Alıntı metzeman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba

ben gecen sene yaptim motorsiklet ehliyetini benimde nerdeyse 10 senelik B ehliyetim vardi.
Benim yasim 24 üzeri oldugu icin direk A sinifi yaptim, bütün motorlari sürebilirim,
yasi 24 den ufak olanlar A2 yapabilir(en fazla 48ps motorsiklet sürebilir).

Prosedür olarak ilk fahrschule bulacaksin kendine etrafinda tanidiklarina sor tavsiye edilen bir yer vami.

Tam olarak emin degilim ama 6 kere normal allgemeinverkehr dersine 4 kerede motor dersine gitmen gerek, dersler 45dakika sürüyor.

Ondan sonra teori sinavina giriyorsun B sinifi ehliyetin oldugu icin 20 soru geliyor 10 soru allgemeinverkehr 10 soru motorla ilgili, hata hakkin 5 puan.
Hic ehliyetin olmasaydi 30 soru geliyor 20 soru allgemeinverkehr, 10 soru motorla ilgili hata hakkin 10 puan.

Ücret olarak ben sinavlarin ikisinide tek seferde aldim bana 1.400€ya geldi, birde motor kiyafetleri 800€ civari tuttu.

Motor sürmeyi hic bilmiyorsan ilk olarak übung yapiyorsun,
ögretmen sana durumuna göre kac ders gerektigini söyler ben hic motor sürmeyi bilmeden gittim 5 ders yeterli geldi.

Motor sürmeyi ögrenince 5 kere sehirler arasi yolda, 4 kere otobanda, 3 kerede gece sürmen gerekiyor. Bunlar sonderfahr sayiliyor.

Benim fahrschule übungsfahrt 35€, sonderfahrt 50€ idi. Her ders 45 dk. sürüyor.

Daha fazla bilgiye ihtiyacin varsa cevaplayabilirim.
Yasim 26 ehliyeti mi 2 Sene once aldim. Peki fahr basina ne kadar ucret almislardi horoz kardes . Her sinav icin ayni araba ehliyeti gibi mi ucret odeniyor ? Ve direksiyon sinavina girdigin de fahr Lehrer arkanda mi oturuyor