Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2664 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni kimlik karti (chipli) hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye Silisyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    50
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bugün Düsseldorf Baskonsoloslugundaydim ve yeni kimlikler icin basvurular alinmaya baslamis.Kimlikler Türkiye den geliyor ve 3 ila 4 hafta arasi sürüyormus.Isin kötü tarafi kimlikleri adresinize göndermiyorlar gidip kendiniz sahsen almaniz gerekiyor.Memure hanima; adresime gönderseniz olmuyormu? diye sordum.Aldigim cevap;onca isin arasinda birde bununlami ugrasalim dedi.Kimlik icin gerekli olan;eski kimliginiz,1 adet Biometrik Fotograf ve kimlik basi 8 euro.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    O memur hanımın ismini bilmesen bile lütfen direk olaran Cumhurbaşkanlığa vatandaşa terbiyesiz hitapda dolayı mail atarak şikayet et. Mutlaka kendi kimlik numarana bildir. Böylece o kişinin kim olduğunu bulabilirler.

Bana ne ya deme. Sen ben şikayet etmezsek o mikroplar temizlenmez.

4. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O memur hanımın ismini bilmesen bile lütfen direk olaran Cumhurbaşkanlığa vatandaşa terbiyesiz hitapda dolayı mail atarak şikayet et. Mutlaka kendi kimlik numarana bildir. Böylece o kişinin kim olduğunu bulabilirler.

Sen birde Münih deki Konsoluslugu gör. Is disiplini yok, insanlara saygi yok, her yer daginik ve kirli. Türkiye ye temsil ediyorsun, ona göre davranmalisin. Aslinda dedigin gibi sikayet edeceksin.

6. cassano üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bol bol şikayet. Direkt Cumhurbaşkanlığına. Bir ikisini attılarmı bak nasıl düzeliyorlar.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen birde Münih deki Konsoluslugu gör. Is disiplini yok, insanlara saygi yok, her yer daginik ve kirli. Türkiye ye temsil ediyorsun, ona göre davranmalisin. Aslinda dedigin gibi sikayet edeceksin.
    Oralarını memurlar mı kirletiyor ??

Yabani vatandaşlar kirletmiyor mu ?

WC kullandığında yerlere işeyen yerlere su döken

Klozetin üzerine çıkan Memurlar mi ?

Konsolosluğun önünde binlerce sigara izmaritini memurlar mı atıyor

Araba parklarını çöplüğe memurları döndürüyor ??

Çocuklarını çayıra saldım misali ortaya salıp orayı buraya lekeleyen

Kirleten memurların çocukları mı??

Bu liste uzar gider , Alman memurun karşısında el pençe duracaksın

Bizimkisine insan gibi davranmayacaksin sonrada sana iyi davranılmasını isteyeceksin

Almanya'da havaalanında kimsede ses çıkmıyor pisi pisi herkes sırasını bekliyorum

Kısaca sürse uzunda sürse ses yok

Ama uçak Türkiyeye indimi her bir ağızdan gür sesler yükseliyor

Aynı erkekliği burda yapamayan soğan erkekleri kendi Memuruna erkeklik tasliyor

Sonrada Memurlar iyi davranmıyor , daha ne yapsınlar ??

Nasıl davranırsan öyle karşılık görürsün

Alman memura eksik evrakların olduğu sesin çıkmaz

Adam git yarın gel dedim Ja okay mach ich schönen Tag noch

Diyerek çekip gideriz ama konsoloslukta eksik evrak olduğu

Erkek kesiliriz .... Yaw birazda suçu kendinizde arayın

10. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bizimkisine insan gibi davranmayacaksin sonrada sana iyi davranılmasını isteyeceksin

Almanya'da havaalanında kimsede ses çıkmıyor pisi pisi herkes sırasını bekliyorum

Ben yurt disindan ki insanlari yazmadim, onlarda yazilir yazilmaz degil. Dogruluk payi var gurbetciler hakkinda, bi o kadar egitimli kültürlü gurbetciler var yazdiklarin gibi yasamiyor. Afferdersin hayvan gibi yasayan insanlar var, kiro dan bi farki yok.

Benim sözüm, konsolosluk icindi. Sen memursan, sabirli da olacaksin, oldugun ortami da temizleyeceksin. Temiz ve düzenli olacaksin. Sen git bi münihe, konsolosluk haric hersey diyebilirsin. Iki tarafda sorumlulugunu bilmeli.
    Baska örnek, Karlsruhe Konsolosluguna git, neden orasi temiz? Ortam neden karisik degil? Ben ikisinin arasinda daglar kadar fark gördüm. Ve malesef münihde konsolosluk tam geri kalmis.
    Bi o kadar olaya sahit oldum konsoloslukda. Gurbetci düzgün türkcesi yoksa, memurunda ortam icinde gurbetci ile alay etme hakkida yok.

Umarim her türk alman karsinda sesis kediyi oynamaz insallah. Hakkini arayan da gurbetciler gördüm.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hak veriyorum sonuna kadar sen ben o sallaya dersek onlar türer orada...

Bizim kayınbabalar gitti hannovere memur ne güzel açıklama yapmış ..

Güvenlik açısından kimlikleri gönderemiyoruz o yüzden mecbur kendiniz almalısınız diye...

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yurt disindan ki insanlari yazmadim, onlarda yazilir yazilmaz degil. Dogruluk payi var gurbetciler hakkinda, bi o kadar egitimli kültürlü gurbetciler var yazdiklarin gibi yasamiyor. Afferdersin hayvan gibi yasayan insanlar var, kiro dan bi farki yok.

Benim sözüm, konsolosluk icindi. Sen memursan, sabirli da olacaksin, oldugun ortami da temizleyeceksin. Temiz ve düzenli olacaksin. Sen git bi münihe, konsolosluk haric hersey diyebilirsin. Iki tarafda sorumlulugunu bilmeli.
    Baska örnek, Karlsruhe Konsolosluguna git, neden orasi temiz? Ortam neden karisik degil? Ben ikisinin arasinda daglar kadar fark gördüm. Ve malesef münihde konsolosluk tam geri kalmis.
    Bi o kadar olaya sahit oldum konsoloslukda. Gurbetci düzgün türkcesi yoksa, memurunda ortam icinde gurbetci ile alay etme hakkida yok.

Umarim her türk alman karsinda sesis kediyi oynamaz insallah. Hakkini arayan da gurbetciler gördüm.
    Benim kızkardeşimde Einwohnermeldeamt ta çalışıyor

geçen beraber bir iş konusunda Köln Konsolosluğuna gittik

Köln Konsolosluğu eski bir bina buna rağmen hizmet vermeye çalışıyorlar

Oradaki memurda geçen hafta bizim Noter işleri vardı

Oradaki bütün ekip aç susuz pausesiz sadece bizim için 9 saat 4 saatte mesaiye kaldılar

bu sefer memurla ben konuştum mesaileri ödenmiyormuş 3-4 saat bizim için kalmışlar

ama 2800€ da hesap kestiler

Kardeşimle konuştular .. Kardeşim aynı problemlerin Alman dairelerinde olduğunu söyledi

30-40 senedir giderim hic bir tersleme veya yanlış işlamla karşılaşmadım

hatta gidince onlarla şakali bir şekilde muhabbet ederim
    Konu hOrOz tarafından (19 Nisan 2018 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bilader Dam ustunde saksagan demissin.... kiyaslamalarin ölcülerin hepsi sacmalik olmus..
    erkekligi bizim memurlara yaparsiniz demissiniz!!kim yapiyor bu devirde ??yalan konusma iftira atma.. Milletimiz memura karsi saygilidir ,memurdan el mahkum hizmet beklemiyoruz sadece isini yapsin ciksin..

en son konsoloslukda notere girdim,kadin masasinda benim isime baslamadan evel telefonuna girdi sonra cikti,masa ustunde cocuklarinin fotosunu duzelti iyice kendine cevirdi,
    ellerini kolonyaladi,derken döndü bana ne vardi dedi....
    simdi ben ona hos goru ile bakmasaydim cevap olarak bisey yok siz takilin masanizda hatta ben burdan yaparim imzaya getiririm diyerek bozabilirdim.

bak kardesim Turk memuru ile alman memuru arasinda fark var...Turk memuru memur olunca kendini dokunulmaz hissediyor biraz uslub kibir ego tavan yapmis oluyor..
    ona ragmen milletimizin tek beklentisi isini yapsin yolasin.
    almanlara gelince kuzu kuzu sessiz diyorsun yine yaniliyorsun kardesim..ben hakliysam orda gereken cazirtiyi cikariyorum,madem benim canimi siktilar bende onlarinkini sikarim mutlu bir gun gecirmesinler isterim..

havalananlari, hava sahalari ,gumruk sahalarinda dunyanin hicbir yerinde kimse artislik yapamaz,kural basit sorun cikaran potansiyel tehlike arz edip ucaga alinmiyor...

arabayla yolculuk yaptigimda ,gumruklerdeki macar sirb,bulgar yunan memurlari hosgeldiniz diyerek karsiliyorlar gulerek
    ya bizim kapikuledeki zoraki sanki sey etmisler gibi calisan memurlar,ne bir selam nebir kelam,4 camlari indirdim pasaportlari verdim hadi iyi calismalar bile demedim..suratindan belli deyipde daha kendilerini bok sanacaklar...

bak kardesim ,konsolosluga yuzlerce insan geliyor,halk sicicak konsoloslukda temizlicek en agir deyimle..

izmaritmis,uyari yazilari as ,cöp koy ,önlemini al,tuvaletler mecbur temizlicekler ,klozetin ustune cikan yetiskin bir bireymi yoksa cocukmu=???
    oranin temizligini hergun yapacak..

alman memur eksik evrak olunca tamam deyip kuzu oluyoruz demissin
    konsoloslukda erkek kesiliyormusuz

arkadas sen kimsin bukadar hakaret ediyorsun ya !!!!!eksik olan evrak olunca hangi turk evladi kalkip sorun cikariyor konsolosluga!!!

en basitini ben soylim sana bilade!!!

Tr de satis icin noterden vekaletname cikardim,gonderdim TR ye ,tapu dairesi memuru almanyada calisan memuruna bunlari oraya kim oturtuyor diye resmen dalga gecti,
    tek kelime ,,TEK KELIME yuzunden islem yapamicagini ve bunun yenisi olmasi gerekiyor dedi,
    neyse o vekalet name geldi
    konsolosluga gittim ,durumu izah ettim,hatta TR deki memurun dediginide aynen dedim ,
    sonuc ne biliyormusun bilader,hatalarini kabul ediyorlar ama yenisini veremeyiz dediler ,cunku yeniden 110 euro odememi istediler
    iste ozaman benim agzim dibine kadar acilir,sizin hatanizi ben niye oduyorum diyorum ,haklisiniz beyfendi ama vekalet icin acilacak her yeni dosya numarasinin(aktezeichen)parasi odenmis olmali

sonuc seve seve ben yine odedim ve bir memurun hatasiyla bana maliyeti 220 euro tuttu
    ustune park cezasi
    is yerinden izin almak
    benzin yakmak

birak bilader, ne oldum delisi memurlarin kibirlerini gorursem ezerim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Sorun memurlarsa değil. O öncedendi. Memurlarda sıkıntı yok. Sıkıntı beceriksiz idarecilerde. Haberlerde bakın, yakın Türkiye'de bakın hep kurumlar düzensiz. Nüfus dairesine giriyorsunuz sıkışık sıkışık yerleştirmişler, millet tavuk ambarı gibi üst üste.

Ha eskiden daha kötüydü, ama yinede sorun.

Biz Almanyada bir yasa çıkarmak istediğimiz zaman kuruma soruyoruz altında kalkabilirmisiniz diye. Türkiye'de kurumlara sorulmadan düzenleme yapılıyor sonrada yığılma oluyor.

Birazda vatandaşdan kaynaklanıyor. Hele Türkiye'de Ziraat Banaksına bakın. Maaş kuyruğu o biçim. Sıcakta hepsi bekliyor. Biride aylığımı iki gpn sonra çekeyim demiyor. Sanki hepsi aç kaldı iki günde.

Yada bugün haberlerde gördüm. Sivas Suşehirde belediyede suda sıkıntı var. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bu kadar beceriksiz olunmazki. Millet aya çıkalı 50 sene olacak, bizim idareciler daha suya sahip çıkamıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)