Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2717 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Islamic Banking hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Nereden
    Nürnberg
    Ettiği Teşekkür
    51
    3 mesaja 18 teşekkür aldı

Islamic Banking hakkinda bilgi lazim

Arkadaslar selamun aleykum

Baslikta yazdigi gibi islamic banking hakkinda tecrübe ve bilgilerinizi ögrenmek istiyorum. Ev alma niyetim var fakat faize karismak istemiyorum. Islam degerlerine göre bankalardan duydum ve google aramasi sonrasinda KT Bank buldum.
    Ama benim icin önemli olan tecrübe. Aranizda bu sekilde ev alan veya kredi alan oldu mu? Memnun kaldiniz mi? Ev alma konusunda bana önerebileceginiz seyler var mi?

Simdiden sagolun
    Saygilarimla

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    dostum evet kuveyt türk almanyada subesi var ben bi kere aradim, araba almak istiyorum dedim onlarda faiz degil kar payi diyorlar ne kadar dedim kar payi yüzdeleriniz 5,5den basliyor dediler. yani normal privat krediler suan 3 ile 4.5 arasi duruma göre. mantik olarak bakinca 100 binlik bi ev buldun diyelim onlar evi aliyorlar üzerine kendi kar payi dedikleri miktari ekleyip sana o sekilde taksitle satiyorlar yani ortada nakit para dönmüyor burda tek sey belki bu sistemde normal krediye göre daha pahali oluyor ama sonucta ticaret iste al gülüm ver gülüm.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Yüzde 35% eigenkapital istiyorlar yani 200000 €ev 70 000 senin elinde olacak ve notarkosten falan filan senden olacak ben aradim öyle anlattilar önceden 25%simdi 35% eigenkapital dediler... benimde yastik altinda okadar param yok maalesef.hayirlisi

Not.. arac icinde eigenkapital olmasi gerekmiş

Fakat benim anlamadiğim birşey var..Islamda hüküm bir mal birisi sana karlida olsa vaadeli satarsa. Senin hakkin o mali her an satabilme imkanin olmasi gerekmiş. Banka bunu nasil cözüyor arastirmadim
    Konu smarty55 tarafından (20 Ekim 2016 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    kar payi lafi göz boyamaktan baska birsey degil,diger bankalarda faiz degil kira aliyoruz deseler ne olacak, sonucta ikiside bal gibi faiz iste hemde fazlasiyla onun gidin en ucuz nerdeyse ordan alin.
    düzen böyle baska care yok.
    Konu iso98783 tarafından (22 Ekim 2016 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi iso98783 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    is olsun bu bankalarin arkasinda kimbilir kimler var,iste müslümanlarin duygusuyla oynayip kar yapma pesindeler

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    islami bankacilik diye bir sistemmi varmis nasil birseymiski o, göz boyamaktan baska birsey degilki faizin adini kar payi diye degistirmekle ikna oldugunu düsünenler vicdanlarida buna müsade ediyor bir rahatsizlik hissetmiyorlarsa inanma özgürlügüne sahiptirlerde gercek kelime oyunuyla insanlari kandirmaktir.

9. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    beyler olay düsündügünüz gibi degil, mantik olarak bence normal faizli krediden daha iyi sonucta ortada nakit para dönmüyor, yeni simdi örnek ahmetin arabasi var 10 bin euro mehmet diyorki ahmet ben senin arbayi almak istiyorum ama 10 pesin degilde sen bana bunu 4 yil taksitle sat, o zaman ahmette mehmede tamam olur ama o zaman sana bu arabayi 13 bine satarim 4 yil taksitle ödersin. Simdi burda faizli kredi olayi yok alan ve satan icin ticari bi anlasma var bunu ayirt etmek gerek. Burda asil tartisilmasi gereken konu butür banka yada finans kurumlari KAR payi dedikleri miktari yüksek tutmasidir yani madem bi is yapiyorsun isin icine islami üsulleri katiyorsun o zaman insanlara en minimum sekilde bunu yansitki insanlar senin sistemine yönelsin.

11. 3 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    @benims, dostum zahmet etmis idiotensicher anlatmissin ancak günümüzde bankacilik sistemi faiz üzerine kurulmus öylede calisirken kelime oyunlarina kanip vicdan rahatlatarak kimi kandiricaz sorun bu.

13. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    İslami Bankacılık demek

Saf düşünceleri ile bu olaya bakan

Arkadaşları kazıklamak demek !!!!!

Yıl 2016 .... İslami bankacılık gibi bir olay yok

Buna alet olmayın ...

Kar payı kelimeri ile milleti kazikliyorlar

15. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Ya benim türkiyede kuveytlilerle is yapan bir arkadasim var bi gün ona sordum bu kuveyt bankasi gercekten mi islami usüle göre is yapiyor mu diye bana güldü yok abi dedi bunlarin büyük ortaklari yahudiler demesin mi yani bizleri iyi oynatiyorlar müsaitiz galiba isin icine din girdimi

17. moralist üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Ne islamigi 2016 yilindayiz acin gozunuzu arkadaslar bu gun baba ogluna bedava bir sey vermezken siz islamic faizlerden bilmem nelerden bahsediyorsunuz yahu hangi banka para kazanmayim musluman kardesim ev araba sahibi olsun der yada diyor?boyle dusunup bu gibi islerin pesinde kosan insanlar aptal bana gore kusura bakmayin ama gercek bu simdi ikinci meseleye deginelim bu kadar helali harami dusunen insanlarin bu gibi bir bordda isi ne?buda benim ikinci sorum bu bord her halukarda paylasim bordu selam yazmak hatir sormak icin bu borda uye olmamissinizdir sanirim birakin arkadaslar kendinizi kandirmaya.

19. 6 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Arkadas bu müslümanlar heryerden mi kazik mi yerler ya,islam bankasi diyorsun senin basdüsmanina ait gizliden,ya bir yere müslüman diye güveniyorsun yabanci itihbarata hizmet eder,bizler niye bu kadar cabuk kandiriliyoruz yabi pes dogrusu pes

Üye Emirdagli_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ingolstadt
    Ettiği Teşekkür
    141
    13 mesaja 50 teşekkür aldı
    ya Kardes googldan arastirdim ve bir türlü kanit bulamadim, gercekten böyle birsey varsa lütfen rica ediyorum ispat etsin veyahut bize herhangi bir Link atsin bakalim gercektenmi öyle diye.
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim türkiyede kuveytlilerle is yapan bir arkadasim var bi gün ona sordum bu kuveyt bankasi gercekten mi islami usüle göre is yapiyor mu diye bana güldü yok abi dedi bunlarin büyük ortaklari yahudiler demesin mi yani bizleri iyi oynatiyorlar müsaitiz galiba isin icine din girdimi

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    coca cola'ninda en büyük hisse sahibi arap din kardeslerimiz... siz niye hálá böyle seylere kafa takiyorsunuzki?...

23. 2 kişi Impostor üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Karpayl Veya Faiz ayni Konsuma tarzi.

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı boni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karpayl Veya Faiz ayni Konsuma tarzi.
    Yaniliyorsun arkadasim önemli olan kendi kendini kelime oyununa getirip vicdanini rahatlatmaktir, ben faiz yemem diyen kar payina sarilip rahatliyorsa sikinti yok :-)

26. 5 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Sizin bir ticarethaneniz var,ticarethanenin,kirasi,elektrigi,vergisi,vs,kaz anmadigi süre icinde giderlerinizi karsilayamasiniz,coluk cocugunuzun istikakini götüremesiniz ticarethaneyi yasatamasiniz kazanmak zorundasiniz kazancin adini kar payi veya faiz koyun ne fark eder vergisini verdiginiz zaman mesrulasmistir,helallesmistir,gecmiste merkez bankasi %11 faiz verirken kar payi diye %20 le insanlari kandirdilar magdur ettiler mantikli hareket ederek insanlarin iyi niyetini suistimal edilmesine firsat vermemek lazim.

28. 4 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    ünlü ekonomi yazari Ege Cansen, islami Bankaciligin ne oldugunu cok güzel izah etmis,
    http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarla...visme-1756305/

30. 4 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    15 mesaja 42 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaniliyorsun arkadasim önemli olan kendi kendini kelime oyununa getirip vicdanini rahatlatmaktir, ben faiz yemem diyen kar payina sarilip rahatliyorsa sikinti yok :-)
    Akbaba Cok Güzel bir link koymus. bir bak.

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarla...visme-1756305/

32. boni üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    en büyük sermaye DIN'dir !!!

34. Becerikli01 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler