Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2661 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wirtschaftsingeneurwesen´mi yoksa Wirtschaftsinformatik´mi

Üye ali.42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    202
    22 mesaja 109 teşekkür aldı

Wirtschaftsingeneurwesen´mi yoksa Wirtschaftsinformatik´mi

Merhaba,

baslikta belirttigim gibi bir yakinim bu sene üniversiteye baslicak ve bu ikisi arasinda kalmis Wirtschaftsingeneurwesen Endüstri Mühendisligi oluyor galiba ve Wirtschaftsinformatik ( Ekonomi ) Bilgisayar Mühendisligi.
    Siz secim yapmak isteseniz hangisini secerdiniz. düsünceleriniz nasil bu yönde.

Tesekkürler

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    356
    42 mesaja 186 teşekkür aldı
    wirtschaftsingenieur hem teknik dersler hem wirtschaft dersleri olan zor bir bölüm. hatta en zor bölüm diyebiliriz. informatik adi üstünde edv (bilgisayar) derslerini de agir bir sekilde iceriyor.

tanidigina bu siteyi öneririm, kendi kafasina yatan bölümleri adim adim eleyebiliyorsunuz +umkreissuche var. https://www.hochschulkompass.de/home.html
    Konu Mourinho38 tarafından (19 Ağustos 2017 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

4. Mourinho38 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    merhaba,

8 yil önce ayni secenek arasinda bende kalmistim ve tercihimi wirtschaftsinformatik bölümünden yana kullandim.

Tercih nedenim bilgisayarla ilgili konulara daha fazla ilgi duymamdi, ayrica ingenieur bölümlerinde agirlikli fen bilimleri dersleri (matematik, fizik, kimya vs..) olmasi, abiturdan sonra pek ilgimi cekmemisti.

Is konusunda iki bölümdede gelecekte is bulma skntisi yasamaz diye düsünüyorum, tabi agirligi ve bilgi derinligini hangi bölümlere verecegide önemli.

Arkadasa tavsiyem bu iki secenek icin basvuracagi FH/UNI sayfalarinda Studiumaufbau/Studiuminhalt bölümlerinde görecegi derslere bir göz atsin ve önarastirma yapsin.
    Eminim bu durumda okuyacagi bölüm daha da cok netlesir.

Saygilarimla

6. SHARVELADZE üyemize teşekkür edenler:

Üye ali.42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    202
    22 mesaja 109 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman egitim sistemini bilmem.

Türk egitiminden bildigim kadariyla, Wirtschaftsingeneurwesen Endüstri Mühendisligi okuyan birisi, mezun oldugunda Wirtschaftsinformatik ( Ekonomi ) Bilgisayar Mühendisligi de yapabilir.
    Yani Wirtschaftsingenieurwesen okuyunca türkiyede Wirtschaftsinformatik okumus gibidemi oluyor otomatikmen?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)