Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2699 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ikbal Turizm taniyan var mi? (Umre - Hac)

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Ikbal Turizm taniyan var mi? (Umre - Hac)

Merhaba arkadaslar,

Malumunuz, hac ve Umre icin piyasada pekcok sirket var. Umre niyetimiz var da kismet olursa, TR den kayinpeder ile kayinvalide de gelecek bir ihtimal, onun icin TR den bakiyoruz firmalara.

Ben ve hanim Alman vatandasiyiz ve vizeyi burdan almamiz gerekiyormus.

Ikbal Turizm fiyat olarak coguna göre daha uygun olunca tabi hem insanin dikkatini cekiyor ama pesinden de niye ucuz, sonra gidip oralarda perisan olmayalim diye düsünüyor insan

Bu firma ile daha önce Hac - Umre yapan, ya da tanidiklari Umre ye giden var mi acaba aranizda?

Onun haricinde tavsiye edebileceginiz firmalar var mi?

Tesekkürler....

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Kardes, sana kisaca durumu izah edeyim:

Alman vatandasi olarak Türkiye´den Suud vizesi alamassin! Almanya´dan basvuru yapacaksin ancak sahzi basvuruda yapamiyorsun! Yani bir Hac-Umre sirketi üzerinden olmasi gerekiyor. Ikbal Turizm´in Almanya´da büyük bir ihtimalle bir kolu bulunmadigindan dolayi ayri ayri sirketlerle Umre´ye gitmeniz gerekecek ki bu durumda Mekke´de kayinpeder ve kayinvalide ile görüsebilme imkanlariniz cok sorunlu olacak!

Sana sunu tavsiye ederim. Reklam yapmamis oluyorumdur umarim ancak senin tek caren bu:

Milli Görüs teskilati ile Umre´ye gidersen Türkiye´dende Milli Görüs´e ait sirket olan Hennes Tour´dan Umre kaydi yapiyorsun. Bu durumda birak ayni oteli, ayni odada bile kalma imkanin var! Ayrica Türkiye´deki Hennes Tour fiyatlari cok caziptir!

Özellikle Milli Görüs´ün Aralik Umresi dillere destandir! Ortalama 6000´e yakin Umreci ile 4 yildizli "arkan bakkah hotel makkah" de ikamet ediyorsunki mükemmel otesi bir otel! Ayrica su bir gercek, Hac ve Umre dedigin zaman Milli Görüs´ün yapmis oldugu organizasyon bambaskadir!

Hangi Bölgede kaldigini bana bildirirsen sana irtibat numaralarini veririm. Ayrica Türkiye´ye Hennes Tour´un Genel Müdürü´nün numarasinida veririm direk irtibata gecersin.

4. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes, sana kisaca durumu izah edeyim:

Alman vatandasi olarak Türkiye´den Suud vizesi alamassin! Almanya´dan basvuru yapacaksin ancak sahzi basvuruda yapamiyorsun! Yani bir Hac-Umre sirketi üzerinden olmasi gerekiyor. Ikbal Turizm´in Almanya´da büyük bir ihtimalle bir kolu bulunmadigindan dolayi ayri ayri sirketlerle Umre´ye gitmeniz gerekecek ki bu durumda Mekke´de kayinpeder ve kayinvalide ile görüsebilme imkanlariniz cok sorunlu olacak!

Sana sunu tavsiye ederim. Reklam yapmamis oluyorumdur umarim ancak senin tek caren bu:

Milli Görüs teskilati ile Umre´ye gidersen Türkiye´dende Milli Görüs´e ait sirket olan Hennes Tour´dan Umre kaydi yapiyorsun. Bu durumda birak ayni oteli, ayni odada bile kalma imkanin var! Ayrica Türkiye´deki Hennes Tour fiyatlari cok caziptir!

Özellikle Milli Görüs´ün Aralik Umresi dillere destandir! Ortalama 6000´e yakin Umreci ile 4 yildizli "arkan bakkah hotel makkah" de ikamet ediyorsunki mükemmel otesi bir otel! Ayrica su bir gercek, Hac ve Umre dedigin zaman Milli Görüs´ün yapmis oldugu organizasyon bambaskadir!

Hangi Bölgede kaldigini bana bildirirsen sana irtibat numaralarini veririm. Ayrica Türkiye´ye Hennes Tour´un Genel Müdürü´nün numarasinida veririm direk irtibata gecersin.

Kardesim sagolasin cevabin icin. Milli Görüs fiyati bir hayli yüksek, kayin peder emekli yani onlar olmasa hadi biz karsilarizda, 1650 EUR civari, tabi saniyorum birazda bu kalinan otellerin kalitesi, Harem-i Serife yakinlik vs... ile alakali.

Bir arkadas da Semersah diye bir sirketten bahsetti bana, onlarda saniyorum hem burdan hemde TR den götürüyorlarmis yani IGMG deki sistem ile aynisi anladigim kadari ile. Burdan gideceklere Almanya dan, TR den kafileye katilacaklara TR den vize aliyorlar. Onlarin fiyatlarida gerci IGMG den bir nebze uygun ama cok büyük fark yok.
    Konu hope41 tarafından (08 Kasım 2016 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Ya kardes kusura bakma is yerinde aceleden galiba yanlis okudum mesaji, Hennes i ben burdaki isleri yapan sirket saniyordum. Ona da bir bakalim o zaman, ben Herne'de kaliyorum, NRW yani, sen bana bir zahmet kontak bilgilerini yolla pm den, sagolasin

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim sagolasin cevabin icin. Milli Görüs fiyati bir hayli yüksek, kayin peder emekli yani onlar olmasa hadi biz karsilarizda, 1650 EUR civari, tabi saniyorum birazda bu kalinan otellerin kalitesi, Harem-i Serife yakinlik vs... ile alakali.

Bir arkadas da Semersah diye bir sirketten bahsetti bana, onlarda saniyorum hem burdan hemde TR den götürüyorlarmis yani IGMG deki sistem ile aynisi anladigim kadari ile. Burdan gideceklere Almanya dan, TR den kafileye katilacaklara TR den vize aliyorlar. Onlarin fiyatlarida gerci IGMG den bir nebze uygun ama cok büyük fark yok.
    Kardes, Almanya´daki Umre fiyatlari sirketler arasinda fazla oynamaz! Max. + - 100 EUR oynar!

Türkiye´den ise Hennes Tour ile 14 günlük Umre fiyati 1100 Dolar 24 günlk Umre fiyati 1225 Dolar... Sen bana güven ve Hac-Umre konusunda Milli Görüs´den sasma.

Ayrica bu konuda en önemli olan faktör olarak suna dikkat et:

1. Fiyatin icerisine hergün 2 ögün yemek dahilmi?
    2. Mekke ve Medine gezilerini yapiyorlarmi? Medine´de "Medine Müzesine" götürüyorlarmi?
    3. Hangi hava yolu sirketi ile ucuyorlar? (sadece THY 40 kg hakkin var)
    4. Zemzem vereceklermi? (ucaklarda senin aldigin zemzem´leri getirmek artik yasak)
    5. Ihram veriyorlarmi?

Ruhr-A Bölgesi sorumlusunun telefon numarasini özelden yolladim sana.

8. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Kardes, Almanya´daki Umre fiyatlari sirketler arasinda fazla oynamaz! Max. + - 100 EUR oynar!

Türkiye´den ise Hennes Tour ile 14 günlük Umre fiyati 1100 Dolar 24 günlk Umre fiyati 1225 Dolar... Sen bana güven ve Hac-Umre konusunda Milli Görüs´den sasma.

Ayrica bu konuda en önemli olan faktör olarak suna dikkat et:

1. Fiyatin icerisine hergün 2 ögün yemek dahilmi?
    2. Mekke ve Medine gezilerini yapiyorlarmi? Medine´de "Medine Müzesine" götürüyorlarmi?
    3. Hangi hava yolu sirketi ile ucuyorlar? (sadece THY 40 kg hakkin var)
    4. Zemzem vereceklermi? (ucaklarda senin aldigin zemzem´leri getirmek artik yasak)
    5. Ihram veriyorlarmi?

Ruhr-A Bölgesi sorumlusunun telefon numarasini özelden yolladim sana.

Bilgiler ve mesajin icin sago kardesim. Dün aksan baktim Hennes´in Aralik ayi turlarina, fiyatlar buraya göre daha uygun ama tek sorun maalesef Aralik ayinda IGMG nin sadece birturu var, onunda tarihi uymuyor bize Yani neredeyse tüm firmalarin SIK araliklarla turlari varken IGMG nin 20 Araliktan sonra 17 Ocak a kadar baska turu olmamasi beni sasirtti maalesef. Ben 22 Aralik´ta Elternzeit´e ayriliyorum, 21 Ocak´a kadar izinliyim. Bakalim eger daha erken izin ayarlayabilirsem 20 Aralik olan ile gidebiliriz bir ihtimal. Hayirlisi bakalim

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    yanlisin var kardes, Milli Görüs´ün Aralik Umresinde neredeyse 42 tane degisik Kafile´si var... Sen hangisi ile arzu edersen ile gidersin.

Senin akrabani büyük bir ihtimalle Istanbul Hava alaninda sizin kafilene katabilirler.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    yanlisin var kardes, Milli Görüs´ün Aralik Umresinde neredeyse 42 tane degisik Kafile´si var... Sen hangisi ile arzu edersen ile gidersin.

Senin akrabani büyük bir ihtimalle Istanbul Hava alaninda sizin kafilene katabilirler.

Bizde TR den gidicez, yani planimiz turdan birkac gün önce Istanbula gidip ordaki kafile ile direk ucmak. Simdi tekrar baktim Aralik da 4 tur var ama hepsi de 20.12 de, 9-14-24 gün olan üc istanbul turu, birde Konya dan var yani toplam 4.

http://hennestour.com/turlar.aspx?yi...omik&tip=umre#

Birde Kasim gidis Aralik dönüs olanlar var, onlar hem bana uymuyor hemde dolmus zaten. Birde lüx olan turlar var ki onlar baya pahali ve orda da sadece 20.12 tarihli tur var.

Sen 42 turu nerde gördün? Yani farkli yerlere mi bakiyoruz acaba?
    Konu hope41 tarafından (09 Kasım 2016 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    kardes, Türkiye´deki turlara bakmiyacaksin. Sen Almanya´daki turlara bak. Buradan istedigini secebilirsin. Senin kaydin buradan yapilacak, akrabalarinin kaydi ise ayni kafileye Türkiye´den yapilacak anladin?

Sende istersen Türkiye´den kafileye katilabilirsin ancak Pasapart konusunda Milli Görüs Hac bürosuna danis derim ilk önce sana.

02237-97460 numarasini ara ve orada Abdullah Bey ile görüs. Selamimi söyle kendisine, o sana detayli bilgi verir. Kendisi Milli Görüs Hac Umre Baskani Özel Kalemi...

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    kardes, Türkiye´deki turlara bakmiyacaksin. Sen Almanya´daki turlara bak. Buradan istedigini secebilirsin. Senin kaydin buradan yapilacak, akrabalarinin kaydi ise ayni kafileye Türkiye´den yapilacak anladin?

Sende istersen Türkiye´den kafileye katilabilirsin ancak Pasapart konusunda Milli Görüs Hac bürosuna danis derim ilk önce sana.

02237-97460 numarasini ara ve orada Abdullah Bey ile görüs. Selamimi söyle kendisine, o sana detayli bilgi verir. Kendisi Milli Görüs Hac Umre Baskani Özel Kalemi...

Verdigin numaradan Aziz bey ile konustum ancak yoldaydi kisa konusabildik teli cekmiyordu bazen.

O da bana Almanya´dan Aralik ayinda 23.12.2016 - 06.01.2017 tek tur oldugunu, bizim önceden TR ye gidemeyecegimizi, cünkü pasaportlarimizi bize ucus günü havaalaninda vereceklerini söyledi.

Hanimda hennes turu aramis ve bilgi almis. Ona da siz bize pasaportlarinizi posta ile yollayacaksiniz biz sizinkileride hallederiz burdan binersiniz ucaga demisler. Yani biz Reisepass lari TR ye yollarsak normal kimliklerle TR ye ucabiliriz. Gerci bu durumda cocuga kimlik cikarmak gerekecek onun sadece Reisepass i var

Ben Abdullah beyi arayayim o zaman ondan bilgi alayim tekrar.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Bu olay sanirim artik netlesti yani son üc yil icinde umreye gidenler bu parayi ödemek zorunda tekrar giderlerse.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Evet 500 euro ilaveten istiyorlar

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 500 euro ilaveten istiyorlar
    Bugün bazi arkadaslarin yazdigina göre Suud Krali bu karari iptal etmis... ins dogru haberdir!

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    kardes, Genel Merkez ile görüstüm bu meseleyi. Ek verginin iptal edildigine dair söylentiler var ancak Suudi devleti tarafindan resmi bir aciklama yapilmamis daha. Bundan dolayi suanda bütün Hac-Umre sirketleri beklemede.

Su bir gercek, hem Türkiye´de hemde Avrupa´dan Aralik umresinde %40 azalma yasandi bu ek vergiden dolayi!!!

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    kardes, Genel Merkez ile görüstüm bu meseleyi. Ek verginin iptal edildigine dair söylentiler var ancak Suudi devleti tarafindan resmi bir aciklama yapilmamis daha. Bundan dolayi suanda bütün Hac-Umre sirketleri beklemede.

Su bir gercek, hem Türkiye´de hemde Avrupa´dan Aralik umresinde %40 azalma yasandi bu ek vergiden dolayi!!!
    Dogrudur, bir netlesse de herkes bilse artik, sürekli degisik haberler geliyor arkadaslardanda, bir diyorlar iptal edilmis bir diyorlar yok kesin degilmis.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Gozumuz aydin 500 luk vergi kalkmis tepki fayda verdi

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gozumuz aydin 500 luk vergi kalkmis tepki fayda verdi
    Saniyorum o kalkti haberi yanlismis yani kesin belli degil hala bu olay.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Yok abim facebook da bir tur sirketi kesin dille tasdikledi onlarin yalancisiyim

23. moralist üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Suudi Arabistan Devleti tarafindan yapilmis hicbir resmi aciklama olmadigi halde, tur sirketi nasil oluyorda "kalkdi" diyebiliyor hayret birsey...

25. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)