Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2580 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye ye benzinli araba ile giden var mi ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Arkadaslar,
    Sahsen izine gidecekler icin benzinli arabayi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Nedenine gelince; izinyolu gidis ve dönüs ayrica Türkiye de yaptigin yol durumunu hesaplarsak enaz 1000-1500 euro benzin masrafi cikar.. Hele de benim gibi izinde hic durmadan gezen birisiyseniz rahatlikla 3000 euroyu gözden cikartmaniz lazim..

Suan Türkiye de benzin fiyatlari yaklasik litresi 5,20 tl ila 5,50 tl arasinda. Benzinli bir arabanin ORTALAMA !!! sehir ici bir depoyla asagi yukari 600 km yaptigini hesaplarsak, benzinli araba bayagi bir masraf oluyor bence.

Diesel arabaya gelince izin yolu gidis dönüs en fazla 500 euro harcarsin vinyeti vesaire dahil. Türkiye de diesel ORTALAMA yaklasik 4,50 tl. Yalniz Diesel bir araba ile sehir icinde enaz 800 km yaptigini varsayarsak, benzine göre Diesel oldukca uygun oluyor..

Isin birde su kismi varki, izine gidilecek araba motoru güclü yüksek PS ve buna mukabil konforlu olmasi lazim, Benzinli yüksek PS iyi bir arabanin mesela 530i bir arabanin yakitini siz düsünün artik.. Yada yine BMW 530 diesel bir arabanin yakitini hesaplayin. Arada daglar kadar fark olacaktir.

Benzinli arabayla olsun deyipte tasarruflu olsun diye PS i kücük, Golf, yada Fiesta gibi bir aracla da izine sahsen ben gitmezdim.

En son olarak izin yolunda ve izin boyunca arabaya her bindiginiz de klimanin herdaim calistigini unutmayin.. Bunun da yakita epey bir külfeti oluyor..

2. Cologne üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bundan 20 30 sene öncede bu araclar yada dedigin özelliklerdeki konfordaki araclar vardida onunlami izinie gidiyordunuz abartmamak lazim yok rahat araba olsun yok konforlu olsun yok clio fiesta ile gitmezdim senin paran var sen bmw gidersin adam altinda clio fiesta var twingo ile giden bile var izine bundan hic bir sakinca olmaz, benzin isine gelincede bu sene benzinli araba ile 630 litre yaktim 8250 ca. kmde hic birseyimde eksilmedi

yolda ralli yapacak halimizde yok 200 300 ps arabalarla gidelim izin icin yani kisacasi izin geldiginde elinde hangi araba varsa o araba izine gider gelir bakimlari oldukdan sonra benzin yada dizel fark etmez

Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    Sahsen izine gidecekler icin benzinli arabayi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Nedenine gelince; izinyolu gidis ve dönüs ayrica Türkiye de yaptigin yol durumunu hesaplarsak enaz 1000-1500 euro benzin masrafi cikar.. Hele de benim gibi izinde hic durmadan gezen birisiyseniz rahatlikla 3000 euroyu gözden cikartmaniz lazim..

Suan Türkiye de benzin fiyatlari yaklasik litresi 5,20 tl ila 5,50 tl arasinda. Benzinli bir arabanin ORTALAMA !!! sehir ici bir depoyla asagi yukari 600 km yaptigini hesaplarsak, benzinli araba bayagi bir masraf oluyor bence.

Diesel arabaya gelince izin yolu gidis dönüs en fazla 500 euro harcarsin vinyeti vesaire dahil. Türkiye de diesel ORTALAMA yaklasik 4,50 tl. Yalniz Diesel bir araba ile sehir icinde enaz 800 km yaptigini varsayarsak, benzine göre Diesel oldukca uygun oluyor..

Isin birde su kismi varki, izine gidilecek araba motoru güclü yüksek PS ve buna mukabil konforlu olmasi lazim, Benzinli yüksek PS iyi bir arabanin mesela 530i bir arabanin yakitini siz düsünün artik.. Yada yine BMW 530 diesel bir arabanin yakitini hesaplayin. Arada daglar kadar fark olacaktir.

Benzinli arabayla olsun deyipte tasarruflu olsun diye PS i kücük, Golf, yada Fiesta gibi bir aracla da izine sahsen ben gitmezdim.

En son olarak izin yolunda ve izin boyunca arabaya her bindiginiz de klimanin herdaim calistigini unutmayin.. Bunun da yakita epey bir külfeti oluyor..

5. 3 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)