Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selamunaleykum arkadaslar benim size bir sorum olcak. Ben 2013 yilinda turkiye den geldim ve ve geldikden sonra direk almanca kursuna basladim.
Esim de teilzeit bir yerde calisiyordu dolayisi ile arbeitsamt dan yardim aliyorduk. Ama simdi bir sorun ile karsi karisiyayiz.
Evlenmeden önce kayin babam esimin ustune 11.000 EURO para yatirmis ama para kendi parasi esime ait degil sadece onun ustunde sonuc olarak kayinbabam parasini geri aldi.
Arbeitsamt da bu parayi Bankada gormus bize mektup yolladi bizde onlara paranin bize ait olmadigi soyledik.
biz yardim almaya 05.2013 basladik kayinbabamin parrasini ise 07.2013 de bankadan cekdi. Basina boyle birsey gelen varmi veya bu durumda nasil bir cozum bulabiliriz.
GORUSLERINIZ ICIN TESEKKURER
Kayınpeder imzalı bir dilekçe verir paranın ona ait olduğuna dair

fakat bunu ARGE kabul edermi bilemem yani ret etme hakkı da var.

bir kere kayınpeder niye kızının üstüne parayı yatırmış onu iyi kanittlamak gerek

benim başıma buna benzer bir dava geldi ... kızıma bir tasarruf hesabı açtırmıştım ..tabiki hesap benim adımaydı

sanırım o zaman için 19 bin euro birikmişti ama ben bu parayı daha ARGE ye düşmeden 3 ay önce çekmiştim

aradan bir müddet geçinde bana bir yazı geldi

Bilgisayar ikaz ediyor şu tarihlerde sizin faiz aldiğınızı tespit ettik

bunun nereden geldiğini belgeleriyle açıklayın diye ... rastlantı o zamanlar babam emeklilik için para yatırmıştı

elimizde ödeme dekontları da vardı

ben dilekçemde bu paranın bir müddetini benim babam için emeklilik ödediğimi eve bir kaç masraf ettigimi arabaya masraf ettiğimi

el borçlarımın olduğunu onları ödediğimi filan yazdım ..

Çalışan memur kadın biraz temkinli davranarak " biliyorum siz Türkler ailelerinize kendi aranızda yardım ediyorsunuz "

pek inanmıyorum ama kabul etmek zorundayım dedi ve olay kapandı