Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2550 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 48 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye ye benzinli araba ile giden var mi ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    9 mesaja 20 teşekkür aldı
    Alıntı Mehmet 1. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam

Ben kendi namima yaziyorum kimseyi kirmak yada kinamak icin degil.

Benzin ve Mazot kiyasladiginizda ayni hacmi olan motorla kiyaslayin. elma yi elmayla kiyaslayalim.

Bende 3 Litrelik arabam var her Zaman servise veririm ve bana kullanmak icin hep benzinli araba verdiler yani aynisini 3 L lik.

Benimki mazot lu 8 L yakiyor Benzinli ise 15 L yakti . hadi birde senede 12000 km yapiyorsan Mazotlu avantajli.

Yok zaten mazot yada benzinliyi kiyaslamiyoruz , tabii ki mazot daha avantajli lakin bazi arkadaslarimiz kabul etmese de

mazotlunun basi büyük belada o yüzden ilerisini düsünerekten benzinli de tercih kildim

alman radyolarnda hemen hergün bu konu gündeme getirilip sonbahara Dogru bazi kararlarin alinacagini haber yapip insanlara duyuruyorlar.

Varsayalim hicde hosumuza gitmeyen kararlar alindi yapar mi adam yapar , yapmaz yapamaz diye birsey yok , grüne plaket yada filtrele olayini düsünelim.

Herne ise bekleyip görecegiz ama merak edilen

benzinli araba ile Türkiye yollari nasil katedilir , tecrübe ve tavsiye

sunun surasinda 14 Temmuz da yollara dökülecegiz.

Rabbim herkese kazasiz belasiz sevdiklerine vatana kavusmayi nasip etsin.

2. kemence üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    ADAC rät vorerst vom Kauf von Dieselautos ab.

„Unsere Empfehlung ist, mit einem Neuwagenkauf eventuell noch zu warten, bis im Herbst Modelle mit dem Standard Euro 6D auf den Markt kommen“, sagte ADAC-Vize Ulrich Klaus Becker
    http://www.handelsblatt.com/unterneh.../19992494.html

5. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar, Bugün izinden Geldim ve sizlere söz verdigim gibi yakit sonucunu yaziyorum.
    Salzgitter´ dan Istanbula + Ayvalik ve Tekrar Istanbul´ dan salzgitter´ a Benim Arabanin yakmis oldugu Yakit üc asagi bes yukari 500€ (5820 Km) Gemiye filan binmeden Direk karayolu ile gittim ve döndüm.

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Her model otomobilin motora ve yakit türüne göre bir yakit tablosu var. Galiba bu tablolara bakarak ne kadar masrafli olup olmayacagini herkes istedigi gibi hesaplayabilir degilmi?
    Bir arkadas 750i ile gidip pismanlik duymus, golf 5 tdi ile gidecekmis. Bu kiyas gercekten bisiklet ile kamyon gibi olmus. Cok ama cok alakasiz.

Örnek bir hesap sizlere:

2008 model
    BMW 320i ve 320d. Bu iki arac motor gücü ve sürati ile birebir kiyaslanacak cinsten. Benzinli olan motor daha sakin ve sessiz.

320i - 170ps - 6,4 litre benzin
    320d - 177ps - 4,8 litre dizel

aradaki fark 1,6 litre. Fakat benzin ve dizel fiyatlandirmada da farkli oldugu icin güncel almanya fiyatlarina göre aradaki fark 100km de 3,20€.
    Varsayalim ki tek yön 3000km yol gidilecek, git-gel 6000km. Buda toplamda 192€ gibi bir fark doguruyor.

Burada kagit üstü yakit verilerini ele alarak hesap yaptim, sürat yapan her iki arac ile orantili sekilde daha fazla yakar. Asiri derece hizli ve agresif soförler benzinli bir aracta yakiti dizele kiyasla daha yüksek seviyelere cikarabilirler, ki bence bu hesaba katilamaz.

Genel itibari ile dizelin kokusunu ve sesini sevmeyen ve benzinli arac kullanan birisi olarak bence kale alinacak bir fark degil.

Özellikle bakim ve ihtimal olarak acilacak masraflari da göz önünde bulundurur isek, hic bir fark kalmiyor. Secim size kalmis.

8. afghan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    usta yaniliyorsun vergiler Euro3 Euro4 Euro5 ve sayreye bagli ben ezelden beri Dizel kulanirim ve acikca cok da memnunum
    misal bi önceki arabam Audi A4 2.5 TDI di 163PS (Euro 4 398Euro Vegi Ödüyordum memnundum 7sene de sürdüm)

suanki Arabam Audi A3 2.0 TDI Sportpack 140PS (Euro 5 190Euro Vegi Ödüyordum memnundum 3sene den beri kulaniyorum yaklasik 1000km (Tank 50Litre) yapiyorum)

yani demek istedim Euronorm önemli Dizelerde

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Gericht urteilt pro Diesel-Fahrverbot in Stuttgart
    Yeni yildan itibaren

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 755 teşekkür aldı
    acaba benzinli araba ile gidildigi zaman aradaki fark nedir ?

Yakit yönünden tamam ama lakin aramizda farketmez deyip benzinli arabasi ile izin yapan varmidir ?

Tecrübelerinizi anlatirsaniz cok sevinirim.
    Ben bu sene benzinli (Hybrid) Toyota prius ile gittim geldim, cok rahat bi sekilde, yakit ortalama 5.3 (yokus yukari, bazen 140-150 km/h) 2 kisi bagaj doluydu, ne yakittan ne de hizdan hic problem yasamadim.Yag ve su orani aldigim gündeki gibi ayni seviyede, hic eksilme olmadi.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Birkac yil oncesi arkadasla yola cikarken doldurduk depolari. Sonra her yakit aliminda kac para aldigimizi yazdik. Yaklasik 3400km sonunda Benzinli arac Diesel den 90 euro daha fazla yakti.
    Benzinli 2.0lt - 130cv
    Diesel 2.2lt -130cv

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)