Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2590 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 Temmuz Ayinda Izine gidecekler

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, izine gidecek arkadaslara nacizane birde su tavsiyeler de bulunabilirim. Izin yolunda gidis veya dönüste olsun Almanya ve Avusturya da yakit alirken otobahn lardan yakit almayin. Yakit almaya niyetlendiginizde yakitiniz azaldigin da ilk Ausfahrt dan cikip biraz yerlesim yerlerinin icinde girip sehir icinden bir yerden yakitinizi doldurun, cünkü Otobahn benzinliklerinde yakit sehir icin benzinliklere göre litre basina enaz 20 cent daha pahali oluyor. Bu dedigimi sadece Almanya ve Avusturya da yapin, Macar , Sirp, Bulgarda felan sakin yoldan cikip bilmediginiz yerlere girmeyin. Yunanistandan giderkende ben hep sehir icine girip yakitimi dolduruyorum orada da sorun olmuyor ama diger ülkelerde sakin ana yoldan ve OMV benzinliklerinden sapmayin.

Birde Avusturyayi gectikten sonra yakitinizi mutlaka Kart ile ödeyin, dolandirilma imkaniniz olmaz. Bazen izin yolunda benzinliklerde görüyorum bizim vatandaslar yakit almis ücretini öderken cebinden bir tomar euro cikartiyor.. Afedersiniz ama bizim oralarda bu duruma kabaca esegin aklina karpuz kabugu düsürmek denir.. Sojnra da yollarda soyuldum diye feryat ediyorlar..
    Kesinlikle katiliyorum, bu iki seyi bende arkadasa cevap yazarken söyleyecektim unutmusum. Kredi karti ile ödemek ve Almanya ve Avusturyada otoyoldan cikip yakit almak cok önemli. Ben örnegin Frankfurttan depoyu doldurup cikarim, sonra ilk yakiti Avusturyada otoyoldan cikip Sankt Pölten deki OVM den alirim. Sonra Belgrada yakin bir OMV gelir, ikinciyi ordan alirim.. Birde Bulgara girmeden bi OMV daha var, ücüncüyü ordan alirim. Sonra ver elini VATAN

2. 2 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    merhaba gardaş
    Navigationun varsa (Sygic europa) kimseye ihtiyacın yok.Masraf ne olur dersen google amcaya yaz o sana söyler .mesela Avusturya otoban ücreti gibi yaz...ADAC mitglied isen orda harita vesaire herşey var.şimdiden hayırlı yolculuk dilerim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    20.07.2017 Ludwigshafen Giresun ALLah izin verirse herkese hayirli yolculuklar diliyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardeslerim.

Ilkdefa yolculuk yapan Arkadaslara.
    Konuya söyle bir örnekte baslayayim. Ben Ilk yolculugumu1983 yapmistim. Hani belkide duymusunuzdur. Gecenin en ölüm ani diye. Yani insanlarin Uykunun bastirdigi gece saat 2 ile 4 arasi. Iste tamda ondan bahsediyorum. Ozamanlar nerde insanlar yolculuklarini böyle bir birleriyle paylasinlar.Dahada Teylikeliydi yollar. Neyse Gece tam iki siralarinda bagrim sizmis uyuyorum vede Rüya görmekteyim ben genellikle bir sekilde Rüya görürken kerndimi uyandiririm. Bir Uyandim araba saga sola gidiyor. Kimseler yolda yok. Hemen Arabayi yolun kenarina cektim. Babam ve Kardesim ne oluyor, diye paniklediler. Bende Uyumussum. Kendileride uyudugu icin farkinda degiler.
    Ben bir yer gitmiyorum dedim. Babam burda bizimi öldürteceksin. Bende devam edersek asil ozaman ölecegiz.Velasi yattim. Bir Uyandim ön Arka Araba dolmus. Insanlar sanki biri dursa bizde yanina dursak misali durmuslar ve yatmaktalar.
    Burada belirtmek istediğim Konu insanlar güvenilir yer bulmadıkları icin uyumadan devam etmek istiyorlar. Uyumak zorunda kalırsanız güvenli bir yerde Mulaka. Ama hepiniz degil tabi.

Bacanagimla Ilk yolculugunu Italay birindisi üzeri yaptik . Birindisiye kadar Tam besdafa Uykusu geldi ve O uyuduktan sonra yola devam ettik Giderken böyle sorun oldug ama Gelirken . Yolun Tecübesi ile birazdaha az Uykusu geldi.
    Birde Iki Kisi gidiyorsaniz o Solladi diye kesinlikle sollamayin. E Büyük yanlis burda yapiliyor.Önde giden Arkadasiniz Mutlaka sizi
    bekleyecektir.

Belirtmek istedigim insanin gözü bakar kalbi uyur. Uyku Sart. Burda Uyarmak istedigim eger bir Otel disinda kalabalik Istasyonlarda ve Parklarda Uyursaniz. Kesinlikle hepiniz birden degil. Aileden veya beraber gidecek arkadaslarin Ailenin hanimlari disarida siz Uyuyana kadar beklesinler. Korkutmak icin degil ama Pencerelerden bir sprayle sizi tamamen uyutup soya bilirler.

Arkadaslar Evraklardan vede Benzinliklerden bahsetmisler. Hizli gecis sistemini Gümrüge girdiginizde ordan olabilirsiniz. Burdada Zirat Bankasindan Ozaman ogs. Hgs aliniyordu. Bende simdi HGS oldugundan tekrar tekrar almageregi olmadigi icin.Hala Zirat Bankasindan veriliyormu bilmiyorum.
    Türkiyede Gümrüklerde ve Sirbistan gümrügünde para bozdurgunda komison aliyorlar.
    Arkadaslarin benzinlikler icin vermis olduklari tam isabetli tespit. dikate alinderim.

Eskisi gibi bulgarda Vignetlerde fazla para alamiyorlar ama genede Dikatli olmak gerek. Macar ın Vinyetini Hem gümrükte hemde İnternet ten Ismarlama imkanı var.

Benim diğer başımdan gecen bir olayda ha. Her evrakları tamamı diye baktık ama içimizde bir Sıkıntı var. Meğer arabanın Muayenesi bitmiş. Macar da ortaya cıktı .
    Seri gidin derim. Gittiğiniz Ülke vatandaşların yol kat edişine göre ayak uydurun. Genellikle oraları sizden daha iyi bilmekteler.
    Aslında Ara yolculuğunun güzel yanları olduğu gibi Farklı yanları da var. Tövbe edersin gene gidersin. Cok yolculuğum oldu.

Sağ salim varmanız dileği ile hayırlı yolculuklar.

7. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    21.07.17 oberhausen-Budapest-sofia-corum

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Oncelikle iyi yolculuklar size, bizde (24-29Haziran) civari ayni guzergahi yada Makedonya, Yunan uzeri dusunuyoruz. Ancak biz sila yolu konusunda 1 kere Italya -Yunan, ve 1 kere de Hirvatistan, Sirbia, Makedonya,...Yunan uzeri gittigimiz icin bu guzergah konusunda pek bilgimiz yok. Siz bu yolu daha once denediyseniz biraz daha detayli (bulgaristanda ve Macaristanda) hangi sinir girisini kullandiginizi ve varsa daha onceki bekleme surelerinizi ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Frankfurttan Aleksinaca kadar mesafe bayagi uzun (1540km civari) geldi bana, bu birgun icin sinir beklemeleriyle cok yorucu olmuyor mu? Biz hala Makedonya uzeri Yunanda gitmeyi de dusunuyoruz o nedenle sizin neden tercih etmediginizi paylasirsaniz seviniriz?Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

10. Edba üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı Edba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle iyi yolculuklar size, bizde (24-29Haziran) civari ayni guzergahi yada Makedonya, Yunan uzeri dusunuyoruz. Ancak biz sila yolu konusunda 1 kere Italya -Yunan, ve 1 kere de Hirvatistan, Sirbia, Makedonya,...Yunan uzeri gittigimiz icin bu guzergah konusunda pek bilgimiz yok. Siz bu yolu daha once denediyseniz biraz daha detayli (bulgaristanda ve Macaristanda) hangi sinir girisini kullandiginizi ve varsa daha onceki bekleme surelerinizi ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim. Frankfurttan Aleksinaca kadar mesafe bayagi uzun (1540km civari) geldi bana, bu birgun icin sinir beklemeleriyle cok yorucu olmuyor mu? Biz hala Makedonya uzeri Yunanda gitmeyi de dusunuyoruz o nedenle sizin neden tercih etmediginizi paylasirsaniz seviniriz?Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.
    Şimdi güzergah herkesin kendi seçimi. Kimisine tren, kimisine gemi, kimisine kara yolculuğu daha mantıklı gelir. Kimisi yunandan gider, kimisi bulgardan.

Ben mesela daha bir kere bile trenle veya gemiyle gitmedim sılaya. Neden Slovenya-Hırvatistan değilde Macaristan diye soracak olursan, aşağı yukarı aynı mesafede Macaristan daha uygun artı yolları daha güzel. Bulgarı seçmemin sebebi ise yaklaşık 280 km daha kısa. Bulgaristanın yolları çok düzeldi. sofiayı geçtikten sonra hiç köyden geçmiyorsun. Edirneye kadar otoyol.

Bekleme süresi çıktığın güne bağlı. Hafta sonu yoğun, hafta arası daha sakin. Kullandığın kapılar da önemli. Giderken hep ana kapıları kullanırım. Dönüşte kesinlikle kullanmam. Aleksinac konusu ise isanın kapasitesine bağlı. Biz hanımla değişimli kullanıyoruz. Yaklaşık 15-16 saat sürüyor. Ertesi gün 8 saatlik yolculuktan sonra İstanbul Sancaktepeye ulaşmış oluyoruz Allahın izniyle

12. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    466
    5 mesaja 13 teşekkür aldı
    24.06.17 de izin basliyor ksmet olursa cuma aksami yada cumartesi aksami yola cikmayi düsünüyorum avusturya -macaristan - serbien -bulgaristan --- Balikesir
    Konu dragaon10 tarafından (30 Mayıs 2017 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Cok tesekkur ederiz paylasimlariniz icin. Tekrar iyi yolculuklar size.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    06/07/17 isvicre langenthal italya uzeri varsa bu tarihlerde ilk defa gidecegim bende

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    8 mesaja 12 teşekkür aldı
    Daha yeni görüyorum arabamın sigortası sadece Avrupa topraklarında ve AB'de geçerli. Sigortam Direct Line ve Yeşil Kart'ta Türkiye'nin üstü çizilmiş. Türkiye'ye girdiğimde ayrıca sigorta yaptırabilir miyim? Hatta mümkünse kasko yaptırmak istiyorum.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı infernoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni görüyorum arabamın sigortası sadece Avrupa topraklarında ve AB'de geçerli. Sigortam Direct Line ve Yeşil Kart'ta Türkiye'nin üstü çizilmiş. Türkiye'ye girdiğimde ayrıca sigorta yaptırabilir miyim? Hatta mümkünse kasko yaptırmak istiyorum.
    Zaten Türkiyeye giris yaptiginda trafik sigortasi yapma zorunlulugu var yesil kartta carpi varsa. Ama kasko yapan sirketlerde var, yalniz mecburi degil...

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    kismet olursa 30.06.2017---28.07.2017 tarihleri arasinda,,ailecek,,,recklinghausen--avusturya--macaristan--sirp--bulgaristan--gelibolu--bursa

gitmeyi düsünüyorum.tek araba.

herkese hayirli yolculuklar dilerim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    8 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı deli-kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katiliyorum, bu iki seyi bende arkadasa cevap yazarken söyleyecektim unutmusum. Kredi karti ile ödemek ve Almanya ve Avusturyada otoyoldan cikip yakit almak cok önemli. Ben örnegin Frankfurttan depoyu doldurup cikarim, sonra ilk yakiti Avusturyada otoyoldan cikip Sankt Pölten deki OVM den alirim. Sonra Belgrada yakin bir OMV gelir, ikinciyi ordan alirim.. Birde Bulgara girmeden bi OMV daha var, ücüncüyü ordan alirim. Sonra ver elini VATAN
    OMV'de yakıtı kendimiz mi dolduruyoruz yoksa eleman mı?

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    25.07 de cikan varmi yol arkadasi olarak.nrw

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Kismetse 27.07.2017

Herne - Avusturya - Macaristan - Sirbistan - Makadonya - Yunanistan Selanikte Atamizin Evi ziyareti - Uzunköprü

Tek araba gidiyorum yolu bilmeyen kendine güvenmeyen ilk sefer giden
    Korkan yalniz gitmek istemeyen arzu ederse takilir pesime yavas yavas gelir pesimden

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bende 30 hazİran da yola cikacagim inşallah kazasız belasız gideriz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Birde sorum olacak alman vatandaşı çocuklarım birisi 15 yaşında birisi 19 yaşında reisepas gerekiyormu acaba yoksa personel ausweis yeterlimi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı infernoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OMV'de yakıtı kendimiz mi dolduruyoruz yoksa eleman mı?
    O omv den omv ye değişiyor. Ben ama hep kendim doldurdum

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı mekehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 30 hazİran da yola cikacagim inşallah kazasız belasız gideriz
    ayni tarihte cikiyoruz anlasilan,,bakarsin yollarda denk geliriz,,senin cikis nerden mekehan arkadasim ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)