Merhaba arkadaslar belki cahillik ettim inanin bilmiyordum yasak oldugunu turkiyeden kuru sikim tabanca aldim elimde tabancanin faturasi var almanyaya getirmek icin sldim bavula koydum turk gumrugu buldu bavulda ve cikarip aldilar onuda yazayim turk hava kurumundan yetkili gelip almasi lazim ucakta gorevli size direk veremeyiz dediler ve gorevlilerle beraber bir kac evrak cikarttim hava alanindan ucakta gorevlile kuru sikim tabancayi aldilar orada almanyada size verilecek dediler ne bileyim basima is acacagini ucaktan inerken istedim kurusicim tabancayi bavullari aldigin yerden alirsin dediler bana 1 saat bekledim bavullari aldigimiz banddan cikmadi bende eve gittimaradan 2 hafta stutgartd zoll dan mektup geldi almanya kanunlarina aykiri silah getirmek ten ve bu silahin bir numarasi varmis aklimda degil o olsa serbestmis bu yasak olan silah mis avukata gittim durumu bildirdim bilincli orakak getirmedigimi soyledim yasak oldugunu bilsem getirmezdim dedim avukst gerekli bilgiyi verecek zoll polisine acaba ne gibi islem olur cezasi nedir bilen varmi merak ettim avukat para cezasi gelebilir dedi sicile islermi bilgisi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim bilsem yasak oldugunu almazdim