Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2683 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: unterhalt cocuk parasi hakkinda bilgi lazim

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

unterhalt cocuk parasi hakkinda bilgi lazim

slm arkadaslar, benim iki cocugum var 14 ve 16 yaslarinda ben bunlara toplam 756 eu unterhalt ödüyorum, fakat bu ödedigim parayi bosandigim esim baska seylere harciyor, ve herseferinde cocuklarlara birsey lazim olunca ,cocuklar bana geliyor, benim durumda peki iyi degil biraz borcum var, tüm giderlerden sonra bana kalan para 300eu gibi bir para, bir cok kisi bana gitt kendini az para kazaniyormus gibi gösterip calistigin isverenden elden al diyor ama yapmiyorum cünkü bu para cocuklarima gittigini bildigim icin ,bu yollu secmiyorum . fakat eski esim bu verdigim para ile kendi özel zevklerine harciyor, birsey lazim oluncada cocuklari bana yolluyor, sizden ricam benimle bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim ,ben bu parayi cocuklarin kontosuna yollarsam bir problem olurmu acaba, her iki cocugumunda sparkasse kontosu var.
    Konu Serseri tarafından (22 Kasım 2016 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @serseri hocam öncelikle seni tebrik etmek istiyorum. Bu devirde cocuklarina halen olmasi gerektigi kadar nafaka ödeyen dürüst insalardan birisi. Sahsen etrafimda bosanmis ama cocuklari ilen hic ilgilemeyen bir sürü insan taniyorum.
    O yüzden seni tebrik ederim!!!

Nafaka olayina gelince :
    Ben yerinde olsam tanidiklarin söylediklerin yaparim. Bak bura dan ne kadar kazanirsan ne kadar nafaka ödemem gerektigini ögrene bilir ve imkanin varsa maasini o na göre ayarlaya bilirsin.
    Normal de ödemem gereken nafakayi da iki tane hisse senetli hayat sigortasi yapip cocuklara daha sonra ödenmesini saglaya bilirsin. AMA dikkat et , eski esin durumdan memnun olmayip seni avukatta vere bilir o yüzden yapacagin policeleri akrabalarinin ( anne,baba,kardesler ) yapman iyi olur.
    Cocuklarin masraflarini da her zaman karsiladigin icin vicdanen de rahat olursun.

4. 2 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı
    peki jugendamt birsey yapabilirmi ayligima veya kontoma el koyabilirmi . duydugum calisipta cocuk parasini ödemesen jugendamt kontoya el koyar gibi seyler duydumda

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki jugendamt birsey yapabilirmi ayligima veya kontoma el koyabilirmi . duydugum calisipta cocuk parasini ödemesen jugendamt kontoya el koyar gibi seyler duydumda
    Evet duydugun kesinlikle dogru Serseri arkadasim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Jugendamt sana neden simdi az kazaniyorsun diyemez..!
    Benim tanidik arkadasin eski kocasi kendi taksi firmasini ailesinin adina yapmis kendini de orada 450 eur kazaniyor gösteriyor.
    Kac senedir Jugendamt hic birsey yapamiyor/ yapmiyor!
    Ama dedigim gibi sen kazanicini azaltirsan ve hayat policelerini dedigim gibi yaparsan kimse sana birsey yapamaz.
    Seni böyle seyler yapmaya zorlayanlar utansin!!
    Konto ne neden el koyacakmis ki ? Sen eger 950 eur net kazanirsan kanunen ödemem gereken Unterhalt 130 EUR ( Eger yanlis hesaplatmadiysam ) ve sen 130 EUR ödedikten sonra hic bir allahin kulu ne hesabina dokuna bilir ne de sana birsey yapa bilir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    romeo29 arkadasa yüzde 50 katiliyorum, öncelikle cocuklara para ödedigin ve ortada birakmadigin icin helal olsun diyorum ama maasi az gösterip elden alma konusuna katilmiyorum. tabi bazilari bizi enayi yerine koyabilirler ama sonucta bunlar senin cocuklarin ve seni cok iyi anliyorum. maalesef parayi alan eski esin parayi nereye harcadigina dahi kimse karisamaz, esrar gibi konular haric ama bunuda ispatlamak gerekir haliyle. yani acikcasi istedigi gibi kullanir. arti sen maasini düsük gösterip elden alirsan ister istemez kendinede kötülük yapmis olursun. ilerde rentenversicherung, ve arbeitslosenverischerung icin büyük kaybin olur.

yanliz benim anlamadigim konu, senin maasin. nekadar para aliyorsun yazmamissin, 756 € iki teen cocuk icin dogrudur olabilir (düsseldorfer tabelle) ile kontrol edebilirsin ama sana kesintilerden sonra sirf 300 € kaliyorsa, ben olsam unterhaltskasseye lohnabrechnung ve tüm giderler icin nachweis götürür ve ödemen gereken miktari hesaplatirdim. adamlar bunu senin icin kendigiliginden kesinlikle yapmaz, sen nasil olsa ödüyorsun adamlari senin dertlerin ilgilendirmez veya sen su kadar giderim var demezsen bilmiyoda olabilirler. ve ayri bir nedeni daha var, sen unterhalt ödemezsen eger, ve eski esin para icin antrag verirse unterhaltskasse senin icin mecbur cocuklara unterhalt ödemesi lazim. ödedikleri miktar daha azdir diye tahmin ediyorum ve, sonucta bu parayida senden isterler. ama dersenki kardesim ben zaten az kazaniyorum ben lebensunterhalt icin mindesbetrag gecemiyorum benden bisey alamazlar dersen, ozaman sana sunu tavsiye edebilirim. unterhalt icin unterhaltskassenin esine ödiyecegi mindesbetragi sor ve sadece bu miktari öde, ozaman unterhaltskasse seni zaten arayip sormaz yada benim maasim zaten az bana bisey yapamazlar dersen, ödemeyi tamamen kes. bu sürecten sonra öbür taraf harekete gecmesi lazim, yani daha amta gidece, basvuruda bulunucak, sana mektup gelcek, neden ödemiyorsun, su zaman kadar vaktin var diyecek, ama sonucta önce mahnbescheid sonra aradaki widerspruchsfrist ve aradan gecen en az iki veya üc ay. ve unutma diyelimki en 3 ay sonra tekrar ödemeye basladin sana unterhaltskasse kesinlikle aradaki bos gecen aylari öde demez, bu diger tarafin zivilrecht sorunu. cok yazdim insallah kafan karismaz. hatta diger taraf icin en kötü ihtimal, (maasini bilemedigim icin kesin dogru diyemem) gidersin kardesim bankana bir P-Konto (Pfändungsschutzkonto) yaptirirsin ondan sonra isterse hergün kapina ogv (obergerichtsvollzieher) gelsin, senden hic birsey alamaz. haa simdi evinde 5000€ televizyon ve son model i-mac masanin üzerinde durusa bunlari götürür ama bir gün sonrada daha düsük kalitelisinide esek gibi getirir. bilmem anlatabildimmi.

Üye Starterbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    137
    12 mesaja 25 teşekkür aldı
    Adamın kafa allak bullak oldu ama, asıl problem şuki, eğer Almanyada nafaka ödemeye kalkarsan seni bitirirler ve eski karında o sekilde devam ederse iki kere bitersin önce kendini düşün, çocuklar zaten devletin ve bakıyor, kendin iyi olmazsan çocuklar büyüyünce sana baba da demezler sen kendine iyi bak, eğer özelden telefonla konuşmak istersen yaz senin olayların hepsi başımdan geçti

10. Starterbox üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm Arkadaslar, @Serseri Arkadasta olan su anki Problem bende bundan 11 Yil önce basima 3 cocuklan geldi. Bu ara serseri arkadasi bende tebrik ederim cocuklarini yalniz birakmadigi icin. Bende bu sayede yalniz olamadigimi anladim.Ben dahada cocuklara nafaka ve özel giderlerini elimden geldigince yapiyorum ve yapacagimda.sonucta onlar benimde cocuklarim.
    Ben 11 sene önce net 1600 € kazanc gösterdigim halde toplam 390€ ödedim ve dahada ödüyorum, su an cocuklarin yaslari 18,21,28. tabii en bügüne ödeme kalkti.Ama öbürleri okudugu icin ödeme devam ediyor.
    Romeo arkadasin dedigi 950€ ya 130€ ödersin biraz yanlis, benim bildigim en az 1050€ alti kazanirsan hic bir sey ödemezsin. eger caliyorsan is yerin biraz uzak olup arabaya ihtiyacin olursa o zamanda arabanin vergi,sigorta paralarinida düsüyorlar.Bende o yüzden 1600€ dan 390€ aldilar gerisini bana biraktilar.
    PS: Bu ara hepsine yok ehliyet yok araba yok harclik derken büyüdükce giderler cogaliyor. Babalik kolay degil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)