Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2638 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev almak istiyorum bilgi lazim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    talo usta, ben 50 yasindayim,24 senedir almanyadayim, biz Türkler 90'li yillarda almanyada ev almaya basladik, benim etrafimda ev alanlarin cogu aynen senin durumundalar.
    oturdugun ev gibi bir evde kirada otursan kac para verirdin?sade onu yazmamissin.ben senin durumunu söyle görüyorum,
    11 sene önce 167.500€ ev aldin,kira öder gibi ödeme yaptin,simdi evin 280.000€ ediyor, borc 130bin.sen durduk yerde 150bin zengin oldun.
    insan baska bir eve tasinirken bile,yeni mutfak-yeni mobilya derken birsürü masraf ediyor,sen yeni aldigin evine harcadigin parayi böyle gör.
    Allah bereket versin,ne güzel olmus bence.triplex evin keyfini cikarin.siz hala neden tereddütler icindesiniz? sevinmemiz icin evin bahcesinden petrolmü cikmasi lazim?
    simdi birde aksini düsünelim,triplex evde 11 senedir kirada otursaydin eline ne gececekti?
    evin borcu bitmez diyenler, ömür boyu verdiginiz kiralar nereye gidiyor?
    evlatlarimiza borc biraktigimizda yok bence, evlatlarimiz isterlerse evleri satsinlar,birsürü para kalir onlara.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    702
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    talo usta, ben 50 yasindayim,24 senedir almanyadayim, biz Türkler 90'li yillarda almanyada ev almaya basladik, benim etrafimda ev alanlarin cogu aynen senin durumundalar.
    oturdugun ev gibi bir evde kirada otursan kac para verirdin?sade onu yazmamissin.ben senin durumunu söyle görüyorum,
    11 sene önce 167.500€ ev aldin,kira öder gibi ödeme yaptin,simdi evin 280.000€ ediyor, borc 130bin.sen durduk yerde 150bin zengin oldun.
    insan baska bir eve tasinirken bile,yeni mutfak-yeni mobilya derken birsürü masraf ediyor,sen yeni aldigin evine harcadigin parayi böyle gör.
    Allah bereket versin,ne güzel olmus bence.triplex evin keyfini cikarin.siz hala neden tereddütler icindesiniz? sevinmemiz icin evin bahcesinden petrolmü cikmasi lazim?
    simdi birde aksini düsünelim,triplex evde 11 senedir kirada otursaydin eline ne gececekti?
    evin borcu bitmez diyenler, ömür boyu verdiginiz kiralar nereye gidiyor?
    evlatlarimiza borc biraktigimizda yok bence, evlatlarimiz isterlerse evleri satsinlar,birsürü para kalir onlara.
    Abi sen gercekten bunca yazilanlara göre hala olayi kendi 15..20. sene evveline göre yorumluyorsun senin gibi maddelerle yazmicam insanlar ev alsin ama imkanina göre bütcesine göre.. zaten bunu krediyi veren bankalar kili kirk yarip hesap kitap yapip o krediyi veriyorlar ama 2200 aylik gelirle ben inanmiyorum normal sartlarda hic bi banka 225 bin euro kredi vermez hadi verdi diyelim krediye aylik en azzz 1000 euro ödeme gerek eee önündeki 20 seneyi sirf ev kredisi icinmi yasiyacaksin.

Ben sana daha net bi örnek vericem cok yakin tanidigim 2007 senesinde 110 bin euro ya daire aldilar komple banka kredisiyle o zaman faizler 4,,5,,6, civarlarindaydi sanirim bu arkadas ilk 5 yil aylik 960 euro ödedi her ay sonrasinda tekrar yeni bi kredi yaptilar faizler düstügü icin 670 euro ödüyordu en son konusu burda olmustu sanirim Kredikerdeki bearbeitungsgebühr ler geri alinma konusu cikinca kagitlarini bana getirdiler ben kendim bilgisayarimdan cikardim gözümle gördüm daha 20 sene aylik 670 euro ödemesi vardi. Yani kisacasi hesap kitap MATEMATiK cok önemli öyle bi yaziyorsunki her av alan her zaman KAR da olur bence alakasi yok hesap kitap isleri bunlar. Helede bu zamanda. Ha bu arada simdi sorarsin o dairesi simdi satsa kac para diye ayni sokaginda 4 odali daire 145 bin euro yaziyordu 2 hafta önce ilanda onun dairesi (3 odali )

4. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)