Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3178 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evinde kedi besleyen var mi

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Türkiye de evimizde devamli kedimiz olmustur, bu sene izinde ona yemek tabagi ve oyuncak aldim. Köyde kediler
    sokak kedisi gibi oluyor ne kadar bakim yapsanda ev kedisi gibi olmuyor, ama buradaki kedi kendini cok güzel temizliyor
    ve kolay kolay kirletmiyor, gecen ac bir agaca tirmanmis, 8 metre kadar yüksekte kalmis onu oradan indirmem 2 saat sürdü
    kolay degil ama zoruguna deger cok zevkli bir bakimi var, yavruyken bayagi zorlandik ama simdi bir yetiskin oldu ve cogu seyi
    kendisi yapiyor ve bir derdi oldugunda anlatmaya calisiyor, simdi bir anne oldu ve tam bir yetiskin gibi davraniyor.

Kolay Gelsin!

2. Mesut64 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Ablam bir yıl önce evine kedi aldı. Ben bir yıldır evlerine gitmedim. Kedi-köpek olan evlere ben giremiyorum. Koku, kıl beni rahatsız ediyor. Üstüne bir de alerji olunca :-)

Yeni Üye Kaan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    bizimde iki tane kedimiz var. Biri BKH scottishfold(kırık kulak) Yumak 3 yaşında, diğeri BKH 6 aylık Luna. ikisinin huyları çok farklı misal yumak çok uysal sakin, su içerken bile öyle kibar içiyorki hayran kalırsınız. bizde onu 2 aylıkken almıştık. sonradan farkettik enaz 3 ay anne yanında kalması hem yavruya hem sahiplenen kişiye çok iyi. anneden erken ayrılan hayvan insana mesafeli davranıyor ve herşeyi öğrenemiyor. ama şimdiye kadar hiçbir mobilya veya eşyaya zarar vermedi. ama scottishfold çok narin hayvan çok çabuk hastalanıyor. 2-3 yaşında kemik ve eklem problemleri başlama olasılığı çok yüksek, bizimki her ay ağrıkesici aşı oluyor.gözlerinde problem var 5 dakka camın önünde dursa gözünün biri akıntı yapmaya başlıyor sürekli krem kullanıyoruz, oyüzden scottishfold almayı düşünen varsa iki kere düşünsün veteriner masrafını geçtik artık yavru artık taşıma kafesini görünce saklanmaya başladı ona acıyoruz. Luna 6 aylık, 3 aydır bizimle hiç yerinde durmuyor. ama çok cana yakın geceleri yanımızda yatıyor. şimdilik o sadece halıyı tırmalıyor tırmalama tahtası ve ağacı koyduk evin birkaç yerine alışmaya başladı. buhafta 2 günlüğüne gezmeye gittik yanlız kalmasınlar diye oğlumuz evde kaldı. insanın aklı onlarda kalıyor. eşim aslında ilk kedimizi hiç istemiyordu ikinciyi kendisi aldı. eğer imkanınız ve yeriniz varsa ilk baştan iki kedi almanızı tavsiye ederim alışma süreci biraz zor oluyor yoksa

6. 3 kişi Kaan58 üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı banane78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ablam bir yıl önce evine kedi aldı. Ben bir yıldır evlerine gitmedim. Kedi-köpek olan evlere ben giremiyorum. Koku, kıl beni rahatsız ediyor. Üstüne bir de alerji olunca :-)
    Alerjim olmasada ev ister istemez kokuyor. Bende gidemiyorum fazla. Tiksiniyorum. Sonunda kedi her yere gidirp cikip atlayip duruyor. Icim rahat etmiyor.

Üye skoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    98
    15 mesaja 30 teşekkür aldı
    esmerkral merhaba benim iki tane tatlimi tatli kedim var iki sene olacak sahipleneli.Bende senin gibi kafanda cok seyler vardi ama alinca iyiki almisim diyorum.Bende britische kurzhaar yani ingiliz kedileri genelde kucakta kalmak istemeyen bir cinsleri var öteki tekin kedilerden bilmiyom nasil ama benim bkh kedilerim hic bir esyama zarar verdiklerini bilmem hatta yeni kaltuk takimi aldim medipax da tür koltugu onlari birakip iki hafta türkiyeye gittim ama benim oglan bakti o ara zarfinda baya bir yanliz kaldilar evde genellikle yanliz kalmayi seven kediler bol bol uyurlar cok temiz yavrularim iyiki almisim diyorum insanin bütün yorgunlugunu bütün sitresini aliyolar benimkiler genelde kuru mama yerler birisi sade kuru yer senelik asilarini mutlaka yapilmasi lagzim ic dis paraiztleri pazartesi benimkinin birisi gitti kontrolu asisi ve dis parazit 75 euro verdik doktorumuz türk okadar seyler yazmak istiyorum buraya bu konu hakkinda almaz diye elimden geldigince kisa kesmek istiyorum.Bu BKH kedielri insancil insani uzaktam sever yaninda yatmayi sever ama ayak ucunda sadece kucakda kalmayi sevmezler sevilmek istedikleri zaman onlar gelir beni sev diye kuyruk kaldirir disariyi hic bilmezler benim ev müsait disarisi koca hoff var yanlari üstü kapali güzel havalarda iceri gelmezler bir tek su tüy olayi kediler tüylü dostlarimizdir haliyle döküyolar ama her gün taradiginiz zaman öyle fazla dökmezler ben yaklasik her aksam tariyorum cok dökmüyolar birde kisin yaza gecerken yazdan kisa gecerken tüy döküyolar sik sik taranmakda fayda var ama cok tatmi tat cok sekermi seker bir kediler cok cok temizler almak isteyen bu yazimi okur ondan sonra karar verir bu benim tecrübelerimden kaynaklaniyo daha fazla bilgi edinmek isterseni özelden yazin tegl nr mi veririm ordan
    Konu skoda tarafından (19 Ekim 2022 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

9. skoda üyemize teşekkür edenler:

Üye skoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    98
    15 mesaja 30 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alerjim olmasada ev ister istemez kokuyor. Bende gidemiyorum fazla. Tiksiniyorum. Sonunda kedi her yere gidirp cikip atlayip duruyor. Icim rahat etmiyor.
    ev kokuyomu ya allah askina bende iki tane var gelen misafirler bu evde kedi yokmuydu diye soruyolar disardada onca hayvan var bence sen disarida cikma disarisi hayvan kokuyo diye

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı skoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ev kokuyomu ya allah askina bende iki tane var gelen misafirler bu evde kedi yokmuydu diye soruyolar disardada onca hayvan var bence sen disarida cikma disarisi hayvan kokuyo diye
    Kedi alerjisi olan hemen kedi olduğunu fark edebiliyor.
    Onların burnu daha hassas oluyor. Sen kendi kokunu fark edemiyorsun ama alerjisi olan durumu hemen farkediyor

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    evimize gelen misafir, anca kratzbaum görünce "kedi mi var sizde" sorarlar.
    Yoksa koku felan yok..
    Tüy varmi, var, ama sadece yattigi yerde.. onu da temizleyici aletle aliyoruz..

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evimize gelen misafir, anca kratzbaum görünce "kedi mi var sizde" sorarlar.
    Yoksa koku felan yok..
    Tüy varmi, var, ama sadece yattigi yerde.. onu da temizleyici aletle aliyoruz..
    Valla benim hanım aşırı derece alergiker ve burnu çok hassas

Kedi olan bir yere girdimi hiç bir şey görmesine gerek yok bu evde kedi var diyor. Cetirizin alergie hapını hemen atıyor

Yeni Üye Kaan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı skoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ister istemez koku olabiliyor, oda tuvaletini yeni yaptıkları zaman, ama kumun iyisini kullanırsan bunu enaza indirme şansın var. biz futterhaus’tan feliton diye bir marka kullanıyoruz kokuyu kapatması daha iyi olduğunu farkettik. tabi birde günde bir iki kere tuvaleti temizlemek gerek.

Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atsiz77 ustam , eğer bugün al 6 ay sonra masaya tomar ile para koysalar vermezsin. Buna inan. Ben ne insanlar gördüm bu eve kedi kesinlikle giremez diyenler şimdi kucağında alıp öpüp seviyorlar.
    Hele sana bir alışsın sabah kalkınca akşam eve gelince seni kapıda karşılasın sevgi göstersin. Bak bakalim birdaha verirmisin.

Banada burda dua edersin.
    aynen benim kızım ilk kedimizi doğum gününde istemişti(aklına ben sokmuştum) eşimi razı edene kadar 6 ay uğraştık. şimdi bizden kıymetli oldu. ikinci yavruyu gitti kendisi aldı. ilk kedimiz kucağa falan pek gelmez, ikinci kedimiz bana daha bağlı koltukta benim yanıma oturur geceleri yanımda yada üzerimde yatıyor bazen hanım şakasına takılıyor ben getirdim sen sahiplendin diye

15. 2 kişi Kaan58 üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Bizim evde kedi York, eşim hiç istemiyor, bakalım. Face de bu resimi buldum çok hoşuma gitti.

[IMG][/IMG]

17. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Arkadaşlar kedi alırken dikkat edilmesi konular neler ? Kaç aylık olması gerekir , birde çipli entwurmt olanları var??

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

dört kedi sahibi olarak cevap vereyim:

Ne kadar kücük olursa o kadar güzel oluyor, yani ayni kendi cocuklarin gibi düsün: onlarin her halini görmen gerek, bebeklik gibi elinde büyümeli...

Ikincisi eger büyük kedi alirsan cipli olanlarini da bulabilirsin; cipi Veteriner deri altina yerlestiriyor. Senden önceki sahibi yaptirmis olabilir bu durumda.

Entwurmen icin de zaten arkadaslar yukarida belirtmis, Veterinere götürdügünde; kontrollerini yaptirman gerekiyor o zaman veteriner ilacini veriyor..

Buraya resim eklemesini cözdügümde resimler eklerim.

Bir tanidik Tierheim dan bir kedi aldi, herseyi yapilmis valla kiskandim: Allah özenipte yaratmis, o kadar güzel...
    Konu Tigin tarafından (23 Ekim 2022 Saat 20:48 ) değiştirilmiştir.

20. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Peki bu cip olması şartmı yaptırmak?

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Cip olayi eger kedin kaybolursa bulunmasi icin lazim oluyor, yani bulunma sansi daha yüksek birde dövme islemi var, o da ayni isi görüyor. Yaptirmak sart degil. Bulan veya calan veterinere götürür ve evraklari yoksa hemen hayvan kontrol ediliyor...

23. Tigin üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Hayir degil, istersen yaptirirsin. Disari birakilmiyorsa zaten hic gerek de yok.

Edit: Birden fazla kedisi olanlar icin, extra Futterautomat var, bizimkilerden biri hep geride kaliyordu o yüzden ona özel bogazina takilan Chiplerle sadece onun icin acilan otomat aldik, hayvan rahatladi, ne zaman cani isterse gidip yiyor, önünden cekilince otomatikman kapaniyor.
    Simdi konusu olunca arastirdim meger igneyle takilan Microchipler de ayni islevi görüyormus, bogazindaki rahatsiz etmesin diye cikartip o Microchip ten taktiracagim.
    Fiati 20-30 Euro civari, ensesine takiliyor, cok basit bir islem.
    Konu mxm tarafından (23 Ekim 2022 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Bilgi için teşekkür kedi dışarı çıkmayacağı için çipe gerek yok. Bakalım yakınlarda uygun bi kedi bulabilecekmiyiz, buradaki Tierheim sayfasına baktım çoğu büyük kediler.

Küçük kedi olsun bizimle beraber yaşamaya daha iyi alışır diye düşünüyorum.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür kedi dışarı çıkmayacağı için çipe gerek yok. Bakalım yakınlarda uygun bi kedi bulabilecekmiyiz, buradaki Tierheim sayfasına baktım çoğu büyük kediler.

Küçük kedi olsun bizimle beraber yaşamaya daha iyi alışır diye düşünüyorum.
    Chip 30-50€ eğer çalınırsa bulunması yönünden yararlı olabilir...

Mesela bizim belediye kedilerin kısırlaştırılması şart koşmuş

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    172
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    Arkadaşlar kısa bir özet yazayım ben kedi olayına hep mesefeliydim, aslında alıp almama konusunda tereddülerim vardı temizlik koku olayı falan,,neyse çocuklar çok istedi aldım bir tane BKH erkek yavru şimdi 4 aylık, 1 aydır da bizimle birlikte yaşıyor benim izlenimlerim şu şekilde kaliteli mama yerse tuvaleti kokmuyor kumuda önemli tabiki.Tirmalama huyu oluyor onuda kratzbaumda yapıyor ayrıca tırnaklarını kesip kısaltınca sağı solu da tırmalamıyor, Tüy olayını yukarda bir arkadaş Amazon linki vermiş oradan FURminator adlı fırçayı aldım gerçekten süper bir fırça hiç tüy olayı yok sagda solda,
    Bazı arkadaşlar yazmış koku olayını o neden kaynaklanıyor kedi kısırlaştırılmadıgında sağı solu isaretliyor, ergenliğe tam varmadan kısırlaştırma işlemi yapılırsa evi markierende yapmıyor o zaman o ağır kokuda olmuyor sorun bu
    Bir aydir kedimle beraberiz gerçekten çocuk gibi bu haftasonu gözü iltihap kapmış yana yana nöbetçi Tierarzt aradım haftasonu antibiyotik li göz damlası verdi onu kullaniyoruz sevgisi bambaskaymiş her sabah saat 05:00 gibi gelip uyandırıyor, sadece beni sanki biri öğretmiş gibi çok enteresan saat 05:30 da işe gidiyorum saat kurmama gerek kalmadı bunu nasıl öğrendi bilmiyorum ama çok hoşuma gidiyor bir 5 yada 10dk onu sevip giyinip çıkıyorum evden
    Bu chip olayı ise Türkiye ye yanınızda götürecekseniz mutlaka şart birde EU Pass,o nedenle ben yaptırdım artı kuduz aşısı yapıldı aşının üstünden 1 ay sonra titre test şart onu da yaptıracağım bu ayın 4'ünde çünkü Türkiye ye bizimle mecbur gelip gidecek bırakacak kimsem yok artı bırakamamda o kadar alıştık yani güzel bir hayvan çok sakin ve sevecen benim ufak kıza ne kadar yapma etme desekte laf anlamıyor çok sıkıştırıyor hayvanı bir kere bile tırmalamadı onu sadece kaçmaya çalışıyor çok sıkıştırırsa ama zarar vermiyor hiç benim tecrübelerim kısaca bu kadar her bakmak isteyene tavsiye ederim unutmadan birazda para çıkıyor cebinizden ama oda normal
    Konu izmirefesli tarafından (24 Ekim 2022 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.

28. izmirefesli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla benim hanım aşırı derece alergiker ve burnu çok hassas

Kedi olan bir yere girdimi hiç bir şey görmesine gerek yok bu evde kedi var diyor. Cetirizin alergie hapını hemen atıyor
    benim alerjim yok, ama bende evde kedi oldugunu hemen fark ederim. simdiye kadar hic yanilmadim.

kokudan belli oluyor. ev sahipleri alisiyor kokuya ve evde koku yok zanediyorlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 7 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 7 misafir)