Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2689 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada yasayip Türkiyede kalma Süresi

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı

Almanyada yasayip Türkiyede kalma Süresi

arkadaslar bir arkadasim 2.5 yildir almanyada, 2016 yilinda ilk defa haziranda almanyayi 12 günlük terk etti sonra agustosda 91 gün daha kaldi türkiyede simdi bu 180 gün yurt disinda kalma süresine göre bu 2016 31 aralikdan sonra sifirlancakmi yoksa devammi edecek, yani yurt disinda kalma süresi yil icindemi yoksa ilk ayni yil icinde ülkeyi ilk terk ettigin süreden sonrami basliyor diger yilin ayina kadar.

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    180gün dolmadan giriş çıkış yapması gerek, şayet Yabancı dairesinden herhangi Kurumdan yardım almadığına dair Belge alırsa daha fazla kalabilir

4. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    isde bu 180 gun hangi günden basliyor onu kestiremedik ? simdi 2016 dan sonra sifirlancakmi bu süre

6. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Hayır sıfırlanmıyor.

8. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Sanırım konuyu sana anlattım

O zaman adam 6. Ayda gider yılbaşı sıfırlanır bir 6 ay daha kalırdı

Ne zaman ilk Almanyadan çıkış yaptı süreç başlıyor

Kanun açık ve net bir sene içerisinde diyor ki herhangi bir tarih yazmıyor
    Konu hOrOz tarafından (06 Aralık 2016 Saat 10:33 ) değiştirilmiştir.

10. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Özel izin yada gecerli bir mazeret yoksa EU ülkesi olmayan yabanci bir ülkede 6 ayi gecen ikametlerden sonra Almanyadaki oturma hakkinizi kaybedersiniz.
    https://www.berlin.de/labo/willkomme...nthaltstitels/
    6 ay sonra yapilacak bir giris/cikis yeniden 6 ay Almanya disinda kalma hakki kazandirmaz, bir yil icinde 6 aydan bir gün fazla Almanyada kalma zorunlulugu var.
    Konu guengoer52 tarafından (06 Aralık 2016 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

12. 5 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    peki bu belgeyi herkez alabiliyormu isteyen ?

Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    180gün dolmadan giriş çıkış yapması gerek, şayet Yabancı dairesinden herhangi Kurumdan yardım almadığına dair Belge alırsa daha fazla kalabilir
    simdi 1 ocak 2017 de sifirlanmiyor, mesela arkadasin 06 aralik 2015 de türkiyeye gitti ve gelis tarihi 15 ocak 2016

2016 yili icinde de 01.06.2016 - 12.06.2016 tarihleri arasinda türkiyede kaldi

10.08.2016 - 9.11.2016 tarihleir arasinda türkiyede kaldi suan hala almanya da

simdi bu arkadasin ilk giris cikis yatigi tarih ne zamandan basliyor ve ne zaman sifirlancak

cunkü tekrar bir 1 2 ay türkiyede kalmasi gerek bugun yarin gitcek mecburen duruma göre

Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özel izin yada gecerli bir mazeret yoksa EU ülkesi olmayan yabanci bir ülkede 6 ayi gecen ikametlerden sonra Almanyadaki oturma hakkinizi kaybedersiniz.
    https://www.berlin.de/labo/willkomme...nthaltstitels/
    6 ay sonra yapilacak bir giris/cikis yeniden 6 ay Almanya disinda kalma hakki kazandirmaz, bir yil icinde 6 aydan bir gün fazla Almanyada kalma zorunlulugu var.
    Konu Memoli1976x tarafından (06 Aralık 2016 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    @fuk_18 bahsettiginiz kisi ilk 06.12.2015 te ilk Almanya disina ciktigina göre bugünde 06.12.2016 tam bir yil olmus hesaplamak kolay, ilk cikis 6 aralik 2016 ten sonra farkli dönemlerde toplam 142 gün Almanya disinda kalmis görünüyor burada bir sorun yok cünkü bahsedilen 180 gün gecmemis. Bugünden sonra yine 180 gün gidebilir ancak bu kisi belliki sebebi ne olursa olsun uzun süre Almanya disinda devamli kalacaksa Almanyada ikametgaha dayali herhangi bir yardimda almiyorsa yabancilar dairesine gidip 6 aydan fazla kalabilmek icin basvuru yapsa daha iyi olur yoksa durmadan böyle egreti hesaplarla ugrasmak durumunda kalir icide rahat etmez.
    Eskiden pasaportlara Türkiye gümrügünde giris vurdurmadan cözüm bulduklarini söyleyenler vardi, ancak eger Alman gümrügünde cikis islemleri sisteme isleniyorsa bu yöntemde bir ise yaramaz diye düsünüyorum.
    Türkiye de 6 aydan fazla kalabilmek icin yabancilar dairesine genelde emekliler basvuruyor, ancak Türkiye de bakima muhtac birinci dereceden yakinimla ilgilenmem gerekiyor da uzun kalabilmek icin neden sayilabiliyor, hepsinden önemlisi issizlik parasi yardim alma gibi engellerin olmamasi.

15. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    cok sagolun arkadas yarin donuyor zaten cok kalmicak 1 2 ay anca sonra geri gelcek birdaha gitmicek sanirim ailevi sorunlari var o yuzden

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    en iisini landrasamttaki yabancilar dairesi bilir.arkadasin garanti olmasi icin gidip oraya sorsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu Yurtdisinda 180 gün kalma süresi emeklilerde dahilmi benim duydugum emekliler bir yil kalabildigidir bu konuda bilgisi olan varmi?

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,423
    16,048 mesaja 157,031 teşekkür aldı
    Alıntı Türksat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu Yurtdisinda 180 gün kalma süresi emeklilerde dahilmi benim duydugum emekliler bir yil kalabildigidir bu konuda bilgisi olan varmi?
    Yabancilar Polisinden Izin aldigi süre Emekli kisilerin 1 Yil Kalma müsaadesi var.

Izin almadigi takdirde onlar icinde 180 Gün gecerli.

Üye salla2828 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar, bizede bu özel izinden( § 51 abs. 2 aufenthg ) lazim bilgizi olan lütfen yardim etsin. Babam ve annem 30 senedir almanya da yasadilar ikizinde unbefristete Aufenthaltserlaubnis var. Türkiye de 6 aydan fazla kalmak istiyorlar. ikizide Almanya da emekli degil ler ve herhangi bi yardim almiyorlar. Sif türkiyeden gelir var ikizide emekli ve bi kac yerden kira aliyorlar. 1. wohnsitz almanya da 2. türkiyde bu özel izini nasil alabiliriz veya alma ihtimalimiz varmi?

Ettiği Teşekkür
    849
    yabancilar dairesine gidip direk sorabilirsiniz ben tahmine kalabilirler diye biliyorum ama sormakda yarar var

Alıntı salla2828 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar, bizede bu özel izinden( § 51 abs. 2 aufenthg ) lazim bilgizi olan lütfen yardim etsin. Babam ve annem 30 senedir almanya da yasadilar ikizinde unbefristete Aufenthaltserlaubnis var. Türkiye de 6 aydan fazla kalmak istiyorlar. ikizide Almanya da emekli degil ler ve herhangi bi yardim almiyorlar. Sif türkiyeden gelir var ikizide emekli ve bi kac yerden kira aliyorlar. 1. wohnsitz almanya da 2. türkiyde bu özel izini nasil alabiliriz veya alma ihtimalimiz varmi?

22. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Almanya’da hangi durumlarda oturma izni iptal edilir? https://www.kosu-rechtsanwaelte.com/...-iptal-edilir/

Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    25 mesaja 68 teşekkür aldı
    Alıntı salla2828 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aynı durumu ben yaşadım sene 2011 de. Hannover yabancılar dairesine başvurdum Türkiyeden emekli olduğumu.Türkiyede 6 aydan fazla kalmak istedigimi,Almanyada sosyal yardım almadığımı söyledim.aldığım cevap Hayır kalamasın oldu.bende Türkiyeyi sectim şimdi Türkiyede Yaşıyorum.

25. kancasis üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Benim annem ve babamlara aldık belgeyi sorunsuz. 2/3 sene önce.

Burda Almanya’da aylık geliriniz yeterli olması gerekiyor ozaman sorunsuz veriyorlar.

27. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Arkadaslar,bir akrabam var almanyadan emekli,,yasi cok fazla,seyahat edemiyor,yinede almanyaya giris cikismi yapmasi gerek,cunku cok hasta ve yasli

Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim annem ve babamlara aldık belgeyi sorunsuz. 2/3 sene önce.

Burda Almanya’da aylık geliriniz yeterli olması gerekiyor ozaman sorunsuz veriyorlar.
    Atsiz77 ustam almanyadan gelir yok ama Türkiye den var yani emekliler ikiside.yeterli gelir derken emeklilik mi veya biz her ay para aktarsak konto ya olurmu?

Nereden
    Almanya/Giresun
    Ettiği Teşekkür
    112
    Alıntı kancasis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım aynı durumu ben yaşadım sene 2011 de. Hannover yabancılar dairesine başvurdum Türkiyeden emekli olduğumu.Türkiyede 6 aydan fazla kalmak istedigimi,Almanyada sosyal yardım almadığımı söyledim.aldığım cevap Hayır kalamasın oldu.bende Türkiyeyi sectim şimdi Türkiyede Yaşıyorum.
    Slm kancasis ustam bizim o belgiyi almanya da aylardir kalmak icin istemiyoruz 6 ay girip cikis yapmamalari icin istiyoruz yani 2 senede bi 2 3 haftaligana bizim yanimiza gelmeleri icin Aufenthaltsgenehmigung ölmemesi icin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)