Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2663 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kiz isteme / Söz / Nisan

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı

Kiz isteme / Söz / Nisan

Merhaba abilerim,

allah nasip kismet ederse Subat ayinda kiz istemeye gidiyoruz ((( ))) ve ayni anda nisan yapip yüzükleri takacagiz insallah. Abilerim benim ailemde ilk kez olacak böyle bir sey ve bu konuda ailem kadar bende dogruyu söylemek gerekirse, tecrübesiz ve bilgisizim.

Kiz isteme aslinda adetine göre olmayacak cünki nisan merasimi de ayni anda yapilacak insallah. Böyle seylerde nelere dikkat edilmeli, kim neyi almali vs.? Benim yörem Denizli ve kiz arkadasiminki Gaziantep.

Dügünümüz de insallah 2018 yilinda olacak. Bunun icin de ev bakacagiz daha. Böyle seylerde kim neyi alir ve karsilar hic bilmiyorum.

Söyle güzelce inceden ve detayli bir sekilde tecrübelerinizi ve bilgilerinizi aktarirsaniz sevinirim.

Simdiden tesekkürler hepinize

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı depream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim,

allah nasip kismet ederse Subat ayinda kiz istemeye gidiyoruz ((( ))) ve ayni anda nisan yapip yüzükleri takacagiz insallah. Abilerim benim ailemde ilk kez olacak böyle bir sey ve bu konuda ailem kadar bende dogruyu söylemek gerekirse, tecrübesiz ve bilgisizim.

Kiz isteme aslinda adetine göre olmayacak cünki nisan merasimi de ayni anda yapilacak insallah. Böyle seylerde nelere dikkat edilmeli, kim neyi almali vs.? Benim yörem Denizli ve kiz arkadasiminki Gaziantep.

Dügünümüz de insallah 2018 yilinda olacak. Bunun icin de ev bakacagiz daha. Böyle seylerde kim neyi alir ve karsilar hic bilmiyorum.

Söyle güzelce inceden ve detayli bir sekilde tecrübelerinizi ve bilgilerinizi aktarirsaniz sevinirim.

Simdiden tesekkürler hepinize
    Slm Hemşo (Denizli neresindensin ?)

şimdi nişan gibi olacak demişsin yani isteme olayı olmayacaksa ..

bilmiyorum nişanı kız tarafı yükleniyor ... düğünü de damat tarafı

küçük bir yer restaurant ile anlaşın eş dost akraba çağırırsın (benide unutma) 50 tane davetiye bastırttım

hem yemek yersiniz hemde nişanı ve eğlance düzenlersiniz

canlı müzik te fena olmaz .. olmazsa CD den bir şeyler ayarlarsınız

kizz tarafı yok derse evde aile arası yaparsınız artık

ben kızımınkini böyle yaptım ...

genelde kız tarafı yatak odası ve mutfak gereksinimlerini (tabak tencere bardak ) karşılıyor

sende mobilyaları ev eşyalarını alıyorsun ...

hemen ilk baştan herşeyi almaya kalkma yavaş yavas sonradan da tamamlayabilirsin
    Konu hOrOz tarafından (12 Aralık 2016 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

4. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @depream

Öncelikle tebrikler , anteplilerin deyisi ile " allah sonunuzu getirsin " ) Ben bu lafi ilk duydugumda oha lan beddua ediyor sanmistim megersem nisanin/sözün sonu dügünle bitsin anlaminda söyleniyormus.

Antepten gelin almis biri olarak sana tebrübelerimi sayayim ;

En önemlisi Gondol icinde cukulata yaptir, icine en pahalisindan cukulata koydur..Ben isvicre den özel cukulata getirtmistim ama Gondol icinde degil diye halen lafi gectiginde esim söyleniyor " bi gondol bile almadiniz " diye
    - Aile klasik ve degerlerine bagli bir aile ise yandin zira onlar altin istiyorlar..Nisanlina söyle güzelinden 21 ayar set al, kardesleri var ise onlara da kücük hediyeler makbule geciyor.
    - Cicek yaptirmayi söylemem gerek var mi ?

Mutlu mesut bir ömür diliyorum size ve allah sonunuzu getirsin

6. 2 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Güzel Kardeşim herşeyden önce Allah tamamına erdirsin diyelim...
    Kardesim Evlenme yuva kurma çok zor maraton ilk başta iki taraf ta anlaşmalar içinde kız arkadaşınla sakin yüz göz olma biraz oluruna bırakın..!!
    bu süre içinde Ailelerin cekmis olduğu zorluğu evlenenlerde iliskilerine yansıttığı dönem bu ilk benden nasiyet..

En iyi ve sağlıklı olanı kız tarafının almış olduğu yüke oğlan tarafı olarak karışmamak. Oğlan tarafın görevine de kız tarafını karıştırmamak..

Dugun masraflarına gelince düğünde kız tarafı kına ve nişanı karşılar oğlan tatafida düğünü karşılar...
    ev eşyalarında da genel anlamda kız tarafı Yatak odası mutfak malzemelerini karşılar,
    oglan tarafoda diğer kalanları... tabibi bunu evlenecek olduğun kız arkadaşınla anlayış içinde Yöre
    hersey olur ama hoş görü ve yapıcı olmak en önemlisi
    Yöre olarak genelde bunlar her yöre icin geçerlidir.bazi Yörelerin farklı adetleri olabilir bunun içinde her zaman dayanışma içinde oluruna bırakın..

8. 3 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye satobyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,584
    68 mesaja 153 teşekkür aldı
    Allah tamamina erdirsin kardes,simdiden hayirli olsun söylemek düser bizlerede

10. 2 kişi satobyte üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Hemşo (Denizli neresindensin ?)
    Selam Hemso Ben Denizli-Acipayam, sen neresindensin?

Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En önemlisi Gondol icinde cukulata yaptir
    Bu gercekten cok güzel bir fikirmis Google üzerinden bir kac resim inceledim, cok müthis duruyor Tesekkür ederim.

Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En iyi ve sağlıklı olanı kız tarafının almış olduğu yüke oğlan tarafı olarak karışmamak. Oğlan tarafın görevine de kız tarafını karıştırmamak..
    Cok dogru söyledin kardesim, bu konuda da mümkün oldugu kadar az polemige girmek istiyorum zaten. Insallah bu konudada en hayirlisi olur.

Alıntı satobyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah tamamina erdirsin kardes,simdiden hayirli olsun söylemek düser bizlerede
    Allah razi olsun kardes

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı depream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Hemso Ben Denizli-Acipayam, sen neresindensin?
    Ben Babadağ danım

13. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)