Alıntı zirdeli79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Slm Gecmis olsun kardesim, Ben Krankliyken isten Atamazlar diye biliyordum simdi icime Süpe düstü ? ayin 22 sine kadar Krankem simdi ben Pisikoloji doktoru diyor iyi degilsen uzatacagiz diyor ne yapcam sasirdim kaldim,

Sichtleiter toplantisi olmus ve bizim leiter Abteilungsleitere söylemis Bu adami vermiyorum,vermedigi icin beni baska vardiye alamiyor Schichleiter izin vermedikce gidemiyormusum baska vardiyeye Acaba dogrumu ? ben anlasamiyorum hem schichtleiter hemde bazi is arkadaslariyla 3 kisi
Sevgili Kardesim.

Gecmis olsun.

Ben Kendi basimdan gecen olayi anlatayim. Ona göre insallah cevabinida almis olursun.
Bende senin gibi Pisikatriden Raporlu idim. Ben Raporu bitirmek vede ise baslamak istedigimi is yerine bildirdim. Hastalik Sigortasida bu durumdan haberdar ettim.
Isyeri Hayir dedi. Iyi olmadan seni Kabul etmiyioruz diye. Bende gayet iyiyim ve is basi yapmak istiyorum.
Raporun bitmesine daha bir kac gün var idi. Birden Berufgenossenschaftan Telefon geldi bana mektug göenderdiklerini sorulan sorulari cevablayarak gödermemi istediler . Iceriginin ne vede Nesebeten onlarin bu konuyoa dahil oldugunu sordum. Benden ögrenmek istedikleri. Ilac alip almadigimdi. Bende hem telefonda hemde Yazili Ilac almadigimi belirttim.
Bu Isyeri icin yeterli olmadi.Hastalik Sigortasini aramislar . Onlarda Randevu verdiler, bende o Randevuya gittim. Bana Raporumun devam edecegini bildirdiler. Gerekce isyeri istemiyor.
Asil sebebi ise Almis oldugunuz ilaclardan dolayi. Ikincisi ise Sonraki bilgilenmeme vede Bilir kisilerin aktardiklarina göre.
Neden böyle bir yola basvuruldugunu sebeblerini bilmek istiyorum diye israr edince . Bilirkisi aynen söyle aktardi. Biz Seni düsündügümüzden degil.Asil Seninle beraber yaninda calisani düsünmek zorundayiz. Aldigin ilactan vede Hastaligindan dolayi.Dogabilecek olumsuzluklara karsi Kendimizi vede Calisanlari güvence altina aliyoruz.
2003 de baslayan olay. 2009 Zorunlu Emeklilikle son buldu.
1) Aldigin haplardan dolayi. Is kazasina sebeb verme imkani var.
2)Pisikolojinin bozuk olmasi.
is yeri güvenliginden sorumlu Kisiye Ise dönebilmen icin veya Is yerinde Hangi gerekcelerle senin is basi yapmani engelleyen gerekcelerden dolayi. Böyle bir tavir alindigini yazili talep et. Sözlü cevab alrin yeterli olmacagini söyle.

Saygilarimla.