Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2537 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Isyeriyle ilgili paralicis

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Isyeriyle ilgili paralicis

Ben 23senedir firmamda calisiyorum Saglik yonden calisamiyorum .ne yapmam gerekiyor nasil konusa bilirim firmamla cunku hic Calisamiyorum artik bana yardimci olun lutfen is yerinden nasil paralicikis alabilirim.almanyada bir hak varmi.para almak icin isyerinden cevablarinizi bekliyorum

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Anlasilan ayni durumdayiz
    Ben 27 yildir ayni firmada calisiyorum bikdim usandim daha calismak istemiyorum,isi daha kaldiramiyorum

Cikis versinler diye gecen sene asiri krank yapmaya basladim,sonunda BEM gespräch icin cagirdilar
    Neyin var filan diye sordular,Bu konuda herhangi bir bilgi vermedim

Sonunda onlara Aufhebungsvertrag teklif ettim,27 sene icin 30 bin istedim
    Bana 10 bin veririz dediler
    Duymamis olayim ben isimi seviyorum ve calismak istiyorum dedim,3 gün sonra krank yapmaya devam ettim

Bir senedir firmaya öylesine gidip geliyorum atmalarini bekliyorum,iyilikle olmadi zorla alcaz parayi

Alman kanunlarina göre Abfindung Hakki yok

Sende krank yap

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Hasan@ abim eğer sağlık yönünde calismiyorum diye birseyler söylersen seni ilk olarak bir Gutachter Doktoruna yönlendirme yaparlar. Ve o Doktorda seni A dan Z ye kadar kontrol eder. Gerçekten böyle bir durum görürlerse çalışamamazlik hâli firmanda. Sana bir Rapor çıkartır buda demektirki , sen firmanın eline büyük bir koz vermiş oluyorsun. Firmada size 5 kuruş Abfindung vermeden işinize son verir. Ortada dona kalırsıniz kendim ettim kendim buldum misali.
    Şunu iyicenaz bir belirleyelim Abfindung diye kanunen birşey yok , aklımizdan bulunsun.

5. belalimisa üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)