Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2552 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 41 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosanma Konusunda bilgiye ihtiyacim var

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,412 mesaja 9,718 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @hOrOz ; ustanın yazmış olduğu gibi pek bi şey yapamazsın.

Bizim ailede buna benzer bi olay olmuştu burda Almanya’da boşanmıştı Türkiyede ise sizin durum gibi yamuk yapıyordu Teyzemin kocası Türkiyede avukat artık nasıl yaptı etti bilmiyorum Türkiye’den onların rızasını bırak haberleri olmadan boşandırmıştı.

Karşı taraf mahkeme sonucunu öğrenince şok olmuştu.
    Karşı taraf biraz mevzuattan anlasaydı Danıştay, Yargıtay bir üst mahkemeye başvururdu

Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef aksilikler oluyor bizim devletimizin basindakiler gurbetciyi düsünüp yararlarimiza bir kolaylik yapmiyorlar malesef konuya gelince bilgime göre yurtdisinda bosandiginizi gösteren belgelerini oglunuz veya kiziniz türkiyeye giderek yaninda bulunduracak türkiyede yeminli tercümana giderek evraklari türkciye cevittirecek evraklari direk mahkemeye vererek bosandiklarini tanittiracak avukat tutmaya bile gerek yok bunu bana anlatan nüfus müdürünün kendisi
    Usta her ülkenin medeni kanunu değişik. Almanya da boşanmak istiyorum dedinmi mahkeme boşuyor

Ama Türkiye de böyle değil..Her iki tarafında rızası gerekli

Almanya da boşanmak istiyorum yeterli ama Türkiye de mahklemede hangi tarafın kusurlu olduğu araştirılıyor

Alıntı Mezarci59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 yil falan oldu kanun degiseli aynen böyle almanyadaki bosanma kararini tr de turcüme ettirip mahkemeye vermek yeterli karari oniyacaklar
    yeterli ben ilk bosandigim da mecburen tr de bosanmistim aynen burada oldugu gibi ama yeni kanunda gerek yok tanitiyorsun bitti.
    Doğru Türkiye ye gidip tenfiz davası açmanız gerekmiyor

eğer ikinizde Türk Vatandaşı iseniz sadece tercümelerini sunmak yeterli değil

İki tarafında bizzat konsolosluğa gitmesi gerek

ESKİ EŞİNİZ KONSOLOSLUĞA GELMEZ, BAŞVURU YAPMAZ ve TÜRK VATANDAŞI İSE.

Eski eşiniz Türk vatandaşı ise ve konsolosluk veya yetkili nüfus dairesinde boşanma için başvuru yapmıyorsa
    tek çareniz Türkiye’de yetkili Aile Mahkemesi’nde, yabancı boşanma kararının tanınması için dava açmanız.
    Maalesef bu durumda dava açmadan Türkiye’de nüfusa kayıt olmanız mümkün değil.
    EĞER ESKİ EŞİNİZ TÜRK VATANDAŞI DEĞİLSE ve ELİNİZDE ESKİ EŞİNİZİN KİMLİK VEYA PASAPORT KOPYASI VARSA

Bu durumda siz gerekli belgelerle konsolosluğa veya Türkiye’de yetkili nüfus dairesine başvurarak
    yabancı boşanma kararını Türkiye’de nüfusa işletebiliyorsunuz. Bu işlemi de sizin adınıza avukatınız yapabilir.
    Yeni kanun
    https://www.kocaersoz.com/tenfiz-dav...eni-kanun-2018
    Konu hOrOz tarafından (08 Aralık 2022 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)