Bundan birkac sene önce bir elektronik mağazadan Bir cihaz almıştım, eve geldim paketini açtım birde baktımki bana uymuyor işime yaramıcak paketi aynı şekilde kapattım hiçbir pürüz yok.Gittim bana uygun olan bir cihaz baktım yok, adama dedim ben bunu geri vericem tamam dedi paranı geri vermiyoruz gutschein vericez dedi.

Bende dedim nasıl olur 1 saat oldu daha alalı hatta ürünü kullanmış değilim kartondan çıkardım tekrar kartonuna koydum bu kadar.Olmaz dedi illa paranı geri vermeyiz, gutschein vereceksinde senin mağzanda bana uyan bir cihaz yok dedim. Yapacağın birşey yok dedi çıktı benimle daha önce düzgün ilgilenen adam surat yaptı sanki tınlamazmış gibi. Canım sıkıldı tepemde attı mağaza müşteride dolu ( birsürü elektronik ürünüde buradan almıştım) adama dedim müdürünüz nerede ben onunla konuşucam, ben ileteyim dedi, müdürüne söyle gutschein verecekse o kendi harcasın ona kalsın dedim.Ürünü kiralasam bu kadar kazıklanmazdım dedim ( tabi bunu söylerken bende şalterler atık ses tonu benim fazla yükselmiş bütün mağazadakiler bana bakıyor)

Adam bir telaşla koştu müdürün yanına gitti 2 dakika demedi geldi yanıma tamam parayı verecez dedi Hiçbir otoriter isim yapmış mağaza diğer müşteriler içinde sesini yükselten bir müsteri istemez diger müsteriler yanlış anlayabilirler o yüzden hemen olayı kapatmaya bakar.... ki ben o mağazadan bir sürü eşya aldım ufaklı büyüklü ben onların çok iyi bir müşterisiyim ona göre davranmaları lazımken böyle birşey yapmaya çalıştılar.. İlk defa gitmişsindir oraya olabilir o zaman almayabilir adam haklıdır..