Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2694 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kuru slkl tabanca almanyad yasakmi cezasi nedir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    170
    35 mesaja 80 teşekkür aldı

kuru slkl tabanca almanyad yasakmi cezasi nedir

Merhaba arkadaslar belki cahillik ettim inanin bilmiyordum yasak oldugunu turkiyeden kuru sikim tabanca aldim elimde tabancanin faturasi var almanyaya getirmek icin sldim bavula koydum turk gumrugu buldu bavulda ve cikarip aldilar onuda yazayim turk hava kurumundan yetkili gelip almasi lazim ucakta gorevli size direk veremeyiz dediler ve gorevlilerle beraber bir kac evrak cikarttim hava alanindan ucakta gorevlile kuru sikim tabancayi aldilar orada almanyada size verilecek dediler ne bileyim basima is acacagini ucaktan inerken istedim kurusicim tabancayi bavullari aldigin yerden alirsin dediler bana 1 saat bekledim bavullari aldigimiz banddan cikmadi bende eve gittimaradan 2 hafta stutgartd zoll dan mektup geldi almanya kanunlarina aykiri silah getirmek ten ve bu silahin bir numarasi varmis aklimda degil o olsa serbestmis bu yasak olan silah mis avukata gittim durumu bildirdim bilincli orakak getirmedigimi soyledim yasak oldugunu bilsem getirmezdim dedim avukst gerekli bilgiyi verecek zoll polisine acaba ne gibi islem olur cezasi nedir bilen varmi merak ettim avukat para cezasi gelebilir dedi sicile islermi bilgisi olan arkadaslar bilgi verirse sevinirim bilsem yasak oldugunu almazdim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Türkiye de zoraki marka tabancalarin bazi modelleri almanya icin üretiliyor. Eger o modeli alsan
    belki sorun olmazdi.

Konu Memoli1976x tarafından (13 Kasım 2016 Saat 03:18 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı
    Daha bizim çocukluğumuzda ( kardeşim ve ben ), Rahmetli Dedemin bize unutmamamız için
    söylediği iki güzel söz vardı.

1.Kadın veya Çocuk dövmekten daha kolay ne var?
    Erkek adam gelsin beni dövsün. ( Boy 1.80, Kilo 110 falan)

2.Silah bulunduran veya taşıyan kişi, ya çok korkaktır yada kötü niyetlidir.

5. 7 kişi Ergene üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Benim yazdigim yazi neden sildi mod arkadasimiz anlamadim? uyarici yazi yazdigimi dusunuyordum yanilmisim ben konuyu yanlis anlamisim galiba silah reklamimi istiyordun sen arkadasim o zaman benim sana tavsiyem bir dahaki gelisine turkiye makina kimyanin urettigi makinali tufekler var ondan getir daha guzel tabanca ise yaramaz hatta tv de reklamlari var av tuvegi olarak geciyor ama resmen makinali tuvenk cok harika onlardan al gel bir dahaki gidisinde oz turk mali sahane silahlar var turk uretimu al getir almanyaya.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Kardesim Arkadasimiz bir tane kuru siki tabanca getirmis basi belaya girmis,
    sen Tüfek getir diyorsun,

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim Arkadasimiz bir tane kuru siki tabanca getirmis basi belaya girmis,
    sen Tüfek getir diyorsun,
    Bir onceki yazimda bu yazinin tam aksini yazmistim mod arkadaslardan biri silmis kim sildiyse birde boyle bakalim ne olacak buda silinirse insan yerine sayilmiyoruz bu bordda diye dusunucem saygilarimla.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    arkadaşlar ben Waffensachkunde yaptım Almanlar silah konusunda çok hassaslar

Silah a sahip olmak için Waffenbesitzkarte gerekli kendi evinde silah bulundurabilirsin
    fakat dışarıda yanında taşıyabilmen için Waffenschein (bunu Almanya da almak imkansız gibi bir şey )

ama bu silahlara mühimmat alabilmen içinda Munitionserwerbschein gerekli

orada burada 3-5 € ya satılan Pfefferspray ler bile yasak eğer bir kişiye karşı kullanırsanız adam yaralamaktan dava açılır

uçağa bir şişe suyun alınmadığı bu zaman da yaptığın olay çok saçmaca ve cahilce

sende pişman olmuşsun ama artık olan olmuş

ne yazık ki Almanya da ben yasak olduğunu bilmiyordum geçmiyor

Almanya ya getirilen silahların üzerinde PTB damgası yoksa illegal sayılıyor aynen gerçek silah gibi işlem görüyor

Almanya da bu tip silahları üzerinde taşımak içinde Kleine Waffenschein gerekli ancak kendi 4 duvarının arasında istediğin gibi taşıyabilirsin

şunuda söyliyeyim Kleine Waffenschein sadece taşımak için bir kişiye karşı kullanmak suç teşkil ediyor

yukarıdaki Zoraki nin Almanya için PTB numarası mevcut ama Türkiye de satılan modellerinde var mı bilemeyeceğim

sana Anzeige gelir aslında hapis cezası bile varda ama sana okkalı para cezası gelir
    Konu hOrOz tarafından (12 Kasım 2016 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

Üye bellali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    15 mesaja 25 teşekkür aldı
    1200 ile 1900 euro ceza ödüyorsun.istersen taksitte yapiyorlar...online alisveris sitelerinde satilmayan tehlikeli silah bicak schlagringe v.s. gibi aletler almanyada yasak...
    Konu bellali tarafından (12 Kasım 2016 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Benim Basimdan Gecen Kücük olayi anlatayim.

bundan 2 sene öncesinden Frankfurtan Dubai a giderken, bavulumdan sIKILMIS bir kursun mermisi bulundu el bagajinda..
    Bu mermi benim valize nasil geldi bende anlamadim.Tatile gidecegimizden Havaalanina trenle gitmistik. Trendemi birisi atti. yoksa bende eskiden kalmami artik bilemiyorum.
    Neyse tek sansli yanim suydu bileti aldigimizda ucak bölümüne erken gitmem oldu.

Normal valizlerimizi verdikten sonra ucak bölümüne gittigimizde, xray cihazlarindan ucak bölümüne gecerken valizde buldular, bulanda bir Türktü tabiki görevini yaptigi icin birsey diyemiyorum. Neyse normal polis geldi, Polis bana piskolojik baski yapti ucusunu unut basini büyük belaya soktun vs vs.

Sonra 2 Kisi Geldi svilgiyinimli bilmiyorum sivilpolismiydi neyse artik ifademi aldilar, bende birebir herseyi anlattim ve tatile gidiyorum diye inandilar morelini bozma bir yolunu buluruz diye sakinlestirdiler bir yandan ucak gitcek yapmis oldugum masraflar bosa cikcak diye telas icindeyim. Nöbetci Mahkemeye aradilar durumu anlattilar ve beni sadece 500 euro verirsem ucaga binebilcegimi aksi taktirde ucagi kacircagimi dile getirdiler, Bende Ucagi kacirmamak icin 500 euro ödemeyi kabul edip tatile cikmistim.
    Bende bos kullanilmis kovandan 500 euro aldilar arkadasim, artik hayirlisi insallah kuru sIKI Oldugundan cezasi insallah yüksek olmaz.

Olmusla Ölmüse care yok, beklemekten baska caren yok.

sizin Olayinizin üzerine bende bunu anlatim dedim. birsey olmaz diye bos kursun kovasi dahi getirmeyin.

saygilar

12. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    170
    35 mesaja 80 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar
    bu konuyu buraya yazmamin sebebi benim basima geldi sizlerin basina gelmesin dikkat edin diye bu cezayi ben ceza ise cekecem ama PTB numarali silahlar yasak oldugu icin problem ben nereden bileyim bunumaranin yasak oldugunu ama bu konu bizlere ders olsun diye bu amacli buraya konu acilmisdir alayli alayli yazilar yazilsin makara yapilsin diye degil bakalim ne ceza gelecek avukat gerekli yaziyi bu gun yazdi zoll dan gelecek yaziyi bekliyelim
    Konu maltepeli54 tarafından (15 Kasım 2016 Saat 19:33 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Tamam da arkadasim ama sende kendini biraz koru yani.Silahin yasak oldugunu (hakiki sahte farketmez görünüsüne bakarlar) her insan bilir bilemedim diye birsey yokki.Ben inan senin adina üzüldüm,bunca zahmet ve üzüntüye degermi bu oyuncak yani? Neyse,gecmis olsun artik ne diyelim olan olmus.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı maltepeli54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    bu konuyu buraya yazmamin sebebi benim basima geldi sizlerin basina gelmesin dikkat edin diye bu cezayi ben ceza ise cekecem ama PTB numarali silahlar yasak oldugu icin problem ben nereden bileyim bunumaranin yasak oldugunu ama bu konu bizlere ders olsun diye bu amacli buraya konu acilmisdir alayli alayli yazilar yazilsin makara yapilsin diye degil bakalim ne ceza gelecek avukat gerekli yaziyi bu gun yazdi zoll dan gelecek yaziyi bekliyelim
    PTB numaralı olanlar yasak değil eğer PTB numarası yoksa o zaman sorunlu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)