Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2678 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Sigortasinda SF ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    207
    33 mesaja 42 teşekkür aldı

Araba Sigortasinda SF ?

Merhaba Arkadaslar ,

Araba sigortalarindaki SF klasse nin gercegini nereden nasil ögrenebiliriz?

Yani sorunuma gelirsek ; babam uzun zamandir araba sigortasinda kazasiz kullaniyor , gecenlerde araba sigorta ücreti yükselince degistirmek icin

faturalara baktigimda birkac senedir babamin SF klasse nin degismedigini ayni oldugunu fark ettim .

ögrenmek istedigim bankalarda Schufa oldugu gibi sigortalarinda bir bagli oldugu bir kurum varmis bu kurum neresi ? buraya basvurup SF klasseyi

düzeltme imkanimiz var mi?

simdiden tesekkür eder saygilar sunarim.

2. Sponsor Reklam
    Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Babanim SF Klassesi kac yaziyor, eger 20 % de yani SF 35 de ise bu zaten daha düsmes..

Yoksa bunu sigortadan gelen kagitda arka tarafinda yazar yazmazsa kendi sigortanin sayfasindan bula bilirsin.

Yada buraya bakabilirsin.

https://www.vkb.de/content/versicher...tsklassen/pkw/

4. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    207
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babanim SF Klassesi kac yaziyor, eger 20 % de yani SF 35 de ise bu zaten daha düsmes..

Yoksa bunu sigortadan gelen kagitda arka tarafinda yazar yazmazsa kendi sigortanin sayfasindan bula bilirsin.

Yada buraya bakabilirsin.

https://www.vkb.de/content/versicher...tsklassen/pkw/

Cevabin icin tesekkürler Memoli1976x ustam,

Babamin SF26 yaziyor , biraz önce babamla tekrar görüstüm hic kaza yapmadigini ve 1972 senesinden beri sadece 09/1997 ile 07/1999 senesi arasinda arabasi

olmadigini geri bütün zamanlarda devamli üzerine acik araba bulundugunu ve kazasi olmadigini söyledi , birkac sefer de sigortalarin pahallanmasindan dolayi sigorta

degistirdi.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabin icin tesekkürler Memoli1976x ustam,

Babamin SF26 yaziyor , biraz önce babamla tekrar görüstüm hic kaza yapmadigini ve 1972 senesinden beri sadece 09/1997 ile 07/1999 senesi arasinda arabasi

olmadigini geri bütün zamanlarda devamli üzerine acik araba bulundugunu ve kazasi olmadigini söyledi , birkac sefer de sigortalarin pahallanmasindan dolayi sigorta

degistirdi.

Her sigorta yeni yilda tarifeleri zam yapar,zam yapma sebebi babanin kaza yapip yapmama yönünden degil,baskalarinin yaptigi kazalar otomatikman babanda etkileniyor.

Bundan dolayi her yil 30 Kasima kadar cikma yetkiniz,sigortadan fazla etkileniyorsaniz.Bunun yaninda her yil kendiniz sigorlar arasi en hesaplisini arama hakkiniz var,bunuda internet üzeri cok iyi degelendirmeniz gerekir.

Sizinde hem cikis icin hemde yeni uygun bir Sigorta bulmaniz icin burda 2 günlük zamaniniz var,olmazsa önümüzdeki yil bunu erkenden degerlendirmeni tavsiye ederim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    207
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her sigorta yeni yilda tarifeleri zam yapar,zam yapma sebebi babanin kaza yapip yapmama yönünden degil,baskalarinin yaptigi kazalar otomatikman babanda etkileniyor.

Bundan dolayi her yil 30 Kasima kadar cikma yetkiniz,sigortadan fazla etkileniyorsaniz.Bunun yaninda her yil kendiniz sigorlar arasi en hesaplisini arama hakkiniz var,bunuda internet üzeri cok iyi degelendirmeniz gerekir.

Sizinde hem cikis icin hemde yeni uygun bir Sigorta bulmaniz icin burda 2 günlük zamaniniz var,olmazsa önümüzdeki yil bunu erkenden degerlendirmeni tavsiye ederim.
    tr-22 arkadasim cevabin icin tesekkürler , sanirim ben derdimi tam anlatamadim sigortayi degistirdik orada bir SIKINTI yok , senin dedigin gibi aynen yaptik internetten uygun sigorta bulup yaptik .

Problem SF normalinde suan en az 40 veya 44 olmasi gerekirken SF26 da....

Ben bu SF klasseyi nerden nasil düzeltebilirim? belli ki bir yerde yanlislik yapilmis....

saygilarla....

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tr-22 arkadasim cevabin icin tesekkürler , sanirim ben derdimi tam anlatamadim sigortayi degistirdik orada bir SIKINTI yok , senin dedigin gibi aynen yaptik internetten uygun sigorta bulup yaptik .

Problem SF normalinde suan en az 40 veya 44 olmasi gerekirken SF26 da....

Ben bu SF klasseyi nerden nasil düzeltebilirim? belli ki bir yerde yanlislik yapilmis....

saygilarla....
    Bunu siz daha önceki sigortanizla konussaniz iyi olur,belki onlar yeni sigortaniza hatali bilgi vermis olabilirler,birde evde arastirin bakin belki önceki yillardan sigortadan gelen mektuplarla karsilastirin,herhangi bir hata varsa düzeltilir.

Baska türlü ispatlaminiz imkansiz.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    207
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu siz daha önceki sigortanizla konussaniz iyi olur,belki onlar yeni sigortaniza hatali bilgi vermis olabilirler,birde evde arastirin bakin belki önceki yillardan sigortadan gelen mektuplarla karsilastirin,herhangi bir hata varsa düzeltilir.

Baska türlü ispatlaminiz imkansiz.
    Tesekkürler Ustam,

benim ögrendigime göre bütün sigortalarin bagli bulundugu bir kurum varmis ona ulasamiyorum yani bankalarin schufasi gibi sigortalarin da varmis....

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    47 mesaja 330 teşekkür aldı
    bundan yaklasik 1 ay önce arabaya sigorta actim su kalan 2 günde cikis versem kabul olur mu?

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı keno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan yaklasik 1 ay önce arabaya sigorta actim su kalan 2 günde cikis versem kabul olur mu?

Hemen gönder yalniz mektubu einschreiben gönder imzali alsinlar,ayin 30 nu kadar zamanin var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)