Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2613 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

Merhaba Arkadaslar,

Gecen Sene 14.01.2016 Standesamtlich olarak evlendim ve mart ayinda steuerklassim 3 oldu. Hanimda Elternzeit Hakkini Kullandi daha dogrusu halen Kullaniyor (2sene) ve 12 ay Boyunca Oda Elterngeld Aldi kendisi Krankenschwester.

ilk sorum: ben bugüne kadar tek olarak yaptim Steuererklärung simdi beraber mi yapmam gerek? Yada tavsiyeniz ne olur bu durumda?

ikincisi sorum: benim Is Yeri evden 92km Uzak 215 gün calismiligim var ve (Pauschalbetragi 4500€ geciyor). bunu nasil erklärunga kayit etmem gerek? cünkü 92x215x0,3=5934 ediyor bunu böyle yazsam problem cikar mi? Is Yerimde bana 215 gün Calistigima dahil kagit verdi zur vorlage für das finanzamt diye.

ücüncü sorum: Haurat,Riesterrente,cocuk Sigortasi,rechtsschutz,(birsey kirar ise falan), bunlari yazmam gerek mi Erklärunga?
    Konu Fatihim14 tarafından (01 Şubat 2017 Saat 04:02 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı Fatihim14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar,

Gecen Sene 14.01.2016 Standesamtlich olarak evlendim ve mart ayinda steuerklassim 3 oldu. Hanimda Elternzeit Hakkini Kullandi daha dogrusu halen Kullaniyor (2sene) ve 12 ay Boyunca Oda Elterngeld Aldi kendisi Krankenschwester.

ilk sorum: ben bugüne kadar tek olarak yaptim Steuererklärung simdi beraber mi yapmam gerek? Yada tavsiyeniz ne olur bu durumda?

ikincisi sorum: benim Is Yeri evden 92km Uzak 215 gün calismiligim var ve (Pauschalbetragi 4500€ geciyor). bunu nasil erklärunga kayit etmem gerek? cünkü 92x215x0,3=5934 ediyor bunu böyle yazsam problem cikar mi? Is Yerimde bana 215 gün Calistigima dahil kagit verdi zur vorlage für das finanzamt diye.

ücüncü sorum: Haurat,Riesterrente,cocuk Sigortasi,rechtsschutz,(birsey kirar ise falan), bunlari yazmam gerek mi Erklärunga?
    Arkadasim yil icinde evlenmis Mart ayinda Steuerklasse ni 3 yaptirmissin daha önce Ocak ve Subat aylarinda Klasse 1 den steuer ödemissen onlarda 3 ten hesaplanir farki geri alirsin.
    Evli ve birlikte yasiyorsan artik Zusammenveranlagung u secmelisin. Finanzamt her sigortayi kabul etmiyor ettikleri sadece Haftpflichtversicherung (KFZ/Privat), Unfallversicherung, Lebensversicherung, Risterente. Rechtschutz, Hausratversicherung gibi sigortalari Finanzamt kabul etmiyor.

Ise gidilen yol gidis/gelis toplami yazilmaz tek yön olarak yazilir. 92 km tek yönse öyle yazabilirsin, eger gidis dönüs 92 km ise tek yön 46 km yazmalisin, asagida örnekte oldugu gibi.
    http://i.hizliresim.com/5LB3jd.jpg

4. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evet tek yön 92km 4500€ geçiyor orda bir zorluk çıkarırlar mi bana?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Fatihim14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet tek yön 92km 4500€ geçiyor orda bir zorluk çıkarırlar mi bana?
    kendi arabanla işine gidiyorsan sana geçerli değil

Der Höchstbetrag von 4.500 Euro im Jahr gilt nicht für diejenigen, die mit dem eigenen Auto oder einem Dienstwagen zur Arbeit fahren.
    Auch Nutzer von öffentlichen Verkehrsmitteln dürfen höhere Kosten abziehen, falls sie diese belegen können

örnek
    220 işgünü X 92 km X 0.30€ = 6072€ vergiden düşebilirsin

6072€ yu Gesammt Bruttodan düşüyorlar ondan sonra vergilendiriyorlar

diyelim 35 000€ brutto

35000€-9672€ = 28928€ vergiye tabi Gesammt Brutto
    Konu hOrOz tarafından (01 Şubat 2017 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Allah razı olsun Sağol Ustam Ellerin dert görmesin,şimdi anladim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Fatih sen en iyisi bir Steuererklärungs-CD al.
    Bu program senin bütün sorularina dogru cevab verir ve doldurmada sana yardim eder. Bilmedigin ve duymadin yerlerden sana para getirir. Evlenenler icin bazi giderleri vergiden düşürme hakkin var. Bunlarida sana hesaplattirir ve vergiden düšürür. Taşinma olsun ev tamiri olsun bilmedigin yerlerden sana ne kadar hakkin oldugunu ve ne kadarini vergiden geri alabirsin diye gösterir.
    Steuerberaterlere boşuna parani yedirme. Iki bilemedin üç saatte kendi vergi beyannamenini doldurabilirsin. Yeni evlendigin içinde umdugundan fazla sana para geri gelir. Hakkini kimseye yedirme ve parani vergi dairesinden söke söke geri al.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar banada yardimci olurmusunuz
    Benim evden isyeriye yaklasik tek yön 75 km. Ama kendi arabam olmadigi icin trenle gidip geliyorum. Simdi ben arabayla gittim diye gösterebilirmiyim ? Ise gecen sene Mart ayinda basladim. Ve yilin sonuna kadar 165 gün (minus urlaub) calismisligim var. Bide schwerbehindertenausweisim oldugu icin tek yön degil, gidip delip yollari da absetzen yapabiliyormusum. Simdi hesaplarsam : 165*75*2*0,3 = 7425 € cikiyor. Acaba siz nediyorsunuz ?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı BiBakipCikicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar banada yardimci olurmusunuz
    Benim evden isyeriye yaklasik tek yön 75 km. Ama kendi arabam olmadigi icin trenle gidip geliyorum. Simdi ben arabayla gittim diye gösterebilirmiyim ? Ise gecen sene Mart ayinda basladim. Ve yilin sonuna kadar 165 gün (minus urlaub) calismisligim var. Bide schwerbehindertenausweisim oldugu icin tek yön degil, gidip delip yollari da absetzen yapabiliyormusum. Simdi hesaplarsam : 165*75*2*0,3 = 7425 € cikiyor. Acaba siz nediyorsunuz ?

GdB von mindestens 70 oder GdB von 50 bis 70 und Merkzeichen "G" oder "aG":

en en aşağı %70 sakatlik bulunanlar ya tam masrafları veya km başına 0,30 cent hesaplayabilirler

sadece tek yön hesaplanır sakatlara özel bir uygulama yok

Steuer doldururken arabanın plakasını vermen gerekiyor

eğer yanlış beyan yaptığın ortaya çıkarsa hakkında vergi kaçırmaktan ve yalan beyan vermekten dava açılabilinir

https://www.steuertipps.de/lexikon/b...te-fahrtkosten
    Konu hOrOz tarafından (05 Şubat 2017 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    tamam saol horoz usta , bende 70 % var. Babamin arabanin plakasini verebilirmiyim böyle durumda, yoksa illa kendi arabam olmasi mi sart?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    tamam saol horoz usta , bende 70 % var. Babamin arabanin plakasini verebilirmiyim böyle durumda, yoksa illa kendi arabam olmasi mi sart?
    Hocam herhalde baban senin işine gitmiyor tabiki kendi arabanın plakası olacak

verirsin vermezsin orasını sen bilirsin yakalandığında cezasını sen çekeceksin

Ettiği Teşekkür
    26
    Eski Formular larda araba pilakasi yazma yeride vardi simdi yenilerinde yok, kendi arabamla ise gidiyorum diye yazip üzerinize acik araba yoksa basiniza dert acabilirsiniz.
    Horoz arkadasinda degindigi gibi GdB en az 50-70 % olmasi yetmiyor Merkzeichen G de olmasi sart.
    http://i.hizliresim.com/5L54M5.jpg

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Gecen sene 12 ayda Lohnsteuererklärung yaptirdigimda bana Arabasigortasi kabul olmuyor sadece is icin yol parasi oluyor kabul oluyor dediler.

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı delimurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen sene 12 ayda Lohnsteuererklärung yaptirdigimda bana Arabasigortasi kabul olmuyor sadece is icin yol parasi oluyor kabul oluyor dediler.
    Araba sigortasina ait sadece haftpflicht kismi kabul oluyor. Teilkasko, Vollkasko kismi kabul olmaz. Size ya eksik ya yanlis bilgi verilmis olmali.

17. 3 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Mahmut-1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Hangi CD veya Software tavsiye edersin?

Yeni Üye Mahmut-1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih sen en iyisi bir Steuererklärungs-CD al.
    Bu program senin bütün sorularina dogru cevab verir ve doldurmada sana yardim eder. Bilmedigin ve duymadin yerlerden sana para getirir. Evlenenler icin bazi giderleri vergiden düşürme hakkin var. Bunlarida sana hesaplattirir ve vergiden düšürür. Taşinma olsun ev tamiri olsun bilmedigin yerlerden sana ne kadar hakkin oldugunu ve ne kadarini vergiden geri alabirsin diye gösterir.
    Steuerberaterlere boşuna parani yedirme. Iki bilemedin üç saatte kendi vergi beyannamenini doldurabilirsin. Yeni evlendigin içinde umdugundan fazla sana para geri gelir. Hakkini kimseye yedirme ve parani vergi dairesinden söke söke geri al.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba sigortasina ait sadece haftpflicht kismi kabul oluyor. Teilkasko, Vollkasko kismi kabul olmaz. Size ya eksik ya yanlis bilgi verilmis olmali.
    Ben bir kac defa sormama ragmen yok arabasigortasi olmuyor dediler, adamlar senelerdir bu isi yapiyor ama benim bildigimde araba sigortasi yani Haftpflicht kabul oluyor diye. Saten 2015 de 600 euro civari gelir diye söylemislerdi onunda yarisi geldi, 12,13,14,15 i hepsini beraber yaptirdim diger seneler yaklasik dedikleri gibi cikti ama 15 in ki yarisi geldi. Benim büyük kizin okul parasini absetzen yaptirabiliriz demislerdi Medizin üzerine oldugundan kabul oluyor demislerdi, simdi 2016 icin yine onlara mi gitsem yoksa baska biryere mi diye düsünüyorum

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı delimurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir kac defa sormama ragmen yok arabasigortasi olmuyor dediler, adamlar senelerdir bu isi yapiyor ama benim bildigimde araba sigortasi yani Haftpflicht kabul oluyor diye. Saten 2015 de 600 euro civari gelir diye söylemislerdi onunda yarisi geldi, 12,13,14,15 i hepsini beraber yaptirdim diger seneler yaklasik dedikleri gibi cikti ama 15 in ki yarisi geldi. Benim büyük kizin okul parasini absetzen yaptirabiliriz demislerdi Medizin üzerine oldugundan kabul oluyor demislerdi, simdi 2016 icin yine onlara mi gitsem yoksa baska biryere mi diye düsünüyorum
    Arkadasim KFZ Haftpflichtversicherung absetzen yapilmaz diyen Steuerberater sanirim ya kasaptan ya manavdan cevirip steuerberater dükkani acmis olmali, aslinda okadar cok karisik fazla absetzen yapacagin seylerin yoksa al bi tane Steuer Software kendin doldur hatta burada bir arkadas Wiso Steuer Sparbuch 2017 yi paylasmis http://www.ozbeceriksizler.com/showt...-Sparbuch-2017. Illaki Steuerberater olmasi gerekiyorsa degistir en iyisi.

22. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    hic denediniz mi, kfz-haftpflicht fark ediyor mu diye?

ben steuerspareklräung ile denedim. arabanin haftpflicht-sigortasi 300 EUR, programme ekledigimde tam SIFIR EUR fark var. yani ise yaramiyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı Mahmut-1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buhl Tax 2017

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim KFZ Haftpflichtversicherung absetzen yapilmaz diyen Steuerberater sanirim ya kasaptan ya manavdan cevirip steuerberater dükkani acmis olmali, aslinda okadar cok karisik fazla absetzen yapacagin seylerin yoksa al bi tane Steuer Software kendin doldur hatta burada bir arkadas Wiso Steuer Sparbuch 2017 yi paylasmis http://www.ozbeceriksizler.com/showt...-Sparbuch-2017. Illaki Steuerberater olmasi gerekiyorsa degistir en iyisi.
    Fazla hesaplancak birsey yok aslinda, önce bir kendim doldurmayi deneyeyim bakayim nasil cikacak olmazsa yine Steuerberater e giderim. Aslinda bir arkadas gidecektim o da izinde imis onun icin bu gittigim yere gitmek zorunda kaldim, uzun zamandir steuererklärung yaptirmiyordum en son 2014ünki lazim oldu o yüzden orada yaptirmak zorunda kaldim. 100 euro bir Steuererkärung icin aliyorlar 2 senelik olursa paket oluyor 160euro bu da senelik bruttkazanca göre yine degisebiliyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)