Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3200 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evinde kedi besleyen var mi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu konuda neden bilgi paylasilmiyor? kedisi olan arkadaslar benim yukardaki sorularim ve arti simdi iki sorum daha olacak lütfen yardim edin bilgisi olan arkadaslarim;
    Simdi ben bir kedi sahibiyim yavru bir BKH Blue point aldim iyikide almisim diyorum cok memnunum 10 gün oldu nese kaynagi gercekten,iki asisini benden evvel yapilmis entwürmen de olmus bugun Tierartz da terminim vardi Türkiye ye gidip gelirken bizimle seyahat edecegi icin EU Pass ve mikrochip takildi arti birde Tollwutt asisi oldu Tierartz mecbur dedi simdi bu sekilde gidip gelmede sikinti olurmu diye sordum?
    Tierartz dedi tam bilmiyorum TR icin prosedürü ama gidiste sorun cikmaz bu sekilde, dönüste ise titre test ile gelmeniz lazim galiba dedi bende dedimki o zaman bu islemi neden yapiyoruz?
    Ben Türkiyeden satin alip gelmiyorumki bu kediyi Almanyadan aldim sendede evraklarini tamamlayip asilarini vs...Türkiye ye gidip gelmek istiyorum sorunsuz dedim yanit veremedi tam, siz arastirin
    sorun dedi simdi sorum kedi ile gidip gelen oldumu ucakla yada karayoluyla ne yapilmasi gerek??Bu islem yeterlimi benim yaptigim?
    Birde entwürmen yapilmis daha önce fakat tekrarindan zarar gelmez cocuklar var evde yapalim dedi tableti konusurken unuttuk gitti kedi icin entwürm tableti verecekti, bu entwürmen tabletini baska nereden alabiliriz nerede satilir? illa tierartz danmi almak gerekir??

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Kardeş herkesin kedisi yokki. Zaten forum üyelerinden sadece 5-10 kişi devamlı katkı sağlıyor. Diğer binlerce kişi hep bana hep bana mantığı ile film ve mü
    zik indirmek için üye.

Ayrıca enflasyon olmuş yüzde 10. Kışın herkes gelecek Nachzahlungu ve işşizliği düşünüyor. Sanmıyorum herkes kedi derdinde olsun. Kedisi olanlarda zaten yazmıştır.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    1. Soruya gelince: sorunsuz TR ye gidip gelebilirsin, sıkıntı yok (pass vs yaninda olsun)
    2. Soru: entwurmungskur icin tablet 10€ mu ne tutuyor ve en iyisi tierarzt dan almak.. cünki kilosuna göre veriyorlar hapı..

6. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 331 teşekkür aldı
    bende o kadar merak ediyorumki ayni bebe gibi cok sevimliler, tatlilar lakin evdeki koltuklara zarar vereceginden dolayi bir türlü olmuyor

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    42 mesaja 77 teşekkür aldı
    Sahsen ben kendim götürmedim ama arkadaş bu sene kara yolu ile gitti ve kedisini götürdü hiç bir sorun çıkmadan gitti geldi.

Inanin insanın kedisinin olması başka birsey. Bende başta karşı çıkıyordum. Tüy dökmesinden , eşyalara zarar vermesinden dolayı.
    Ama su an dünyayı verseler vermem.
    İnsanın kendi çocuğu gibi oluyor. Kedisi olanlar beni anlamıştır.
    Saf sevgi veren bir hayvan. Inanin insana terapi gibi geliyor.
    Herkese tavsiye ederim.

Konu cenyal tarafından (15 Ekim 2022 Saat 07:33 ) değiştirilmiştir.

9. 7 kişi cenyal üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Bir seneden fazla oldu kedimiz var henüz iki aylikken getirdik, simdi 4 tane iki haftalik yavrusu oldu.
    Kedi evin nesesi, o olmadan evde sanki eksik bir seyler varmis gibiydi. Simdi evde bizden birisi gibi
    yasiyor, yavrularida cok sevimli, hemen cevremdekiler banada ver diyerek paylasti yani yavrularin
    gidecek yerleri var.

11. 4 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende o kadar merak ediyorumki ayni bebe gibi cok sevimliler, tatlilar lakin evdeki koltuklara zarar vereceginden dolayi bir türlü olmuyor
    Deri koltuk varsa cöpe giderler, en sevdikleri tirmalama malzemesidir. Diger koltuklarin üstüne biz Türkler daima bir örtü atariz, iste bazen koltuga dadanirlarsa o örtüyü cekistiriyorlar, altina hic bir sey olmuyor. Benimkiler zaten koltugu parcalasar dahi zerre kizmam
    o kadar seviyoruz bu keratalari. Ev onlara feda olsun yaw.

Hayvan sevgisi bambaska bir sey, stres falan elveda, gercek sevgiyi ancak hayvanlardan görebilirsiniz, ben bugün hastayim tüylerimi temizlemeyeyim, yan gelip yatayim demezler, islerini hic aksatmazlar. Senin ne zaman ne yaptigini zamanla fark eder ve ona göre davranmaya baslar, evdeki herkesin huyunu ögrenip kisiye göre davranirlar. Hayvanlarin zekasina hayran kalmamak elde degil.

Hayvanlara elini sürmeye tiksinen insanlar tanidim, kedi alinca öpmeye basladilar, öyle bir sey bu, anlatilmaz, yasanir.

13. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    arkadaşlar öyle iştahlı iştahlı anlatıyorsunuzki zorla aldıracaksınız bana Kedi

Benim ufak olan zaten yanıp tutuşuyor kedi diye, bizim bahçede 3 tane yavru kedi var onları besliyor habire onların birisini yakalamaya çalışıyor. Onlar dışarda doğada yaşayıp büyüdükleri için insanlardan çekiniyorlar …

15. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    9
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öyle iştahlı iştahlı anlatıyorsunuzki zorla aldıracaksınız bana Kedi

Benim ufak olan zaten yanıp tutuşuyor kedi diye, bizim bahçede 3 tane yavru kedi var onları besliyor habire onların birisini yakalamaya çalışıyor. Onlar dışarda doğada yaşayıp büyüdükleri için insanlardan çekiniyorlar …
    Atsiz77 ustam , eğer bugün al 6 ay sonra masaya tomar ile para koysalar vermezsin. Buna inan. Ben ne insanlar gördüm bu eve kedi kesinlikle giremez diyenler şimdi kucağında alıp öpüp seviyorlar.
    Hele sana bir alışsın sabah kalkınca akşam eve gelince seni kapıda karşılasın sevgi göstersin. Bak bakalim birdaha verirmisin.

Banada burda dua edersin.

17. 5 kişi cenyal üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hayvan sevgisi güzel birşey, ama evin içinde bence no go.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı
    Kedi güzel bir hayvan .. Kendi bahçeli evi olanlar için ideal.

Fakat apartman dairelerinde hayvan beslemek biraz sorunlu .

Aslında bende istiyorumda hanım da kedi alerjisi var ..

İzinde bir akrabamızda çok güzel cins kısa tüylü bir kedi gördüm .. Hayran kaldım

Konu hOrOz tarafından (15 Ekim 2022 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.

20. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Evde bakmak ters bişey

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atsiz77 ustam , eğer bugün al 6 ay sonra masaya tomar ile para koysalar vermezsin. Buna inan. Ben ne insanlar gördüm bu eve kedi kesinlikle giremez diyenler şimdi kucağında alıp öpüp seviyorlar.
    Hele sana bir alışsın sabah kalkınca akşam eve gelince seni kapıda karşılasın sevgi göstersin. Bak bakalim birdaha verirmisin.

Banada burda dua edersin.
    Yaw dur anlatıp durma işten gelirken kapıda beni bekleyecek … daha 2 gün önce yukardaki kiracıya çıktım eve girdim kedi almış erkek kedi bakamıyorum artık diyordu çok ilgi istiyormuş kediler orda bilene nen kalorifer petekleri uğraşırken koltuğun üzerine çıkmış beni seyrediyordu…

Ama bilmiyorum evde kedi kokusu oluyor, evde kendin kalınca alışıyorsun ama dışardan gelince kokuyu fark ediyorsun.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayvan sevgisi güzel birşey, ama evin içinde bence no go.
    Neden no go'mus???
    Bu konu kedi ile ilgili, ve asla no go bir sey degil..
    Haa, it bende almam evime.. 2 arkadasim da var köpek, evin ici resmen hayvan kokuyor.. ev temiz ama öyle bir koku geliyor insanin burnuna, dayanilmiyor..

Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde bakmak ters bişey
    Neden ters bir sey mis?
    Bunlar ev kedisi, yaban kedisi degil.. nesi ters???

24. talo176 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Evde köpek beslemek bereketsizlik ve melekler felekler ugramaz..
    Köpegin yeri bahce ve görevi bekcilik

Ettiği Teşekkür
    9
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw dur anlatıp durma işten gelirken kapıda beni bekleyecek … daha 2 gün önce yukardaki kiracıya çıktım eve girdim kedi almış erkek kedi bakamıyorum artık diyordu çok ilgi istiyormuş kediler orda bilene nen kalorifer petekleri uğraşırken koltuğun üzerine çıkmış beni seyrediyordu…

Ama bilmiyorum evde kedi kokusu oluyor, evde kendin kalınca alışıyorsun ama dışardan gelince kokuyu fark ediyorsun.
    İnan kedinin hiç kokusu olmuyor. Yani benim kediden yok. Britisch kurzhaar. Bacanakta da var ondada yok. İnan kucağına al kokla sıfır koku. Kediler durmadan kendilerini temizlerler köpeğe benzemez. Birde Kedi beslemek sünnettir. İnanmayan araştırsın.
    Dinimizde evde beslemesi caiz olan tek hayvandır kedi.

Bacanak dairede oturuyor. Hiçte zor değil. Zaten hayatlarının 3/2 si uyumakla geçiyor.
    Kedinin dili antibakteriyel salgı üretir ver kendisini temizler. İnanmayan araştırsın.

27. 3 kişi cenyal üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Talo176, benim için no go demek istedim, tabiki herkes kendi bilecek.

Hayvan ne kadar kendini temizlesede, bir insan kadar temiz olamaz kanatindeyim. Ayrıca kendi özgür başı boş gezen bir hayvan. Evin içinde hastalık getirme riski var. Ha 10 yıldır kendisi vardır insanın, birşey olmamıştır. O ayrı bir durum. Ama getirme şansı benim için yüksek. Onun için ben istemiyorum. Yani birazda konu kafa yapısı ile alakalı.

Birde dediğim gibi hayvan özgür bir hayvan. Ona görede alan olması lazım. Dairenin içinde kedi açısındanda bence iyi değil.

Ama şöyle olur. Ilerde belki bahçeye bir kedi kulübesi yaparım. Orda yer orda yatar olur. Ama kış için ısıtmalı birşey yapmak lazım. Hayvan üşümemeli.

Ettiği Teşekkür
    9
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama şöyle olur. Ilerde belki bahçeye bir kedi kulübesi yaparım. Orda yer orda yatar olur. Ama kış için ısıtmalı birşey yapmak lazım. Hayvan üşümemeli.
    Kediler ev hayvanidir zaten. Köpekler disarisi icindir, Bahcede ev yapsan zaten kediyi orda durduramazsin (ev kedisini). Kedide zaten köpek gibi burasi benim yerim gezip geleyim buraya yatayim demez.
    Kediler kendilerine evde biryer secerler ve genellikle hep orda yatarlar. Sokak kedileri baskadir ev kedisi baskadir. Ev kedisi tuvaleti nerde ise devamli oraya gider ve ihtiyacini yapar.
    Temizlige gelince keske insanlar da kediler kadar kendini günde devalarca temizlese keske.. Kediyi bazen bir yabanci bile sevse kendini komple temizliyor o kisinin kokusunu gidermek icin, ben 15 dakika kedimin kendini temizledigini biliyorum..

Üstelik bu görüste olupta sonradan birsekilde kedi sahibi olanlar daha cok seviyor kediyi.. buna inan..

30. 3 kişi cenyal üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Zaten dediğim kesin doğrudur diye iddia etmiyorum. Sadece benim görüşüm böyle.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    çocuklar uzun süreden beri kedi istiyorlardı, sorumluluğundan (bakim, tatile gittiğimizde bırakacak yer, hastalık vs..) dolayı istemedik.
    1.5 sene önce 3 aylık bir kaç saat farkları olan 2 kardeş europäische kurzhaar kediyi bir tanesini bize 1 tanesini torunuma aldik.
    aldıktan 2 ay sonra daha sigorta yaptırmadan bizim kedi hastalandı istifra ediyordu ve hiç dermanı yoktu, acile götürdük, mideden ola bileceğini söylemişlerdi ve beklerken fiyat tabelasına denk geldim, mide ameliyati olursa ort. 2.500 € yazıyordu.
    kendi kendime sordum eğer ameliyat olması gerekirse ne yapacaksın diye, "bunun sorumluğunu aldıysam gereken masrafı ödemek zorunda olmam gerektiğinin" cevapladım.
    kedi masraflı ama eve pozitif enerji katıyor, zamanla evde bir aile bireyi gibi oluyor. yanımızda oturuyor, uyuyor, sabahları saat 5 gibi bizi mama ve dışarı çıkmak için uyandırıyor. dışarı çıktığında nerde ne yapıyor ne zaman gelecek diye gözetliyoruz.
    evde koltuk duvar vs.. gibi yerlere hiç zarar vermiyor, kardeşi evin duvarlarını söküyor.
    bizim kedi kardeşi bize geldiğinde oynamak istemiyor çok kıskanıyor ve miyavlayarak odayı değiştiriyor ve orada bekliyor, kardeşine götürdüğümüzde sepetinden çıkmıyor ve hemen eve dönmek istiyor.

eve pozitif enerji katıyor ama evde koku oluyor (ben ve eşim koku almıyoruz annem çok rahatsız oluyor), mama markalarina göre koku farklılığı değişiyor. sigorta+ yiyecek masrafı olarak ayda ort. 150 € (tahmini) gideri oluyor.

33. feza üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)