis anlama ama 60 lik yolda 120 ile gidiyorsun öndeki arabaya gerekli mesafeyi birakmiyorsun, sonra isim geregi ehliyet bana lazim diyorsun.

Madem Ehliyet sana isin geregi lazim, ozaman daha dikkatli olman gerekmezmi?

Soruna gelince ilk cezan oldugunda belirli is sebebleri gösterdiginde, Cezayi Paraya cevirebiliyorsun ama bunu kendi basina degilde bir Avukat araciligi ile yaparsan daha saglikli olur.

Öncedende 3 Puanin vardi simdiki ile 5 Puan oldu diye yazmissin, Yani önceden bir sebebden dolayi 3 Puan almissin bu durumda sana anlayis gösterirlermi o bilinmez.

Dedigim Gibi en saglikli yol bir Avukata danisman.

7. 2 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Isime lazim dedigin anda tamam kabul ettik demiyorlar usta cok prosuduru var bu isin is yerinde oturarak yada masa basinda yada bulundugu yerde is varsa senin is yas bunun aksi durumunda is yeri sana kagit vermesi lazim bu adam bize ehliyetiyle lazim diye oda sonderfall oluyor mahkemeye filan gider is baska yoluda izin verin evde kalsinda diyebilir mahkeme paraya cevirirlersede sana tuzluya patlar onceki cezanda varmis puan olduguna gore oda ayri problem senin tek caren ne gelirse eyvallah diyecen yoksa cirpindikca batarsin.

9. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni yanlis anlama ama 60 lik yolda 120 ile gidiyorsun öndeki arabaya gerekli mesafeyi birakmiyorsun, sonra isim geregi ehliyet bana lazim diyorsun.

Soruna gelince ilk cezan oldugunda belirli is sebebleri gösterdiginde, Cezayi Paraya cevirebiliyorsun ama bunu kendi basina degilde bir Avukat araciligi ile yaparsan daha saglikli olur.

Öncedende 3 Puanin vardi simdiki ile 5 Puan oldu diye yazmissin, Yani önceden bir sebebden dolayi 3 Puan almissin bu durumda sana anlayis gösterirlermi o bilinmez.

Merhaba
    yanlis anlasilma olmasin arkadas 60 lik yolda 120 gitmis yazmiyor,
    120 ile giderken öndekine 60metre mesafe birakmasi gerekirken 46metre birakmis o yüzden ceza yemis,

bayagi agir cezasi varmis bunun dikkat etmek lazim.

11. metzeman üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    abi yanlis anladin 60 lik yol degil oyle olsa hizdan yerim yol 120 lik normalde hizin yarisi kadar mesafe birakmam gerek ya 60 metre olmasi lazimmis bende 46 metre birakmisim onu kast ettim hizdan yesem ceza koymaz bu kadar sadece takip mesafesinden yedigim icin kirk yilda bir olan ceza beni buldu yani

Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yarin avukata gidicem telefonda durumu anlattim is yeri kagit veriyor ehliyetli olarak bize lazim diye o zaman diyor avukat sansimiz olabilir, bakalim ne cikarsa artik duruma göre,

puanlari da kucuk suclardan aldim 1. hizdan 4 km h fazlaydi 1 puan, 2. isiklarda telefonu elime aldim diye yedim, 3. de kaza yapmistim ondan yedim hepsi 1 er puanli cezalar sadece bu 2 puan geldi,

bu puanlari dusurme yöntemi isin semineremi gitmem gerekiyor mecburen ?
    Konu Memoli1976x tarafından (20 Ekim 2016 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Simdilik seminere gitmene gerek yok,iki yil puanlamayla ilgili bir ceza yemediginde puanlar siliniyor,yalniz ne kadari siliniyor kesin bilmiyorum.
    Seminere gitmen icin sanirim 10-12 puan vermen lazim,bunuda bu kadar cabuk yükseltecegine inanmiyorum,bundan sonra biraz daha dikkatli olmaya calis her sey yerine gelir.

Sana bol sanslar.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarin avukata gidicem telefonda durumu anlattim is yeri kagit veriyor ehliyetli olarak bize lazim diye o zaman diyor avukat sansimiz olabilir, bakalim ne cikarsa artik duruma göre,

puanlari da kucuk suclardan aldim 1. hizdan 4 km h fazlaydi 1 puan, 2. isiklarda telefonu elime aldim diye yedim, 3. de kaza yapmistim ondan yedim hepsi 1 er puanli cezalar sadece bu 2 puan geldi,

bu puanlari dusurme yöntemi isin semineremi gitmem gerekiyor mecburen ?
    senin ufak tefek dediğin şeyler puan toplamanı sağlıyor

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdilik seminere gitmene gerek yok,iki yil puanlamayla ilgili bir ceza yemediginde puanlar siliniyor,yalniz ne kadari siliniyor kesin bilmiyorum.
    Seminere gitmen icin sanirim 10-12 puan vermen lazim,bunuda bu kadar cabuk yükseltecegine inanmiyorum,bundan sonra biraz daha dikkatli olmaya calis her sey yerine gelir.

Sana bol sanslar.
    hocam yasalar çoktan değişti 8 puan da ehliyet sizlere elveda ediyor

eski yasaya göre iki sene içinde puan almayınca siliniyordu.. iki sene içinde alinca 5 sene de siliniyordu

yeni kanunda değişti .. her cezaninn kendi geçerlilik süresi var

• Eintragungen (Ordnungswidrigkeiten) mit 1 Punkt: Verjährung erfolgt nach 2,5 Jahren
    • Eintragungen (Ordnungswidrigkeiten oder Straftaten) mit 2 Punkten: Verjährung erfolgt nach 5 Jahren
    • Eintragungen (Straftaten) mit 3 Punkten: Verjährung erfolgt nach 10 Jahren

5 puan dolunca sana zaten mektup geliyor onun içinde gönüllü seminer yapmanızı öneriyorlar

Bis zu 3 Punkte
    Es drohen keine verheerenden Konsequenzen. Der Führerscheinbesitzer wird lediglich vorgemerkt.

4 bis 5 Punkte
    Der Führerscheinbesitzer bekommt eine kostenpflichtige Ermahnung zugeschickt.
    Anbei befindet sich ein Hinweis auf den möglichen Punkteabbau durch die freiwillige Teilnahme an einem Fahreignungsseminar.

6 bis 7 Punkte
    Bei diesem Punktestand wird eine kostenpflichtige Verwarnung verschickt.
    Die Teilnahme an einem Fahreignungsseminar ist weiterhin freiwillig.
    Nun kann allerdings kein Punkt mehr abgebaut werden.

8 Punkte
    Der Führerschein wird entzogen.
    Konu hOrOz tarafından (20 Ekim 2016 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.

15. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Dogru benim bildigim eski yasalara göre,simdiki yasalari pek takip etmisligim yok cünkü biraz beni ilgilendirmiyor artik diye düsünüyorum.

17. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    abi orda kucuk olarak kast ettigim hani 1 puanlik cezalardan yukarda almancasini yazdinya 1 puanliklar 2.5 yil 2 puanliklar 5 yil diye onu kast etmeye calistim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    selam,
    https://www.bussgeldkatalog.org/abstand/ bu siteye göre, senin durumunda, yanlis hesaplamadiysam ehliyet verme cezasina tam sinirmis 46m.
    Demek istedigim bu hesaplamalarda elbette azda olsa sapma olabiliyor, avukata versen birsey cikarmi acaba?
    saygilarimla

Ettiği Teşekkür
    849
    suan avukatta da ben sunu anlamadim 3/10 4/10 falan yaziyor onlar kac metre eder onlari bilmiyorum tam benim ki 3/10 dan gelmis 14 metre yakinmisim

Alıntı SHARVELADZE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam,
    https://www.bussgeldkatalog.org/abstand/ bu siteye göre, senin durumunda, yanlis hesaplamadiysam ehliyet verme cezasina tam sinirmis 46m.
    Demek istedigim bu hesaplamalarda elbette azda olsa sapma olabiliyor, avukata versen birsey cikarmi acaba?
    saygilarimla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    birakman gereken mesafeyi yani 60m yi baz alirsak:

1/10 -> 60 x 0,1 -> weniger als 6m
    2/10 -> 60 x 0,2 -> weniger als 12m
    3/10 -> 60 x 0,3 -> weniger als 18m
    4/10 -> 60 x 0,4 -> weniger als 24m
    5/10 -> 60 x 0,5 -> weniger als 30m

ve senin durumunda yanlis anlamadiysam önündeki araca 14m mesafe biraktigindan 3/10dan ceza gelmis (60m-46m)

Ettiği Teşekkür
    849
    aynen anladim ben 46 metre birakmisim 14 metre azmis normal takip mesafesinden 4 metre daha olsa ehliyet gitmicekti o zaman sans isde az yenen bir ceza geldi beni buldu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)