Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2637 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anadili hangi dildir?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben başka bir şey anlatmak istedim fakat anlaşılamadı sanırım Zara Larsson adlı şarkıcı var şarkısı listeleri salladı ve İngilizce söyledi şimdi ana dili İsveççemi?ingilizcemi?
    anadil seciminin, bir sarkiyla belirlenmek istedigini ilk defa duyuyorum,bir yasima daha girdim.

Fatih sultan Mehmet eski yunan alfabesi olan latin alfabesini yani,,olan latin alfabesinden bahsetmiyorum,,,yunan latin alfabesinden cok farkli olan ve zor olan bir lisandan bahsediyorum.o zamanin sartlarinda cok AZ insanin bildigi bu dili yazip cizebilen okuyan kisinin, anadili bu eski yunancami olmus oluyor???

bir önceki mesajimda da belirttigim gibi,,,her irkin geldigi cografik ve kültürel bir veya bir kac kökeni olabilir,,nasilmi?

birisinin dedesi isvecli babaannesi mozambikli bir zenci olabilir,,,bunlardan dünyaya gelen cocuk bir melez familyayi olusturmus oluyor,,,isterse kendini paralasin yok ben japon um desin,,,o kisinin melez oldugu gercegini degistirmez,,,,ha o derseki ben kendimi isvecli veyahutta tam tersi mozambikli hissediyorum,,o onun secimine kalmis,,,o hangi dili anadil kabul ediyorsa onu kabul etmek zorundayiz.

diyelimki bu melez dogan evlat,,,o da kalkti rus bir bayanla evlendi,,,kendisi zaten isvec ve mozambik melezi,,rus bayandan onlarin cocuklarina birde rus irki karisti,,,yani melezin melezi multi kültürel birsey cikti ortaya,,,(yani dünyayi kurtaran adamin,oglunun,oglunun,oglu durumlari vaziyeti) ,,,,hadi bakalim bu cocugun anadili hangisi ????

dedesinin dilinede hakim,babaannesinin dilinede hakim,birde anasinin yani rus dilinede hakim,,,o kisinin ben melezim,,,veyahutta o irklardan bir tanesi beni temsil ediyor dediginde,,yok hayir sen japonsun,,,,senin dedenin dedesinin dedesi japondu,,,diye bir düsünce tarziyla bir yere varilirmi,,,varilir neye varil,,,sadece etnik kökenindeki mozaigi ortaya cikartirsin...sadece matematiksel olarak,,,o buldugun bilgiler,,,kisi kendini hangi irktan kabul ediyorsa,,gercegini degistirmez.

istersen beceriksizligimizide kullanarak,bilimsel matematiksel bazi konulari acabiliriz.

mesela örnegin dil ne ise yarar? tahminimce kaba taslak tek bir amaci vardir dilin 1=dünya üzerinde karsindaki kisiyle anlasabilmek,,,matematiksel olarak,,,iki ayri millet tek dili konusup,kilik kiyafet,bölge,din,renk olarak,,,birbirinden ayrilabilir,,,normalinde ikinci bir dile ihtiyac yoktur,,,ama ne yazikki dünya topluluklari,,,dil olayinida ,,,yeni bir dil olusturarak,,,milletler arasindaki cizgiyi ayriligi farkliligi daha keskin hale sokmak istemislerdir.

biraz uzun oldu baymiyalim milleti beceriksizligimizle

kusura bakmayin arkadaslar hakkinizi helal edin.
    Konu MEGAbond tarafından (04 Mart 2017 Saat 03:22 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)