Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2714 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: krank aldim firca yedik,napabilirim?

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı

krank aldim firca yedik,napabilirim?

selam.basligi nasil acsam bilemedim umarim anlasilmistir.cuma günü 1 gün krank aldim büroyu aradim, kadin cikti krank oldugumu söyledim.sonra bana hep krank aldigimi sef e mail atacagini soyledi ve yuzume kapatti hep krank dedigide gecen ay 1 gün,ondan onceki ay ayagimdan ameliyat oldum 2 hafta krankliydim.kadin ofiste calisan biri artik muhasebeyemi bakiyor bilmiyorum,tanimiyorum.kadina uyuz oldum geri arayip sayacaktim ama neyse dedim ama birseyler yapmam lazim.napabilirim kadinin boyle birsey soylemeye hakki varmi?sonucta deponun sefi ve usta basi karisabilir sen kimsin yani?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    36 mesaja 75 teşekkür aldı
    Unbefristet Vertrag in varsa hicbirsey yapamazlar....kafaya takma bence.

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Gecmis olsun. Seni anliyabiliyorum, yapacagin tek sey, büyük $irketse Betriebsrat varsa onlara $ikayet et, yoksa senin üstün $efine $ikayet. Kadina abmahnung vermeleri $art bu durumda, Beleidigung gibi bisey yaptigi.

5. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı atilla79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unbefristet Vertrag in varsa hicbirsey yapamazlar....kafaya takma bence.
    tskler yok sorun o degil kadina sinir oldum.unbefrist vertragim var.

Alıntı Speedy123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Seni anliyabiliyorum, yapacagin tek sey, büyük $irketse Betriebsrat varsa onlara $ikayet et, yoksa senin üstün $efine $ikayet. Kadina abmahnung vermeleri $art bu durumda, Beleidigung gibi bisey yaptigi.
    tskler.betriebsrat var onlarla görüseyim o zaman.
    Konu Memoli1976x tarafından (23 Ekim 2016 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    bence kafana fazla takma, ispatlayamayagin icin,kimse fazla birsey yapamaz.kadina sorsalar,inkar edecektir.
    sefine ve betriebsrata sikayet edebilirsin,belki baska insanlarada böyle yapmistir bu kadin.
    gecmis olsun,maalesef böyle kadinlardan heryerde var,ama yapacak birsey yok,bunlara alismak lazim.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Seni sinirlendirip hakaret etmeni bekliyor olabilirler onun icin dikkatli ol derim belki sefinde haberi var bu olaydan bilmiyormus gibi davranabilir ama amac kisiye rahat vermemek sakin ol akilli davran derim sinirlenme tam aksine sakin olki o sinir olsun.

Üye imparator_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yerle Gök Arasından
    Ettiği Teşekkür
    246
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Arkadas gecmis olsun.
    Benim sana tavsiyem isine SIMSIKI saril. Ufak tefek rahatsizliklarda krank yapma.
    Ben uzun süre issiz kaldim, zor dönemlerden gectim.
    Cok sükür suan calisiyorum ve insanin emegi kadar güzel birsey yok.
    Isini severek yaparsan basari okadar yakin olur.
    Unbefristet vertraga güvenme. Cikis parani verip isten atarlarsa ve issiz kalirsan , ozaman isinin kiymetini gec olunca anlarsin.

10. 5 kişi imparator_57 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı erhan__79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam.basligi nasil acsam bilemedim umarim anlasilmistir.cuma günü 1 gün krank aldim büroyu aradim, kadin cikti krank oldugumu söyledim.sonra bana hep krank aldigimi sef e mail atacagini soyledi ve yuzume kapatti hep krank dedigide gecen ay 1 gün,ondan onceki ay ayagimdan ameliyat oldum 2 hafta krankliydim.kadin ofiste calisan biri artik muhasebeyemi bakiyor bilmiyorum,tanimiyorum.kadina uyuz oldum geri arayip sayacaktim ama neyse dedim ama birseyler yapmam lazim.napabilirim kadinin boyle birsey soylemeye hakki varmi?sonucta deponun sefi ve usta basi karisabilir sen kimsin yani?
    iyi güzel bencede haklisin,yalniz bizlerde bir söz vardir ufak sinek mide bulandirir diye.Sende 1 gün krank yapmaktansa bir gün izin istesen daha iyi olmazmiydi?Senin bir gün az diye gördügün isverenler zor durumda kaliyor,tabiki bu arada senin bir günü hangi amacla aldigin bilemiyorum,bunu ancak kendin bilirsin.
    Kim bilebilir belki iki hafta sonra yine aynisini yapabilirsin.

Bundan dolayi önümüzdeki günlerde cok daha fazla dikkat etmelisin,bu tekrarlandiginda sana ihtar bile verebilirler,gereksiz krank yapmamaya bak,zoraki durumlardada 1-2 gün alicak olursan izin almaya bak,benim sana önerimlerim bunlar.

12. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi güzel bencede haklisin,yalniz bizlerde bir söz vardir ufak sinek mide bulandirir diye.Sende 1 gün krank yapmaktansa bir gün izin istesen daha iyi olmazmiydi?Senin bir gün az diye gördügün isverenler zor durumda kaliyor,tabiki bu arada senin bir günü hangi amacla aldigin bilemiyorum,bunu ancak kendin bilirsin.
    Kim bilebilir belki iki hafta sonra yine aynisini yapabilirsin.

Bundan dolayi önümüzdeki günlerde cok daha fazla dikkat etmelisin,bu tekrarlandiginda sana ihtar bile verebilirler,gereksiz krank yapmamaya bak,zoraki durumlardada 1-2 gün alicak olursan izin almaya bak,benim sana önerimlerim bunlar.
    tskler.yazdigindan sunu anladim.tek gun krank alma 1 hafta felan al.1 gun olunca sahte krank aldigini dusunebilirler ve isin varsa izin iste.izin almak hele bu aylarda cok zor adamlarin pesinden kosuyoruz,hele cuma gunu bu imkansiz,bizzat arkadasdan duydum izin yoksa krank alin diye demis vorarbeit.tabi konu bu degil konu benim bel agrisi.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı erhan__79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tskler.yazdigindan sunu anladim.tek gun krank alma 1 hafta felan al.1 gun olunca sahte krank aldigini dusunebilirler ve isin varsa izin iste.izin almak hele bu aylarda cok zor adamlarin pesinden kosuyoruz,hele cuma gunu bu imkansiz,bizzat arkadasdan duydum izin yoksa krank alin diye demis vorarbeit.tabi konu bu degil konu benim bel agrisi.
    Bir gün krank almakla bel agrisi gecmez,bir gün krak almakla grip hastaligida gecmez,beni yanlis anlama hani bir gün krank alirsan inandirici degil ama bir hafta alirsan inandirici olur gibi,kesinlikle bu sekil anlama.

Krank yapmalar is verenler tarafindan hos karsilanmaz,ise gidemiycegen zaman telefon edersin bugün rahatsizim gelemiyorum demek ayri,ben bugünü krank yazdirdim demek ayri algilamlar olur.

Senin telefon ettiginde ben bugün rahatsizim bana bir gün izin yazin demis olsaydin,karsinda sana söyleycegi hic bir cevap yoktu.

Beni yanlis anlama kardesim,bende suan kranktayim,benimde omurilik bel agrisi sikayetlerim var,bunu is yeride biliyor,bende 50% is görememe belgeside var,beni yinede her krank ciktigimda büroya cagiriyorlar,benimle konusma yapiyorlar.

Bundan dolayi yasin genc ise,biraz daha dikkatli olmani tavsiye ederim,kendini idare etmeye bak, öyle 1-2 gün SIK krank yamalardan kacin.

15. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 16 teşekkür aldı
    size Allah kolaylik versin kardesim bizde calistik bir gün krank aldin diye bir is yeri olay yapiyorsa o is yeri pek iyi bir yer degil senin icin, ilerki zamanda senin cok daha basini agritacaklar eger önlemini almazsan, yani sendikaya git ve anlat olanlari bakalim ne diyecekler, gerci sendikada nasil sizin orda is vereni tutuyorsa isin zor.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Bence arayi acma. adamlar kafaya takdi sa . seni biktirir lar ! kanun bi yere gercek hayat bir yere. sen kadina sayar san sen kötü duruma düsersin. sana abmahnung üstüne abmahnung verirler biktirir lar .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    5 mesaja 16 teşekkür aldı
    selam, 1 gün veya 2 haftayla bisey olmaski ? niye taksinlar kafaya . Bizim calistigim yerde türkler her sene en azindan 3 veya 5 kere kranka cikar, 2 hafta kalilar her krankenschein , problemde olmaz festvertragi varsa. Arbeitgeber simdi bide karenztag cikardi krankenscheini önlemek icin, karenztag demek bugün hastayim gelemeyiom, gelmedigin o gün 8 saat yazilir, krankenscheine bile gerekmez. 4 gün ama krankenschein gerek. 1gün olsa bile karenz yapabiliyon, her ay istersen

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    yanlis anlamayin.. madem sizin betrieb te her türk sene de 3-5 kere ve en az 2 hafta evde kaliyorlarsa.. ve bazi arkadaslar da: "unbefristet isen ve her ay sadece 1 gün kran yaparsan, bir sey olmaz" yaziyor ise, o zaman sasmayin neden almanlar Ali, Ahmet, Mustafa yi almiyorlar diye..

ben en son aralik 2005 de krank a cikmistim..
    bizim is yerinde de 1 kürt ve bir türk ve bir arab arkadasimiz var.. hep bunlar göze batiyorlar..
    gruppensprecherlik yapiyorum ve düzgün bir plan yapamiyorum is yerinde.. baskalarina cuma günü frei veremiyorum.. hep ayni kisiler cuma günü evde kaliyor.. yok ayam agriyor.. yok esim hasta.. yok cocugum hasta.. yok havalimani gitmem lazim vs vs vs..

bir süre sonra herkes gicik olmaya baslar..
    Konu talo176 tarafından (14 Mart 2017 Saat 11:46 ) değiştirilmiştir.

20. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Arkadaşım dikkatli ol sürekli ara ara krank yaparsan işverenin çıkış verme hakkı doğuyor senin yerini dolduramadığını ve işinin aksadığını gerekçe gösteriyor bizim başımıza geldi bu zamanda dikkat et derim

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    bir gün krank olmaz sadece dis doktoru kranki normal ben her sene 3.4 ay kranka cikiyorum hastaligim iyilesene kadar hasta insan bir günde iyilesmez aklinda olsun en az iki hafta iyilesme süresi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı zekinet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam, 1 gün veya 2 haftayla bisey olmaski ? niye taksinlar kafaya . Bizim calistigim yerde türkler her sene en azindan 3 veya 5 kere kranka cikar, 2 hafta kalilar her krankenschein , problemde olmaz festvertragi varsa. Arbeitgeber simdi bide karenztag cikardi krankenscheini önlemek icin, karenztag demek bugün hastayim gelemeyiom, gelmedigin o gün 8 saat yazilir, krankenscheine bile gerekmez. 4 gün ama krankenschein gerek. 1gün olsa bile karenz yapabiliyon, her ay istersen
    şimdi benim festvertrağım var diye krank yapmak saçmalık

adamı bir çıkarırlar oturur kalırsın

ben 4-5 sene Betriebsratta görev aldım bir Rus arkadaş vardı

her ay devamlı Karenztag diye 1-3 gün işe gelmezdi

tabi bir süre sonra göze batmaya başladı

işveren geldi dedi bu böyle gitmez ben bu kişiden hemen ilk günden itibaren Krankenschein istiyorum

( işverenin kanunen hakkı da var hatta aynı gün içerisinde Krankenschein Büro da olması gerek )

6 haftadan sonraki kranklar işvereni pek ilgilendirmez çünkü o süreden sonra AOK devreye giriyor

ama aradaki kısa yapılan Kranklar firmanın bütçesine zarar ..

100 kişınin çalıştığı firmada yapılan Krankların fatururası yılda 700 000 Euroydu

büyük firmaları etkilemez ama küçük firmalar bunu kaldıramaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)