Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2600 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motor ehliyeti hakkinda bilgi

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 755 teşekkür aldı
    Abi 125 lik motorlari araba ehliyeti suemuyor diye biliyorsun Ben yanlis mi biliyorum yoksa ?
    Ben "sürebilirsin" demedim, "sürebilirSEN" yazdim ,cünkü ben kendim dahi bilmiyorum ne sürebilirim ne süremem, cok karisik bi sistem..
    Yukarda Horoz ark. bilgi icin link vermis oraya bi göz at, veya en yakin Fahrschule git ona anlat derdini..

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Merhaba aslinda karisik degil

A1 sinifi 16 yasindan itibaren yapilabilir, motor capi en fazla 125cc olan motorsikletler sürülebilir.
    A2 sinifi 18 yasindan itibaren yapilabilir, en fazla 48 ps motorsiklet sürülebilir.
    A sinifi 24 yasindan itibaren yapilabilir, bütün 2 teker araclari sürebilir,

A1 ehliyeti olan biri sadece pratik sinavina girip A2 alabilir, ayni sekilde A2 olan biri sadece pratik sinavina girip A sinifi alabilir.
    1980 öncesi yapilan B sinifi ehliyetlerde A1 sinifida gecerli sayiliyor.
    Aslinda olayin mantigi genclerin direk büyük motorlara binmesini önlemek.

Hazir konu acilmisken, motor denilince insanlarin aklina direk yaris motoru ile youtube´de 250km/h ile otobanda arabalarin arasindan gecenler,
    motorum var deyince en fazla kac km/h diye soran insanlar, yada porsche ferrariyi gecermisin diye soranlar geliyor.

Ama gercekte motorcularin cogu chopper-touring-cruiser tipi haftsonu gezinti tipi motor sürüyor,
    güzel havada 2-3 arkadas haftasonu cikip 4-5 saatlik tur, arada kahve molasi, manzara seyretmek felan güzel seyler.

4. 4 kişi metzeman üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı metzeman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba aslinda karisik degil

A1 sinifi 16 yasindan itibaren yapilabilir, motor capi en fazla 125cc olan motorsikletler sürülebilir.
    A2 sinifi 18 yasindan itibaren yapilabilir, en fazla 48 ps motorsiklet sürülebilir.
    A sinifi 24 yasindan itibaren yapilabilir, bütün 2 teker araclari sürebilir,

A1 ehliyeti olan biri sadece pratik sinavina girip A2 alabilir, ayni sekilde A2 olan biri sadece pratik sinavina girip A sinifi alabilir.
    1980 öncesi yapilan B sinifi ehliyetlerde A1 sinifida gecerli sayiliyor.
    Aslinda olayin mantigi genclerin direk büyük motorlara binmesini önlemek.

Hazir konu acilmisken, motor denilince insanlarin aklina direk yaris motoru ile youtube´de 250km/h ile otobanda arabalarin arasindan gecenler,
    motorum var deyince en fazla kac km/h diye soran insanlar, yada porsche ferrariyi gecermisin diye soranlar geliyor.

Ama gercekte motorcularin cogu chopper-touring-cruiser tipi haftsonu gezinti tipi motor sürüyor,
    güzel havada 2-3 arkadas haftasonu cikip 4-5 saatlik tur, arada kahve molasi, manzara seyretmek felan güzel seyler.
    Yani simdi Benim Yen ehliyeti oldugu icin her ihtimalde Motor ehliyeti sart benim amacim da kesinlikle hiz degil hayalim deki motorda yris Motor u tipi degil rahat bir Motor binek tipi yani Piaggio bile olur benim icin ama otobona cikmak icinde ideal birsey olmali

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar Ben bir haber duydum bir bilgisi olan var mi. Gecen gunlerde bahcede otururken Dayi ile konusuyordukk bana dediki simdi Yeni cikan Scooter lari araba ehliyeti de suruyor dedi bis 125 ccm. Yeni dedigim Scooter da onu iki tekerlek li zoplam da 3 teker li ornek olarak tricity diye bir Model var onlari surebilir miyim.

Tecrübeli Üye Mister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    863
    140 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar Ben bir haber duydum bir bilgisi olan var mi. Gecen gunlerde bahcede otururken Dayi ile konusuyordukk bana dediki simdi Yeni cikan Scooter lari araba ehliyeti de suruyor dedi bis 125 ccm. Yeni dedigim Scooter da onu iki tekerlek li zoplam da 3 teker li ornek olarak tricity diye bir Model var onlari surebilir miyim.
    piaggio mp3 500*
    ama inan motor sevkini vermiyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Mister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piaggio mp3 500*
    ama inan motor sevkini vermiyor
    Anladim kardes o modelide biliyorum ama normal araba ehliyeti ile suruluyor mu ?

Tecrübeli Üye Mister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    863
    140 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı balkesler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladim kardes o modelide biliyorum ama normal araba ehliyeti ile suruluyor mu ?
    sürülüyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı Mister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sürülüyor
    O zaman iyiymis bende oyle bir Motor almak istiyordum ama ehliyet yapilmasi gerekiyor sanmisdim bunu ogrendigim guzel oldu 😀😀

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)