Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2637 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Raporluyum, ayakta calisamam, jobcenter is icin zorluyor

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 103 teşekkür aldı

Raporluyum, ayakta calisamam, jobcenter is icin zorluyor

Selam arkadaslar, dizimden gecen sene ameliyat oldum ve iyi gecmedi ameliyat, orthopädie doktoru bana hep rapor yaziyor kniegelenkfunktionsstörung diye.

Ancal jobcenter hep lager üzerine vermittlungsvorschlag yolluyor onlara raporumu göstermeme ramen, ne yapabilirim? Ne gibi haklarimvar?

S&S
    cuno611

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    doktor rapor u yaziyorda sen kendini nasil hissediyorsun cünki cogu insanin bir sekilde rahatsizligi var belinden,kolundan,omuzdan, manen maddiyen yani cok az calisan güle oynaya ise gidiyor ama mecburen gidiyor doktora gelince rapor yazar cünki sen gecimini nasil sagliyorsun pek ilgilendirmez.jobcenterle anlas kendine uygun is icin meslek ögren o zaman

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    gönderdikleri yere git, raporunu göster. zaten ise almazlar. Job a da gittim ise almadilar dersin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    30 mesaja 39 teşekkür aldı
    Çalismayi dene.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    kusura bakma ama kimin duzgun bir yeri varki seninkisi nazlanma gibi duyuluyor hasta olabilirsin elinde prozent olarak bir seyin varmi raporu gec 25 senedir ayni is yerinde calisiyorum ben agustos aylarinda kolum cikti 3 ay evde kaldim doktor boyle calisman mumkun degil dedi rapor yazdi ben itiraz ettim calisirim diye bu gun halen kolumun cikma riski o kadar yuksekki anlatamam tedavim devam ediyor kenardanda ise devam ediyorum sana soylemek istedigim kim saglamki sende kalkmisin doktor rapor yaziyor diyorsun raporlara kalirsan seni hemen eemekliye ayirmalari gerek ben hemen cikis almam gerek doktor banada calisamassin diyor.

7. 5 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Arkadas ne rapordan bahsediyorsun sana Doktorun Gelbe schein yaziyorsa sen o zaman Kranken kasseden ayligini almiyormusun Arbeitamtla isin ney.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Alıntı Dümdük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas ne rapordan bahsediyorsun sana Doktorun Gelbe schein yaziyorsa sen o zaman Kranken kasseden ayligini almiyormusun Arbeitamtla isin ney.
    Arkadas issizse tabiki Arbeitsamt veya Jobcenteri ilgilendirir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas issizse tabiki Arbeitsamt veya Jobcenteri ilgilendirir.
    benim bildigim issizde olsa rapor 6 haftayi gectikten sonra krankenkasseden aliyor ayligini

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Alıntı Dümdük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildigim issizde olsa rapor 6 haftayi gectikten sonra krankenkasseden aliyor ayligini
    Eger Yeni issiz oldu ve ALG 1 aliyorsa bu gecerli.

Ama epeydir issizse ve Jobcenterden geciniyorsa, ozaman isterse 6 Haftayi gecsin Krankengeld alamiyor.

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    usta aynisi banada oldu.onlarin kendi doktoru o raporu vermedigi sürece sana is gösterir.sen en iyisi o raporla onlarin vertrauensarzt a git.ozaman ayni raporu onlardan alirsan sana zor is gösteremezler.yani önemli olan onlarin doktorundan o raporu alabilmen,eger alirsan bidaha sana zor is veremezler
    Konu 1093 tarafından (08 Ocak 2017 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 103 teşekkür aldı
    Yahu arkadaslar, hemen böyle olumsuz mesajlar yazarak insanin moralini bozmayin.
    Ayakta durdugum zaman dizim sisiyor ve igne batiyor gibi oluyor. Herkesin isi ayri.

Cikmissin diyosunki kolum cikma ihtimali var yinede calisiyorum, yahu onla bu birmi? Agir birsey kaldirmazsin olur biter. Boyla saglik konularini cok hafige aliyorsunuz ya cok kiziyorum.

Sanki gelmisim keyfimden calismiyorum.
    Benim ayligimin kimden gelip gelmediginin önemi varmi? Her arbeitsamtda calisanin iyi birisi oldugunu nerden cikariyorsunuz? Biri iyidir biri kötü, uyuzlugu olur o olur bu olur, ama olur yani. Raporumu göstermeme ragmen yinede göndermek istiyor, burdan sizden yardim istiyorum geliyosuniz basima kalkiyorsunuz.

Biraz anlayisili olun, olumsuz mesajlar yazacaksaniz hic yazmayin.

S&S
    cuno611

14. 2 kişi cuno611 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    87
    101 mesaja 182 teşekkür aldı
    Haklisin usta. Herkes kendisi bilir ne cektigini. Ben iki sene o doktor senin Bu Doktor benim gezdim. Agrilarin sebebi bulunamadi. En son uni Bonn a gittim ve caresi bulundu. Ama Ben cektigimle kaldim ve kimsede inanmiyordu.. Basina gelmeyenin atip tutmasi kolaydir. Gecmis olsun usta.

16. Bartini 74 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    cuno611 konu acan sensin ve hassas bir konu vede burda acilan konulara boardun kurallari icerisinde her üye yazabilir ve bunlar olumluda olabilir olumsuzda olabilir.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Olumlu olumsuz "yapici" elestirilere herkesin acik olmasi gerektigi muhakkak ta bazi arkadaslar dozu cok kaciriyor, dikkat edip kirici olmadan düsüncelerimizi söylemekten yanayim.

19. 2 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Cuno611@ arkadaşım ilk önce geçmiş olsun diyorum. Demem oki kendinizi kesinlikle ezdirmeyin. Nere başvuru yapmanız icabet ediyorsa ora yapın. Iyi bir avukatla görüşün , size fikirler akıllar versin. Bazı arkadaşlar birazcık abartmislar.
    Ben nice şeyler gördüm nice şeylere şahit oluyorum. Adam türkiyede yaşıyor buraya senede bir gelior paraları toparlayip gidiyor , bu kişide 60 70 yaşında emekli biri değil , kendisi 30 yaşlarında ama kitabına uyduruyor o başka mesele bunada almanya para ödüyor.
    Amma bir çalışkan işçi bir raporu olsun ağrısı olsun bu adamın üzerine düşerler ezmeye çalışırlar.
    Siz hakkınızı arayın derim ucunda ölüm yok .
    Şunuda kısaca açıklamak isterim , arkadaşlar hastaysaniz hastasinizdir evinizde kalın dinlenin sihatiniza bakin. Ilaki patronun ben gözüne girecam diye kendinizi parcalamayin. Birgün sen patron için iyisindir sen onun oğlu yığeni torunu değilsin , yarın en ufak bir hata yap senden kötüsü yoktur.
    Örnek kendimden misal , 12 senedir belli bir firmadan çalısiyorum , patronla arkadaş gibiydik . Aramızda anlaşılmazlik oldu ve sonuç benim maaşımi kesti , şimdi düşün dur ben evin kredisini ve giderlerimi nasıl giderecam. Işte arkadaş gibi olan patron bu. Kendime çok ama çok kızıyorum ne vardida onun her dediğine evet ona yağ Yaktık .

Sizler siz olun hakkınızı arayın ezilmeyin, o size para veriyorsa sizlerde onun işini yapıyorsunuz , kara kasımiza kara gözümüze vermiyor.

Tekrardan geçmiş oldun.
    Sağlıcakla kalın

21. 4 kişi belalimisa üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim

Anladigim sey Raporlu oldugunuz halde Sizi nasil daireye cagiriyorlar orasini anlayamadim. Nasil bir kisi Bir is yerinde calisirken Raporlu durumda o isyerine gidemez ise Ayni seyde ALG 1 ve Alg2 iki icinde gecerli suanda onlar sizin bir isvereniz durumunda.
    Bir zamanlar bende sizin gibi Raporlu oldugum halde Beni davet etmislerdi gittim ve ordaki Memur bana Is basvurusu yapacagim belgeleri uzatti tabiki ben almadim gerekce olarakta Raporlu oldugumu söyledim ve Bana raporunuz iki hafta sonra bitiyor ozaman basvurabilirsiniz. Bende iyi oldugumu sizmi söylüyorsunuz yoksa bir Doktor olarakmi belirtiyorsunuz - Siz kimsiniz simdi Memurmu , Dotormu bunu belirtin vede gerekli ervraklari gösterin bana. Siz is reddinde bulunuyorsunz. Verweigerung) Laf cambazligina gerek yok ben öyle birsey demiyorum yasalarin belirtigi sekilde Raporlu oldugumu söylüyorum. Bir üstümü cagirayim dedi gitti. Gele gele daha öncedende irtibatta bulundugum Memur geldi. Bumu sizin üstünüz evet. Gelin ozaman ben sizi gercek üstünüze götüreyim dedim sasirdilar ve beni gönderdiler.
    Aradan bir vakit gecti hala Raporluyum gene davetiye geldi. Bende Herzamanki gibi Oglumu yanima alarak gittim. Daireye varinca Memur ismimi belirttikten sonra aynen söyle dedi niye geldiniz. Bende Siz cagirdinizya . hayir Call centerdendavetiyeler cikiyor ordakilerde genellikle Rapor varmi yokmu demeden hazir Davetiyeleri isimleri ekleyerek gönderiyor.
    Siz raporlu odugunuz icin buraya gelemezsiniz nasil ben gelemiyorsam Raporlu oldugum zaman sizin icinde aynisi gecerli. Yolda size bir sey olsaydi bunun cezasini biz ödeyecektik. Peki ama ben ne yapayim Mecbursunuz gelmeye deniyor. Hayir öyle bir Talep olamaz. Ozaman Lütfen Gönderdiginiz davetiyeye yazarmisiniz bu dediginiz gerekceyi . Hemen aldi ve yazdi . Birdaha davet etsekte geleme.
    Raporlar devam edince Medezinischedienst davet ettiler. Hasta olduguma kanaat getirdiler Emeklilik icin basvuracaklarini söylediler . Emeklilik kasasindan birsey cikmadi. Raporlara devam. Taki 2003 ten 2009 kadar Rapor devam etti. En son Medezinischdienst ayni görüsleri Emeklilik kasasina bildirdi. Ve Ayreten Emeklilik kasasina karsi kazandigim davadaki gerekcelerei LVA yerine getiremedigi icin Emekli etmek zorunda kaldi.
    Egerki Alg 1 bir Aliyorsan MZD dikkatli olmani tasfiye ederim. Isizlik parasini ödememek icin hileye basvurlmakta.
    Sen senden vede sagligindan sorumlu oldgunun icin yazan Arkadaslara aldirma. Ne isci bulma kurumu nede Isyerleri Sana altin takmayacak. Bende 22 Seneden sonra kapiya konuldum. Dogru veya yanlis . Karar senin baskasini dert etme.
    Birde Daierelere Veya MZD gittiginde kesinlikle yanliz gitme. Yanindaki kisi Eline bir Defter alsin Konusmalari yazabiliyorsa yazsin . Yoksa yaziyormus gibi davransin. Kanusmalari degisiyor vede sonradan sana sunu Redetti diyemiyorlar Bu Doktor seni kontrol edecekse mutlaka seninle beraber iceri girecegini talep et . Bu senin dogal hakkin oldugunu Rededemezsiniz mutlaka benim yanimda olacak diye belirtin.
    Saygilarimla

23. 3 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)