Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2747 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Emeklilik Mavi Kart bir kac soru

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Kader Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar,yeni konu acmak istemedim burdan devam edelim.

@Karadeniz
    @Horoz

Zaten Türk vatandasligina Geri dönmeye Karar verdik,ikimizinde seneleri eksik benim 7 sene ve esimin 6,sizden bilgi Almak istedim 3600 dan emeklilik mi avantajli yoksa senemizi bekleyip emekli olmak?

Bu sene izine gidince islemlere baslamak istiyoruz,esimin 14 senesini yatirabilirmisim diye söyledi arkadaslar, kalan 6 senesinide senesi dolduktan sonra.

Bende 3600 sorun deyil 3600 kurtariyor,ama almanyada calistigimiz icin emekli maasini almamiz mümkin deyil yatirip beklesemmi?

Esim icin de aynisi 3600 1 sene sonra Türk vatandasi olup sonra ama 58 yasinda emekli olabilir
    Hangisi avantajli bizim icin,Kafam baya karisti.

Selam ve saygi

Kader,mesajinizi yeniden gözden gecirdim,esinizin emeklilik kosullari, emeklilik yasi olarak 58 yasini düsünüyorsaniz (erken emekli olsanizda yurtdisinda calismaniz,mini jop calismasi yapmaniz,adrese dayali sosyal yardim aliyorsaniz) yurtdisindan emekli maasi alamazsiniz, esiniz 18 yasi 26/06/1989 tarihinden 2003 yilinda Almanvatandasligina gecmeniz 2003 yili gün,ay belirtilmemis 26/06/2003 tarihi baz alindiginda 14 yil (5113 gün) günüz mevcut normal emeklilik icin yaklasik 262 gününüz eksik,sunuda ifade edeyim yurtdisi borclasinin en yüksek emekli maas dönemi 08/09/1999 tarihine kadarki tarihdir 3600 günle emeklilikle normal emeklilik maasinda cok az fark olur.

Sizin icinde 3600 günle yaslilik emekliligi 60 yasi Türkiye'de ssk.calismasi sonrasi sartlariniz geregi bir yil bir yil zamana yayarak yurtdisi borclanmasi yapabilirsiniz.

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)