Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2713 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Para SGK nin hesabina ne zaman girer?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Evet redbull kardes haklisin,Lakin bir salaklik ettik.Burda yazmamin sebebi ben ettim baskasi etmesin diyedir. Benim nacar tutarsiz biri,bir dedigi digerini tutmuyor,beni asil endiselendiren de budur....

Anca dedigi,ben ismimi kirletmem,ben falanim,filanim bol ego ve megolamanlik,zaten Programina ( kanal 7 pazar saat 13,50 ) bakan olduysa anlamistir.

Kendisi Bal yapmayan ari gibi,anca vizildayip duruyor...

Yapmaya yapar ( öyle inanmak istiyorum ) ama benide kendiyle sürüklüyor.O para benim yillarin emegi,yarisi borc harc,isimi yapmayacak yada parami yiyecek adam varya bayagi delikanli olamali.

Bilerek kimsenin hakkini yemedim,kimseyede evvelAllah yedirmem.

Sana kolay gelsin kardesim...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben su numarayi aradim,sende ara 0312 444 32 01 ben sabah aradim görüstüm .Sigorta sicil no hazir tut,emekli islemlerim ne alemde diye sor
    yardimin icin tsk ederim @ Bence Deger;arkadasim,,,,

telefon actim,dedimki yatirdigim meblag e-devlette gözükmüyor,islemin akibeti ne durumda göremiyorum dedim,,telefondaki vatandasin bana söyledigi,,aynen su,,Tr deki ödenmis günler gözüküyormus,,ama yurt disi borclanmalari islenmiyormus,,,nereye hangi iL e SGK ya bagli isem,oraya islemlerimin akibeti yani e-devlette gözükmesi icin dilekce yazicakmisim,,,
    bu nasil bir istir ya,,hayret,,,TR de olanlari isliyorsun,,ama yurt disi borclanmayi islemiyorsun,,,isin garip tarafi,,,yurt disi borclanmaya müracat ettigim e-devlette yaziyor,,,islem sonuclandiktan sonra yani meblag yattiktan sonraki islem gözükmüyor,,bu ne sacmalik,,neymis efendim gözükmesi icin ,,dilekce yazicakmisim,,ya sabir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Evet aynen böyle ama ben havale ettikten sonra dilekce yazip ilimdeki sgk ya gönderdim ve bana almanyaya cevap da geldi tabii benim avantaj akraba avukat oldugu icin yolu yordami en iyi o biliyor

5. moralist üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    yazilacak dilekceye

ödemis oldugum yurt disi borclanma günlerimin e-devlet e islenmesini arz ederim. deyip,,,islemin yapilip yapilmadigina dair yazili bildirinin tarafima (adresime) gönderilmesini arz ederim de desek olurmu ???

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    tabii tam da oyle olacak dosyaya da islenmesini yazarsan oyle gonder

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    yukaridaki numarayi bugün bende aradim
    cali$an bana sorun degil e-devlette gözükmesede sorun olmaz falan dedi,
    görmek istedigimi söyleyince makbuzu fotokopi cekip birde dilekce yazip borclandigim ildeki SGK ya göndermem gerektigini söyledi,
    " Borclandigim hizmetleri sistemde görmek istiyorum " diye yazacakmisim.

9. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    aynen bir dilekceye bakar

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    e-devlet sayfasinda kisisel bilgilerin islenmesi icin dilekce yazilmasi gerektigide nerden cikti, yok öyle birsey.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Niye yazilirsa bir zarari varmi?

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye yazilirsa bir zarari varmi?
    Arkadasim ben dilekce yazmayin demedimki, böyle bir seye gerek olmadan bilgiler islenir bilgi islenmesi icin dilekce yazma zorunlulugu yoktur demek istedim yanlis anlasilmasin.

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim ben dilekce yazmayin demedimki, böyle bir seye gerek olmadan bilgiler islenir bilgi islenmesi icin dilekce yazma zorunlulugu yoktur demek istedim yanlis anlasilmasin.
    guengoer52 arkadasim,,,ne demek istedigini cözemedim,,,kimse kimseye zorla bir sey yaptirmak istemiyor,,,sadece islemin yapildigina dair e-devlette görmek istiyoruz,,,bunun yolununda dilekceden gectigini söyledi görevli vatandas,,,dilekcesiz bildigin bir yol varsa buyur bilgilendir.

Yeni Üye yetenekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 mesaja 11 teşekkür aldı
    İlginç şaşırdım.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Dün avukata gittim kesinlikle maas almayin dedi yurtdisinda 450 euro olsa bile ortaya cikiyormus ve kesinlikle geri istiyorlarmis

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    guengoer52 arkadasim,,,ne demek istedigini cözemedim,,,kimse kimseye zorla bir sey yaptirmak istemiyor,,,sadece islemin yapildigina dair e-devlette görmek istiyoruz,,,bunun yolununda dilekceden gectigini söyledi görevli vatandas,,,dilekcesiz bildigin bir yol varsa buyur bilgilendir.
    Konu ne yazikki bastan yanlis anlasilip tamamen istenmeyen yönlere dogru gittiginden detayli bir aciklamayi gerekli görüyorum. Aslankral arkadasimiza telefonda borclanma ödeme bilgilerinin e-devlette görünmesini istiyorsaniz sgk ya dilekce yazmaniz gerekir denmesi üzerine bende, böyle bir zorunluluk söz konusu olamaz bu bilgiler dilekceye gerek olmadanda e-devlet sayfasina islenir yani arkadasa telefonda verilen bilginin dogru olmadigini belkide bastan savmak icin söylendigini demek istemistim ancak yanlis anlasilip dilekce yazmayin anlamina cekildigini gördüm, saygilar.
    Konu guengoer52 tarafından (16 Kasım 2016 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Yok dilekce yazman lazim

Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ne yazikki bastan yanlis anlasilip tamamen istenmeyen yönlere dogru gittiginden detayli bir aciklamayi gerekli görüyorum. Aslankral arkadasimiza telefonda borclanma ödeme bilgilerinin e-devlette görünmesini istiyorsaniz sgk ya dilekce yazmaniz gerekir denmesi üzerine bende, böyle bir zorunluluk söz konusu olamaz bu bilgiler dilekceye gerek olmadanda e-devlet sayfasina islenir yani arkadasa telefonda verilen bilginin dogru olmadigini belkide bastan savmak icin söylendigini demek istemistim ancak yanlis anlasilip dilekce yazmayin anlamina cekildigini gördüm, saygilar.

guengoer52 arkadasim aciklamandan senmi bizi yanlis anladin,, bizmi seni yanlis anladik hala cözmüs degilim.

derdimiz ödenmis olan günlerimizin e-devlette görünmesi yani islenmesi...görevli vatandas,, artik olan yolumu anlatti,yoksa bizi basindanmi savdi bilemiyoruz.

benimde sacma buldugum,gerekli sgk il müdürlügünden bu islemin olmasi icin,yani uygun bir dilekceyle bunu istememiz,,,

kimse dilekce yazmak zorunda degil,,,dolayisiyla,,dilekce yazmazsak o zamanda istedigimiz e-devletteki görüntüleme olusmuyor.

dilekce yazmadanda e-devlette görüntüleme oluyor diyorsan,,yolu ne, anlatta bizde dilekceyle ugrasmiyalim.

tahminime göre,,oturup beklemekle veyahutta okuyup üflemekle bu islem gerceklesmiyecek.
    Konu MEGAbond tarafından (16 Kasım 2016 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Arkadaslar bi dilekce yazmak bu kadar zormu yapmayin

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    konuyu açan arkadaşta son durum nedir?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Aylar gecti,yil 2016 dan 2017 ye geldi,benim isler daha bitmedi.

Türkiyeden geliyorum,bir iki pürüz vardi halettim.Boraclanma kagidi elimde,bir kac haftaya ödemeyi yapacagim insallah...

Bilgisi olan arkadaslardan yardim dileniyorum..!!

1.Emekli maasi baglaninca,hangi alman malamlarina bildirmem gerekiyor
    2.Ben sosyal yardim almiyorum ama esim aliyor,bu emekli maasi almama engelmi?
    3.10 senedir malulen emekliyim,Yani finazamtla isim yok,yinede ödeme yaptigimda bildirmelimiyim? Yillardir Steuererklärung yapmiyorum,malul oldugum icin
    4.Burada emekli maasinda biraz kesiyorlarmis ca. 10% dogrumu?
    5.Yani esim calismazsa,sosyal bu parayi kesermi?
    6.TR den emekli maasi almak icin sosyalden yardim almiyorum kagidi lazimmis,sorarlarsa ne icin diyecegiz?Emekli desek,zaten hepsine el koymazmi?
    7.Varsayalim esim calismaya basladi,yinede bir kesinti olurmu maasimda.

Cevap verecek arkadaslar, 1 2 3 diye cevaplarsaniz sevinirim,soru cokta,Aklimda degil su an,Siz daha ne tavsiye edersiniz

Bu arada benim islemlerim daha bir yil falan sürer

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Senin eksik günlerin yokmuydu ?

2. Ama Harz4 Bedarfgemeinschaft olarak hesaplanıyor yani ben almıyorum yok evde oturan herkesin geliri sayılıyor yani seninde o parada payın var biliyorum.. Harz4 Bescheid da Bedarsgemeinschaft mı yazıyor ?

3.10000 € ya kadar Türkiye gelirleri yapılan çift taraflı vergilendirme anlaşması çerçevesinde Steuerfrei

4.Aok sanırım %10 sağlık sigortası payı kesiyor

5.sanırım harz4 ü kastediyorsun bildince onuda gelir olarak hesaplar ona göre yardım azalır ama soruyu tam anlamadım

7.eşiniz çalışırsa sizin emeklinizde kesinti olmaz fakat eşinizin sosyal yardımında yine gelire göre azaltma olur
    Konu hOrOz tarafından (25 Mart 2017 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

24. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)