Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru)Ev Kirsa yükseltme

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Merhaba simdi evin extra özellikleri kira zammi yapilirken extra olarak hesaplaniyor, belediye senin icin yazmak gerekirse

"Stadt Düsseldorf-Amt für Wohnungswesen" mietspiegeli belirlerken senin semtinde olan normal hicbir + veya - özelligi olmayan bir daire icin fiyat belirliyor diyorki mesela m² 7.75€, bunun üzerine her dairede olan extralar ayrica hesaplaniyor mesela senin durumunda aufzug +0,15€ und tüsprechanlage +0,05€ eger varsa göl veya dag manzarasi, balkon veya terasse varsa bunlari extra hesapliyor, mesela evin icinde stellplatz varsa kira zammi hesaplanirken extra hesaplaniyor.

Bu extra aufzug icin para aliyor anlamina gelmiyor bu senin grundmieteni hesaplarken dikkat edilen özellikler anlamina geliyor.

Söyle düsün ayni binada tipatip ayni olan bir daire senin bir daire benim, benim dairemin ici komple hochwertige parkettboden, banyo hochwertige fliesen, dairenin elektrik tesisati komple yeni, giris kapisi yeni olarak düsün, senin evindeki kiracida 30senedir icinde evde hicbir özellik yok olarak düsün, belediye bizim eve 7,75€ m² fiyat veriyor, senin ev 7.75€ kalirken ben evin icindeki extralari hesaplayinca 8€ cikiyor.

Yani kisaca ev sahibi kira zammini professionel birine yaptirdigi icin bilgisayar programi ile otomatik centi centine hesapliyor, bence aufzug felan itiraz etsen bisey cikmaz.

Öteki konularda yazdiklarin dogrudur, onlar icin bir sorun varsa cevaplayabilirim.

2. metzeman üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)