Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2578 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motor ehliyeti hakkinda bilgi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı

Motor ehliyeti hakkinda bilgi

Selamunaleykum arkadaslar Ben Motor ehliyeti yapmayi dusunuyor um Duisburg da oturuyorum benim arabanin ehliyetimm var simdi Motor ehliyeti almam icin ne yapmamiz gerekiyor yani prosedur nasil isliyor. Ve ortalama bana kac Mal olur ehliyeti asagi yukari yani

Iyi geceler selamlar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Motor ehliyeti derken? iki sinif var: 1-50 cc ve asagi kübik motorsiklet kullanmak icin amator 2-50 cc den yukarisi icin birinci sinif sürücü motor ehliyeti.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı ALSANCAK-35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor ehliyeti derken? iki sinif var: 1-50 cc ve asagi kübik motorsiklet kullanmak icin amator 2-50 cc den yukarisi icin birinci sinif sürücü motor ehliyeti.
    Ewed kardes haklisin soruyu tam sormadm ama sunu soylemek istiyorum normal araba ehliyeti ile 50 cc sure biliyorsun benim sorum 50 cc ve ustu icin ne yapmam gerekiyor bilgin var mi ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Merhaba

ben gecen sene yaptim motorsiklet ehliyetini benimde nerdeyse 10 senelik B ehliyetim vardi.
    Benim yasim 24 üzeri oldugu icin direk A sinifi yaptim, bütün motorlari sürebilirim,
    yasi 24 den ufak olanlar A2 yapabilir(en fazla 48ps motorsiklet sürebilir).

Prosedür olarak ilk fahrschule bulacaksin kendine etrafinda tanidiklarina sor tavsiye edilen bir yer vami.

Tam olarak emin degilim ama 6 kere normal allgemeinverkehr dersine 4 kerede motor dersine gitmen gerek, dersler 45dakika sürüyor.

Ondan sonra teori sinavina giriyorsun B sinifi ehliyetin oldugu icin 20 soru geliyor 10 soru allgemeinverkehr 10 soru motorla ilgili, hata hakkin 5 puan.
    Hic ehliyetin olmasaydi 30 soru geliyor 20 soru allgemeinverkehr, 10 soru motorla ilgili hata hakkin 10 puan.

Ücret olarak ben sinavlarin ikisinide tek seferde aldim bana 1.400€ya geldi, birde motor kiyafetleri 800€ civari tuttu.

Motor sürmeyi hic bilmiyorsan ilk olarak übung yapiyorsun,
    ögretmen sana durumuna göre kac ders gerektigini söyler ben hic motor sürmeyi bilmeden gittim 5 ders yeterli geldi.

Motor sürmeyi ögrenince 5 kere sehirler arasi yolda, 4 kere otobanda, 3 kerede gece sürmen gerekiyor. Bunlar sonderfahr sayiliyor.

Benim fahrschule übungsfahrt 35€, sonderfahrt 50€ idi. Her ders 45 dk. sürüyor.

Daha fazla bilgiye ihtiyacin varsa cevaplayabilirim.

6. 3 kişi metzeman üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    bu konu epey karışık ehliyeti ne zaman aldığına bağlı

http://www.flvbw.de/fuehrerscheinkla...rerschein.html

en iyisi bir fahrschuleye sormak

Führerscheinklassen Motorrad

http://www.flvbw.de/fuehrerscheinkla...d-klassen.html
    Konu hOrOz tarafından (08 Mart 2017 Saat 10:13 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı metzeman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

ben gecen sene yaptim motorsiklet ehliyetini benimde nerdeyse 10 senelik B ehliyetim vardi.
    Benim yasim 24 üzeri oldugu icin direk A sinifi yaptim, bütün motorlari sürebilirim,
    yasi 24 den ufak olanlar A2 yapabilir(en fazla 48ps motorsiklet sürebilir).

Prosedür olarak ilk fahrschule bulacaksin kendine etrafinda tanidiklarina sor tavsiye edilen bir yer vami.

Tam olarak emin degilim ama 6 kere normal allgemeinverkehr dersine 4 kerede motor dersine gitmen gerek, dersler 45dakika sürüyor.

Ondan sonra teori sinavina giriyorsun B sinifi ehliyetin oldugu icin 20 soru geliyor 10 soru allgemeinverkehr 10 soru motorla ilgili, hata hakkin 5 puan.
    Hic ehliyetin olmasaydi 30 soru geliyor 20 soru allgemeinverkehr, 10 soru motorla ilgili hata hakkin 10 puan.

Ücret olarak ben sinavlarin ikisinide tek seferde aldim bana 1.400€ya geldi, birde motor kiyafetleri 800€ civari tuttu.

Motor sürmeyi hic bilmiyorsan ilk olarak übung yapiyorsun,
    ögretmen sana durumuna göre kac ders gerektigini söyler ben hic motor sürmeyi bilmeden gittim 5 ders yeterli geldi.

Motor sürmeyi ögrenince 5 kere sehirler arasi yolda, 4 kere otobanda, 3 kerede gece sürmen gerekiyor. Bunlar sonderfahr sayiliyor.

Benim fahrschule übungsfahrt 35€, sonderfahrt 50€ idi. Her ders 45 dk. sürüyor.

Daha fazla bilgiye ihtiyacin varsa cevaplayabilirim.
    Yasim 26 ehliyeti mi 2 Sene once aldim. Peki fahr basina ne kadar ucret almislardi horoz kardes . Her sinav icin ayni araba ehliyeti gibi mi ucret odeniyor ? Ve direksiyon sinavina girdigin de fahr Lehrer arkanda mi oturuyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Merhaba soruyu bana sordun herhalde

Ehliyet olarak direk A sinifi yaparsin, 2 teker herseyi sürebilirsin, A1-A2 siniflari yasi kücük olanlar icin.

Yukarda yazdim 1 ders 45 dakika sayiliyor. 1 ders übungsfahrt 35€, Sonderfahrt 50€ idi, Bu fiyatlar her fahrschulede degisir.

Evet ayni araba ehliyeti gibi 2 sinav var, teori 70€ civari tutuyor, pratik 200€ civari tutuyor.

Pratik sinavinda lehrer arkadan arabayla geliyor, yaninda prüfer ile beraber ayni araba ehliyeti gibi O sana telsizle söylüyor sende sürüyorsun 45dakika.

Ha birde teori sinavinda sehir icinde sürmeye baslamadan önce 5 tane temel hareket var onlari yapman lazim.
    Böyle dubalarin arasindan geciyon, zikzak yapiyorsun, 8 yapiyorsun, youtube girip ``motorrad grundfahraufgaben`` arat cikar.

10. metzeman üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı metzeman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba soruyu bana sordun herhalde

Ehliyet olarak direk A sinifi yaparsin, 2 teker herseyi sürebilirsin, A1-A2 siniflari yasi kücük olanlar icin.

Yukarda yazdim 1 ders 45 dakika sayiliyor. 1 ders übungsfahrt 35€, Sonderfahrt 50€ idi, Bu fiyatlar her fahrschulede degisir.

Evet ayni araba ehliyeti gibi 2 sinav var, teori 70€ civari tutuyor, pratik 200€ civari tutuyor.

Pratik sinavinda lehrer arkadan arabayla geliyor, yaninda prüfer ile beraber ayni araba ehliyeti gibi O sana telsizle söylüyor sende sürüyorsun 45dakika.

Ha birde teori sinavinda sehir icinde sürmeye baslamadan önce 5 tane temel hareket var onlari yapman lazim.
    Böyle dubalarin arasindan geciyon, zikzak yapiyorsun, 8 yapiyorsun, youtube girip ``motorrad grundfahraufgaben`` arat cikar.
    Eywallah kardes sagolasin Ben bir arastirayim onu bir arkadaslar vardi bir Fahrschule ile 1000 Euro fest Preis anlasdim demisdi bana

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Yasin gencse lass die finger davon
    Bende motorsiklet sürücüsüyüm Almanya Genelinde cok Motorcu Arkadaslarim var
    Bazilarini Motor kazalarinda maalesef kaybettik

Güzel bir hobi ama güzel oldugu kadarda Tehlikleli

PS:Motorcu Arkadaslarla tanismak istiyorsan
    22 Nisanda Hannoverde Sezon Acilisi var
    Gel gör ve Akil tanis

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 754 teşekkür aldı
    Yasin gencse lass die finger davon
    Tam tersine, bence genclikde yap ne yapacaksan, ilerde gözün görmez, kulagin duymaz, reflexin yavaslar , coluk- cocuga karisirsin, o zaman yeter der inersin.

Ettiği Teşekkür
    71
    Alıntı -¬=©ÄÑåVã®=¬- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam tersine, bence genclikde yap ne yapacaksan, ilerde gözün görmez, kulagin duymaz, reflexin yavaslar , coluk- cocuga karisirsin, o zaman yeter der inersin.

sadece bir soru
    Motorsiklet ehliyetin veya motorun varmi ?
    Konu clon tarafından (08 Mart 2017 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    216
    Var hocam, benim aldigim dönemde 34 ps sperre vardi simdi nasil bilmiyom, 3 sene 650 lik chopper kullandim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben de ewliyim Allah bagislasin uzun omur Version 1.5 yasinda oglum var . Simdilik 50 cc lik Roller var ama Motor surmek hosuma gidiyor zaten benim amacim motorla 150 yada 200 kmh yapmam degil kaldiki Ben o hizi araba ile de yamiyorum 😀 bana binek tipi yazlari ise gidebilecegim cinsten Motor lazim. Evet tehlikeli surersen Motor gercekcen cok tehlikeli dikkat etmek gerekiyor .

Ettiği Teşekkür
    71
    Var hocam, benim aldigim dönemde 34 ps sperre vardi
    O zaman güzel
    Sende buyur Hannovere gel Motorcu Arkadaslarla tanis
    Hani o bahsettigin olay var ya onu Göreceksin Diger Arkadaslarda
    Cünkü 100 Türk Motorcudan 98 i o aynen yukarda bahsettigin gibi
    Evli ve yaslilar
    Cakal gibiler masallah Hangisine sorsan 20 yasindayim der

Aslinda benim deginmek istedigim baska bir noktaydi,Gencler daha hizli ve deli sürüyor
    Hizli yasa Genc öl misali

PS:Bende 40 yasindan sonra aldim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Motorsiklet Hobbysi pahali bir takinti!
    Fahrschule Anmeldung yaptiginda, ilk isin Kas almak olsun. Kas alirken cok dikkat edecek konular var! Aynisi Motorsikletelbisesi icinde gecerli!

Ben de 4 yildan beri ehliyetli kullaniyom ve 40 yasinda aldim. Masraflar Fahrschuleden Fahrschuleye degisir! Araba ehliyetin varsa, cogu Fahrschule Nachtfahrt yapmiyor, mecburi oldugu halde, anlasmaya bagli.

selamlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Du anda kaskim var birtane . Daha ehliyeti almadan once almam mi gerekiyor elbiseyi. Hizli yasayip genc olmek istemiyorum kimse de oyle yapdin iatemem gencecik yasda cok canlar gidiyor. Bazen de ecel kendi geliyor senin hatan Yok ama karsi taraf hatali olabiliyor. En guzeli motorcu dikatli olmali cunki iki tekerlek ustundesin. Benim en cok korktugum bir motorkazasi dir ikincisi de Traktor kazasi bu ikisi nin kolay kolay affi yokdur

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    @balkesler

hem ehliyeti yapmak istiyorsun, hemde cok korktugunu yaziyorsun. bunlar celiskili ifadeler.

Sana tavsiyem, vazgec bu gönül isinden. yazdiklarina ve benimde az bucuk tecrübeme dayanarak bu isin sana göre olmadigini simdiden görüyorum.

Ettiği Teşekkür
    216
    Bauhausda 125 lik chopper tipinde motorlar satiliyo, araba ehliyetinle sürebilirsen ondan al , ise gidip gelmeye yeter.
    Konu -¬=©ÄÑåVã®=¬- tarafından (12 Mart 2017 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

22. -¬=©ÄÑåVã®=¬- üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @balkesler

hem ehliyeti yapmak istiyorsun, hemde cok korktugunu yaziyorsun. bunlar celiskili ifadeler.

Sana tavsiyem, vazgec bu gönül isinden. yazdiklarina ve benimde az bucuk tecrübeme dayanarak bu isin sana göre olmadigini simdiden görüyorum.
    Sen Beni yanlis anlamissin kardes benim korktugum Yok yani bu durumda celiski de yok. Benim demek istedigin tehlikeli ve dikkat edilmeli

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Ark. Motor sürmeyle, Motor sürmenin arasinda fark var, 3 sokak ileri gidip gelmeyle Motorun zevkini alirim masrafa deger diyorsan kendin karar ver, ben seni yasindan dolayi bekar sandim, o düsünnceyle cevap yazdim. Cünkü,
    Bekar insan baba evinde ekmek elden su gölden yasadigi icin, ilerde ev,araba,cocuk masrafi derken belki altindan kalkamassin.
    Bekarlikda her tatilinde motoruna atlar istedigin yere 3-5-10 günlügüne gidebilirsin, ilerde bunu belki yapamassin.
    Bekarlikda her motorla yola ciktiginda pencerede senin dönmeni bekleyen en az 2 kisi olmaz.
    Her insanin bedensel ve ruhsal yapisi günlük veya is hayati bir olmaz, bekar insan kafaya her seyi takmaz, ilerde ev,is,cocuk vs..stresin,dalmalarin,yorgunlugun,takilmalarin,dü süncelerin cogalabilir, bu hatalari motor affetmez.
    Kimse sana evlendikden sonra veya yaslandinmi motora tövbe et demiyor, ama bekar genclikdeki motor zevkini vermez, yani motor sürmeyle motor sürmenin arasinda fark var.
    Yarin motora bindinmi altindaki aletin Azrailin ta kendisi oldugunu kendinde anlarsin, hizli-yavas kullanmak senin elinde.
    Ben gencim cok hizli sürebilirim düsüncesindeysen, arabayada binme ve hatta bisikletede binme, evinde otur bulmaca cöz.

Bauhausda 125 lik chopper tipinde motorlar satiliyo, araba ehliyetinle sürebilirsen ondan al , ise gidip gelmeye yeter.
    Dedikleriniz de hakli olabilirsiniz saygi duyuyorum ve aklimin bir kosesine Not aliyorum. Sonucda da akil akildan ustundur bazen buyuk sozu dinlemek gerekiyor o yuzden buraya yazdim. Ben zaten buyuk Motor istemiyorum. Abi 125 lik motorlari araba ehliyeti suemuyor diye biliyorsun Ben yanlis mi biliyorum yoksa ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)