Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2672 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni kimlik karti (chipli) hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye Silisyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    50
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Önümüzdeki ay konsoloslukta randevum var,gitmisken yeni cikan cipli kimlikden de cikarayim diyorum.(simdiki kimligim 15 yillik, epey yiprandi).Almanya da yeni kimliklerden verilmeye basladimi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Silisyum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki ay konsoloslukta randevum var,gitmisken yeni cikan cipli kimlikden de cikarayim diyorum.(simdiki kimligim 15 yillik, epey yiprandi).Almanya da yeni kimliklerden verilmeye basladimi?
    Yeni kimlikler daha yurtdışında verilmiyor

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bencede izinde degistir. Maalesef devletimizin ayibi, halen yeni kimlik kartini konsolosluklarda verememesi.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede izinde degistir. Maalesef devletimizin ayibi, halen yeni kimlik kartini konsolosluklarda verememesi.
    usta ayip saydigin devletin kimkarti ne yapacaksin yorum yaparken biraz dikkatli olalim o devlet herkesin devleti
    hic bir ulke sinirlari disinda direk kimlik karti pasaport vermez muracati alir ulkesinin ilgili kurumuna yollar orda islem yapilir muracat yapilan ulkedeki temsilcilik araciligi ile muracat yapan kisiye teslim edilir

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta ayip saydigin devletin kimkarti ne yapacaksin yorum yaparken biraz dikkatli olalim o devlet herkesin devleti
    Ben devletin kimligini ayip saymiyorum, yeni kimligin halen Almanya ve diger avrupa ülkelerindeki konsolosluklar üzerinden basvuru yapilamamasini ayipliyorum.

Bur bir ayiptir.

Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hic bir ulke sinirlari disinda direk kimlik karti pasaport vermez muracati alir ulkesinin ilgili kurumuna yollar orda islem yapilir muracat yapilan ulkedeki temsilcilik araciligi ile muracat yapan kisiye teslim edilir
    Bu dedigin dogru. Ama yeni kimlik kartina halen konsolosluk üzerinden basvuramiyorsun. Ayipta iste burada. Kimse niye hemen orda kimlik kartini vermiyorsun demiyor. Teknik olarak halen basvuruyu bile sunmuyor devletimiz. Cok mu zor Türkiye'de sistemi burdaki konsolosluga baglayip ayni pasaportlarda oldugu gibi kimligi Ankara'dan burdaki konsolosluga yollamamiz. Ha pasaport yollamissin, he yeni kimlik karti.

Sorun nerde biliyormusun. Bizim Ankaradaki salaklarin bunu düsünmemesi. Yoksa baska hic bir sey degil. Türkiye'de nüfus dairesi sadece bilgileri internet üzerinden matbaya yolluyor. Aynisini burda konsolosluk da pasaportda yapiyor. Peki hazir sistem var, niye kimlik kartinda iki senedir yapmiyor?
    Konu Birbey 3.0 tarafından (02 Nisan 2018 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

9. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    niye bu acele .. ya önce bir 80 milyonun kimliği değişsin bir bekleyin ..

Burada zaten T.C kimlik gerekli değil ama Türkiye de devamlı kullanılan bir belge

Zaten açılsa lazım olan veya olmayan Konsolsluklara yığılacaktır

sanırım belirli bir dağıtımdan sonra yenileri ile yurtdışında da değişim başlayacaktır

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Horoz acele var yok o ayrı bir konu. Ama hazır olan sistemi niye iki senedir burada yapmıyorlar? Ya birşeyide Allah'ın aşkına gurbetciyede aynı anda sunsunlar. Yığılma olur olmaz. Onlara ne isteyen sırasına giren alır istemeyen almaz. Konsolosluğun işi ne? Yığılma olurda olsun. Onların işleri hizmet vermesi. Senin mantığına göre Türkiyede'de kimlik kartını çıkarmamları gerekirdi. Orda sanki yığılma olmadımı? Oldu.

Ben mesela çok tren ile yolculuk yaparım. Yanımda pasaport taşımaktan bıktım. Trende çok sivil polis oluyor. Mecbur pasaport gösteriyorsun. 2018 yılındayız şu elimizde nüfüs cüzdanına bak bir. Sen koskoca devletsin. İnsan utanır. Nüfus cüzanı sanki oyuncak gibi. İki sayfayı yapıştırıp milletin eline veriyorlar. Sanki Anaokulunda çocuk yapmış. Trendeki polis hep dediği "Das sieht jetzt jetzt nicht wie ein Ausweis aus".

Türkiye'den de inadıma almıyorum. Vatandaşsa eşşek gibi burda verecekler. Başka işleri olunca ama iyi geliyorlar. Hergün burada bir milletvekili oy kapmak için toplantı yapyor.

Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde var iki çeşit kimlik. Burdakine farklı kimlik, Türkiye'dekine farklı kimlik. Gurbetciysek ikinci sınıf muamele görmeye meçburmuyuz? Hadi altı ay bekledik, bir yıl bekledik. 20 Euroluk bir makinayı burdaya getirip bağlayamayacak kadar aciz mi bunlar?

Bürokratik pisliklerinden başka birşey değil.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Nisan 2018 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Hocam zaten Türk Nüfus Kağıdının Almanya ve diğer ülkelerde geçerliliği yok

Almanya da eAT kartıda (oturma kartı) Hüviyet olarak geçiyor hatta.. Ben Hollanda ve Belçika da da kullanıyorum.

Sanırım zaten dağıtım yine Pasaport ta olduğu gibi Ankara Merkezli olacaktır..

Birde şu Gurbetçi Hikayelerini bırakalım.

60 lı 70 yıllarda gelen 1.nesil Gurbetçiydi onlar da yavaş yavaş uçağın altında Almanya yı terkediyorlar ..

burada 3.cü 4. cü nesil olduk artık biz buralıyız .. istesek te istemeselerde Almanya nın bir parçaşıyız Gurbetçi değil
    Konu hOrOz tarafından (03 Nisan 2018 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

14. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Hocam Türk Nüfus cüzdanı gecersiz diye bir sıkıntı yok. Ancak eskiler bir halta benzemiyor diye sıkntı çıkıyor. Zaten şu AB vize anlaşması cıksa pasaport mecburuyetide kalkıyor.

Ayrıce eAT şans işi. Sadece pasaportun ile beraber geçerli. Bu yasada böyle.Ha adam diretmiyordur o başka birşey.

eAT bir resmi kimlik değildir hukuken. Broşürlerindede yazıyor. Gilt nicht als Ausweisersatz diye. Ama bu ayrı konu.

Gurbetci olup olmamak ile Kimlik kartın bir alakası yok. Türk vatandaşı olduğun sürece gurbetcisindir. Bu yasada böyle. Ben üçüncü nesilim ve halen Ausländerim. Sonunda gurbetciyim. Ejdatımı ve ülkemi saymadıkları sürecede hissim böyle olacak. Ama buda ayrı bir konu.

Versinler millete artık burda. Nerden dağıtırsa dağıtsınlar. O onların bileceği iş. Devlet olarak konsoloslukta aynı hizmeti sunmaya mecbursun.

Yok alt yapısı falanda fistanmış. Pasaport ile Kimlik kartı çıkartmak için Nufus Dairesi aynı sistemi kullanıyor. Yani kosoloslulta alt yapı hazır. Halt yemeleri başka birşey değil. Vurdum duymazlıkları. Oy istemek için ama durmadan burdalar ve alt yapıları hazır. 2-3 yıl oldu. Bukadarda beceriksiz olunmazki.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (03 Nisan 2018 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten Türk Nüfus Kağıdının Almanya ve diğer ülkelerde geçerliliği yok

Almanya da eAT kartıda (oturma kartı) Hüviyet olarak geçiyor hatta.. Ben Hollanda ve Belçika da da kullanıyorum.

Sanırım zaten dağıtım yine Pasaport ta olduğu gibi Ankara Merkezli olacaktır..

Birde şu Gurbetçi Hikayelerini bırakalım.

60 lı 70 yıllarda gelen 1.nesil Gurbetçiydi onlar da yavaş yavaş uçağın altında Almanya yı terkediyorlar ..

burada 3.cü 4. cü nesil olduk artık biz buralıyız .. istesek te istemeselerde Almanya nın bir parçaşıyız Gurbetçi değil
    horos usta sana katiliyorum tamam biz Almanyanin bir parcasiyiz amayinde Türküz ve Gurbetciyiz (ben sahsen kendimi öyle görüyorum TC vatatandasiyim Samsunluyum ben kendim gurbetde görüyorum Türkiyede yasasam misal Van veya baska bir yer kendim gurbetci olarak görmezdim!!!)

Türkiye Cumuriyeti Topragini terkeden biri gurbetcidir arkadas!! (okadar ;D )
    nekadar Almanyada dogup büyümüs olsakta ALLAH sükür Türküz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    yeni kimliklerin konsolosluklardan alinmadigina eminmisiniz ? : http://www.ekonsolosluks.com/almanya...rti-islemleri/

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Evet. Maalesef o bilgi fos. Bende gördüm. Resmi bir sayfa değil.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni kimliklerin konsolosluklardan alinmadigina eminmisiniz ? : http://www.ekonsolosluks.com/almanya...rti-islemleri/
    internette bulduğunuz her sayfa resmi değil

bu sayfada başka birine ait ... böyle sayfalara üye olmak veya kişisel bilgileri vermek çok sakıncalı

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Brüksel Konsolosluğunun Facebook sayfasında yeni nüfus cüzdanklarınınn verilmeye başlanacağı yazıyor
    fakat Almanya daki konsolosluklarının böyle bir duyuyrusu yok

Konu hOrOz tarafından (04 Nisan 2018 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kimin ne halt yedegi belli degil. Tam Türk isine cevirmisler. Baslanacaksa ayni zamanda her yerde baslanir. Biri baslamis, birinde daha bilgi yok ne zaman baslayacagina dair. Tam Türkiye'deki memur kafasi zihniyeti. Koskoca adamlar, büyük elci olmuslar, bakanlikta yüksek mertebeye gelmisler, ama bir isi dogru dürüst organize edemiyorlar. Kaos kültürümüz her yerde var. Trafikte, bürokraside, futbolda...Disiplinsizlik baska bir sey degil. 60 yil olacagiz gurbetci olali, daha daha gurbetcileri bilgilendirdikleri bir internet sitesi bile yok.

O kadar beceriksizlerki, Brüksel konsoloslugunda dagitmaya baslamislar, ama randevu sitemi halen eski secenekler var. Bu kadar zormu bir kurumun icinde iki ayri birimin bir biri ile konusup sitelerini zamaninda güncellemesi?

Iki gün olmus ve site halen güncellenmemis. Masraflar bölümünü bile güncellememisler.

https://www.konsolosluk.gov.tr/Proce...howProcedure/2

Sen Facebooktan duyur, ama resmi sitende duyurma. Devletin resmi kanali internetsitesi mi, yoksa elin Facebook sitesi mi?

Birsey dedinmide hemen vatanini kötülemis oluyorsun.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (05 Nisan 2018 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Tuhaf, çok tuhaf!

Neden bazı Konsoloslukların yapabildikleri işlemleri bir diğeri yapamasın! Mesela Berlin’de 02.04.2018 tarihinde ve 06.04.2018 tarihinde İsveç’te başladı... Mainz yada Karlsruhe’de tık yok, kaldıki Karlsruhe ciddi manada büyük ve yeterinden çok daha fazla çalışan var...

Vardır bundada bir hayır...
    Konu gentlement tarafından (06 Nisan 2018 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

24. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tohaf, çok tohaf!

Neden bazı Konsoloslukların yapabildikleri işlemleri bir diğeri yapamasın! Mesela Berlin’de 02.04.2018 tarihinde ve 06.04.2018 tarihinde İsveç’te başladı... Mainz yada Karlsruhe’de tık yok, kaldıki Karlsruhe ciddi manada büyük ve yeterinden çok daha fazla çalışan var...

Vardır bundada bir hayır...

!! doğrusu tuhaf !!!

sırayla ne acelesi var ki ..

Mustafa Yeneroğlu ndan açıklama

Önemli duyuru!
    Yurt dışı temsilciliklerimizde yeni kimlik kartlarının dağıtımı başladı.
    Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız artık bulundukları bölgelerdeki
    konsolosluklardan randevu alarak yeni T.C. Kimlik Kartı için başvuru yapabilecekler.

http://diasporahaber.com/isvecte-yen...inin-dagitimi/
    Konu hOrOz tarafından (06 Nisan 2018 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yeneroglu'nun lafina kaldiysak. Hep agzinda laf dolandirir. Biri Facebookdan duyurur, birisi gazete üzerinden.

Horoz, acele degil konu. Konu, koskoca devletin basit bir hizmeti ayni anda herkese verememesi ve vatandaslarin resmi kanaldan degil, ordan burdan bilgilendirilmesi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Nisan 2018 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    benim ihtiyacım yok yılda bir kere iki kere ihtiyacım oluyor
    hemen gidipte zaten almayacağım

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Cogu kiside ayni sendki gibi.

Baska bir deyis ile devlet profesyonel calismiyor. Su anda baktim halen kosolosluk sayfasi güncellenmemis. Cok mu zor gücellemek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Nisan 2018 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)