Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden Daira satin almak yardim

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı

Türkiyeden Daira satin almak yardim

slm. arkadaslar
    ben türkiyeden daire satin almak istiyorum. almanyada yasadigim icin nasil olur bir bilgim yok ne gibi evraklara ihtiyacim olacak ve alim satin vergisi nasil hesaplaniyor
    benim aklima fazla birsey gelmedi sizlerin bildikleri varsa yazarsaniz iyi olur
    ve buradan giderken ne kadar para yanimda veya türkiyeye nasil cikaracagim parasini.
    Arbeitsamt veja hartz4 almiyorum bunu belirteyim belki sorarsiniz.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Evrak dedigin TC, kimlik kartin olucak 4 adet vesikalik resim tapu icin, alim satim vergisi anlasmana bagli bagzi saticilar alim satim tüm masrafi alan kisiye yüklüyor örnek 100 bin tllik daire aliyorsun alim satim ivir zivir 4000 bin tl masrafin olur sadece alici tarafini ödersen yarisi olur. Burdan giderken 10 bin euro üzeri eger kredi vss cektiysen kredi cektigine dair kagitlarinla havalimaninda zool e gidiyorsun diyorsun benim üzerimde 50 bin var onlar kayit altina aliyor yani kacakci omadigin belli ( bunu ben gecen sene yaptim korkulacak hic bisey yok ) eger kredi cekmediysen güvendigin bildigin 3...5 kisiye parayi bölerek TR ye havale yaptirirsin vss.

4. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evrak dedigin TC, kimlik kartin olucak 4 adet vesikalik resim tapu icin, alim satim vergisi anlasmana bagli bagzi saticilar alim satim tüm masrafi alan kisiye yüklüyor örnek 100 bin tllik daire aliyorsun alim satim ivir zivir 4000 bin tl masrafin olur sadece alici tarafini ödersen yarisi olur. Burdan giderken 10 bin euro üzeri eger kredi vss cektiysen kredi cektigine dair kagitlarinla havalimaninda zool e gidiyorsun diyorsun benim üzerimde 50 bin var onlar kayit altina aliyor yani kacakci omadigin belli ( bunu ben gecen sene yaptim korkulacak hic bisey yok ) eger kredi cekmediysen güvendigin bildigin 3...5 kisiye parayi bölerek TR ye havale yaptirirsin vss.
    sagol kardes bilgilerin icin bende aklimdan biraz söyledigin gibi geciriyordum zaten.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    Türkiyede alim-satim vergisi kanunen 4% bunun yarisini alan,yarisini satan ödüyor.
    ben daire aldim 2010 senesinde, 4 sene sonra maliye 2700tl ceza kesti, rayic bedelden alim satim yapmadik diye.
    Türkiyede kredi ile daire alanlar,bankadan cok para cekmek icin ev fiyatlarini yüksek beyan ediyormus,sende ayni apartmandan daha düsük bedelden alim-satim yaparsan, sonra benim gibi maliyeden ceza yersin. alim-satim bedelini iyice ögrenip kararlastirin.
    yeni dairelere garanti veriyorlar, alim-satim isini kagida dökmekte yarar var, bir mukavele yapip,fiyatini-ödemesini-dairenin durumunu-neye garantisi var..vs. yazmakta yarar var.
    Allah yardimcin olsun,isini saglam yap,maalesef bu alim-satim islerinde kötü niyetli insan cok.

7. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    O bölgenin reas bedeli neyse vergini ondan ödersen sorun olmuyor.Eger onun altinda vergiyi ödersen 10 yil sonra cezasini cekersin.
    Alim satimla fiyatinla ilgizi yok.Sadece vergiyle ilgili

9. Mafyan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)