Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2632 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Harz lV fazla ödeme yapmis ...!!!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Ben ise girdim ocak ayini 24 gibi bir hafta calistim yaza kadar devam etti krank oldum eylÅ«ldÅ« galiba kagit geldi eee siz subattan itibaren calisiyorsunuz bu ocakta aldiginiz parayi geri õdeyin 1200 euro avukata verdik gecen bitmis kagitta 35 eurodan õdeyin diyor kacis yok bir alman kadin vafr cok iyi bir kadin hanimimin arkadasi bu amt larla ugrasilmaz er yada gec fazla verdiyse alir az õdediyse verir dedi õdeyin kurtulun gitsin

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı Dedikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar pasaporta mühür vurdurmuyorlar diye öyle gecistirmeyelim yanlis bilgi Almandevleti/kurumlari gerektigi zaman kisi/kisilerden Türkiyeye nezaman giris cikis yaptigini bir yazili belgeyinen (Ankara emniyet müdürlügünden) ispatlamasini isteye biliyorlar oradan alinacak belgede sizin Tükiye Cumhuriyetinin hangi sinir/gümrük kapisindan giris cikis yaptiginiz yaziyor (Söz konusu belgeyle sizin ispatlamaniz gerekiyor/isteniyor) Cünkü siz gümrük kapisindan gecmek/giris yapmak icin pasaportunuzu görevli memura götermek zorundasiniz ve görevli memur orada islem/kayit yapiyor.. öyle herkesin kafasina göre islem olmuyor yok efendim ben möhür vurdurmuyorum bir seyde olmuyor diye bir kanun yok LÜTFEN yanlis bilgi vermiyelim.. Saygilar

Buraya Kulakdan dolma bilgiler ekleme
    Gördügün ve yasadigini yaz

Üye Blade55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    80
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    kardes 500 küsür euro icin degmez ilerde kafani agritir öde gec rahat et

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    almanlar alacağı paradan vazgeçmez benim tecrübem budur......öle böle şöyle bir şekilde oturtur.....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 21 teşekkür aldı
    Arkadaslar, Jobcenter Yada Valilik 2-3 senelik hak verebiliyor. 6 ayda bir giris cikis yapmaniz gerekmez kardesim 3 sene sonra geri geldi Almanya ya. Ödeme konusuna gelince, arka tarafinda ne icin oldugu yazar. Sebebi gecerliyse alirlar aksi takdirde Wiederspruch yapabilirsin ödedidm diye devami kendiliginden gelir. 2. wiederspruchda alip almayacaklari belli olur.
    Birde Almanyada oturum isi biraz kisisel insiyatife bakiyor. Oturum dairesinden biri bir sekilde oturumunuzu iptal edebiliyor 6 ay sonra gel git olayina bakmadan. Dedigim gibi 3 yil yurtdisinda kalmak mümkün. Is buldum calisacagim olmazsa d.nerim. Sosyal yardimda istemiyorum diyerek kardesim gibi yurt disinda kalabilirsin!
    Konu efsane999 tarafından (01 Ağustos 2017 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    öde kurtul basini belaya sokma

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    590
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    aradan üc sene gecmisse parayi ödemesi gerekmiyor...
    3 jahre verjährungsfrist....ama wiederspruch yaparsan sayiliyor...ve burdaki tek suclu arbeitsamttir gec kaldigi icin
    yinede icin rahatlatmak istiyorsan..avukata sora bilirsin

Üye kafkaskartali76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Abi bu olayin sonu ne oldu merak ettimya ödemem diyen abi ne yapdi acaba bilen varmi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)