Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2583 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 41 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ev icin kredi alabilirmiyim

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Canpolat1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta 2000euro taksiti nasil sirtladin sen masallah. Hangi sektörde calisiyorsun sakincasi yoksa.

Ben 2700net kazaniyorum, faizler gözümü korkuttu acikcasi. 2500euro taksit düşüyor ev almaya kalksam. Yani alamam.
    Gehobener öffentlicher Dienst'de sözlesmeli memur olarak calisiyorum. Ayligimi söylemem tam olarak, ama seninki ile aramizda azinmayacak fark var.

Hanim Versicherungskauffrau ama Teilzeit calisiyor. 923 Euro'da aliyor.

Ayrica borcu bitmis dairem var. 890 Euro kalt kirada.

Yani cepten cikan ayda 1000-1100 Euro.

Faizler baya cikti dogru. Bugün olsa bende alamam belki.

Sigaram, alkol kahvem yok. Yalanci arkadaslarimda yok. Sadece bir iki aile ile samimi kontakdayim. Yani gelen giden cok yok bende. Oda alisveriste fark ediyor.

Mümkün oldugunca herseyi hemen almam internetden incelere en ucuzunu bulur öyle alirim. Ama eve ne lazimsa, canim ne cekerse alirim. Sadece piyasadaki en düsük fiyati veririm.

Elektrik, gaz, araba sigortasi falan herseni degistiririm. En ucuza, bana lazim olan hizmeti kim verirse oraya gecerim.

Markali kiyafetlere özenmen. Temiz olsun, bana yakissin yeter ve fiyati uygun olsun.

Kontoführungsgebühren hic vermedim.

Lohnsteuerimi kendim doldururum.

Evin kredisini check24'den aldim. Baska maklerler onlarin verdigi faizi veremedi.

Damlaya damlaya yani göl oluyor.

Yasim 41 ve 15 seneyi öffetliche Dienste gectigim icin bir suc islemedigim sürece ünkündbar'im.

Tabiki risiko yinede var.

Damlaya damlaya göl oluyor iste masraflardan ettigim kar.

Zorlanmiyormuyum, zorlaniyorum ama isin icinden cok sükür simdilik cikabiliyorum.

Birde kendimi borcu emekliye kadar bitircem diye strese sokmuyorum. Ev iki senelik. Oglanlar daha kücük benim. Ilerde evi onlardan birine devir edebilir borctan kurtulabilirim. Ev ozaman 22 - 30 yasinda olacak.

Yani hem icinde ben oturmus oluyorum hemde birnevi cocuklarada birsey birakiyorum. 22 - 30 sene ev fiyatlari en az enflasyon farki kadar artar. Yani en az iki kati olur.

Ha hesabimiz tutarmi tutmaz görecegiz.

Cocuklar deger bilirmi, gelin hanimlar bilirmi bilmiyorum. Görecegiz. Ben yapayimda, sonra deger bilen evlatlar olursa rahat yatarim insAllah öbür dünyada.

Sana daire tavsiye ederim. Daire al. Ama eski olmasin. En fazla 20 yasinda. Hochhaus falanda olmasin. Aylik taksit icinde simdi kira + 200 Euro koy. Rahatca ödersin. Ilerde satarsan üstüne para bile kalir. Avantajinda su olur, kiraya zam geliyor. Ama bankadaki taksit anlasmasini 20 yillik yaparsan bir nevi 20 ev oturma masrafin, yani taksidin artmiyor. Ayligin artacagi icin o 200 Euro fark zamanla kapaniyor. Misal ben 2008'de ilk dairemi aldim. Ozaman daireler Augburg'da 80000 - 90000 Euro falandi. Ben 103500 Euro aldim. Millet cok vermissin dedi bana. 77300 kredi cektim. Gerisini ve alim masraflarini kendim ödedim. Zins ozaman 5,45 %. Yani bugünkü sartlar icin bile yüksek. 15 sene anlasma yaptim. 15 sene sonra 7000 Euro falan borc kaliyordun. 4 - 5 kere yillik 3868 Euro Sondertilgung yaptim. 10 senede borcu kapattim. Bankaya 600 Euro taksit bagladim. Banka bana altindan kalkamazsan gel taksidi düsürebilm dedi. Ozamanlar Warmmieteler 600 Euro'ydu Augsburg'da. 600 Euro taksidin üstüne birde 300 Euro Nebenkosten geliyordu. Aylik 900 geliyordu bana daire. Yillar gecti ayliga zaman geldi kiralar Warm 900 Euro oldu, benim dairenin masrafida 900 - 1000 Euro'ydu.

Ben aslinda gec bile kaldim. Ailem ve kayinvaldelerim cesaret vermedi. Yoksa cok daha ucuza ev alirdim. Sonra kafam atti bir nevi girdim bu yola.

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyorki ALLAH yüzüme güldü..
    Kusra bakmasin ama yazdiginda samimi olmadigini oda biliyor..
    Niye samimi degilmisim? Gayet acik ve sekilde hesabimi acik bir sekilde yaziyorum. Herkesin aklina yatmayabilir.

Allah yüzüme tabiki güldü. Hemde hayatda kac kere.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Ağustos 2022 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)