Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2526 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: internetten ucak bileti ismarliyanlar icin bir uyari

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    7 mesaja 9 teşekkür aldı

internetten ucak bileti ismarliyanlar icin bir uyari

Arkadaslar internetten sunexpress sayfasina girdim gereken seyleri yazdim ucus tarihi vs. beni billigflug.de yönlendirdi sectigim Ucak bileti 83,98 euro idi.gereken yerleri doldurdum ödemek icin Überweisung butona bastim buraya Kadar bir Problem yok ödemek icin tikladim 133,83 euro yazdi ve ben tiklamis oldum .tel ettim bana sorun sizin bankanizda isletme parasi aldilar dedi.Bankama gittim seni kontodan bu para kesildi dedi.Tekrar tel. actim bizde böyle islem parasi 50 euro dedi yapacagin bir sey yok dedi bende avukatima gidecegim Bu firmanin adi bravonext sa internettede bulabilirsiniz.Arkadaslar dikkat edin ve ilk defa basima geliyor ve ben devamli internetten biletimi alirim.

2. niobe45 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Ucak sirketlerinin kendi siteleri disinda bilet aliminda sikca karsilanan bir problem sizin basiniza gelen. Dikkat edilirse ucuz fiyatasadece belirlenen ödeme sekliyle bilet alimi mümkün oluyor onun disindaki ödeme sekillerinde islem paralari biletin üstüne son anda ekleniyor okumadan okeylendigindede is isten gecmis oluyor, gecmis olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Ödeme şekline bağlı oluyor o genelde. Ama size uyarı yapıyor şu kadar işlem parası kesilecek diye.
    Ben çok karşılastim böyle şeylere , paypal olanı var sofort Überweisung var veya Visa Card bunlarda genelde işlem ücreti yok . Dedigim gibi genelde ama bazı şirketlerde malesef oluyor.
    Bence hiç boşa zamanınızı avukatlan harcamayın bir sonuca varamassiniz.
    Yani siz sonuçta onayladiniz yapacak birşey yok.
    Geçmiş olsun

6. 2 kişi belalimisa üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    sitenin geschäftbedingung bölümüne baktim ödemelerde herhangi bir ücret tabeli hakkinda bilgi verilmiyor.Sali günü avkata gidiyorum.Sizlere bilgi verecegim.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı niobe45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sitenin geschäftbedingung bölümüne baktim ödemelerde herhangi bir ücret tabeli hakkinda bilgi verilmiyor.Sali günü avkata gidiyorum.Sizlere bilgi verecegim.
    sen bileti hangi site üzerinden aldın ???

billigflug.de yazzılan fiyatlar geçersiz en son sitede deki fiyatlar gerçek fiyatlardır

deneyebilirsin o sayfada gösterilen fiyatlar son aşamaya geldimi yüksek görünebilir

billigflug.de ilk sayfasında fiyatlar sadece göz boyama

ama Sunexpress in sayfasına yöneltiyor ve fiyatlar birden değisiyor

bu da çok normal bir şey

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    horoz Arkadasimizin dedigine tam olarak katilmiyorum. Göz boyamacadan ziyade bilete zam geldiginde flüege de. Flugladen vs...gibi siketler hemen Web sitesini yenilemiyor. Ama sirketin sitesine yönlendiririken yeni fiat icin uyari geliyor . Arkadasimiz bunu farketmemis olabilir. Avukata gitmesi hicbir seyi degistirmez.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    horoz Arkadasimizin dedigine tam olarak katilmiyorum. Göz boyamacadan ziyade bilete zam geldiginde flüege de. Flugladen vs...gibi siketler hemen Web sitesini yenilemiyor. Ama sirketin sitesine yönlendiririken yeni fiat icin uyari geliyor . Ya da ödeme sekline göre fiat degisebiliyor arti üzerine islem ve vergiler biniyor. Arkadasimiz bunlari farketmemis olabilir. Avukata gitmesi hicbir seyi degistirmez. Rechtschutz da yoksa dahada zarara girer.

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Aracı sitelerin hepsinde komisyon vardır
    İlk gösterilen fiyat genelde insanların aklını çelmek için ödeme yerine gelmeden son fiyatıda göremessin

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    araci sitelerden bilet almayin diye cok uyari yaptik 10 yildir konusulan konulardan biri buda ucak firmansinin kendi sitesinden baska biryerden bilet almayin sunxpress de biligfligeye yönlendirmez yanlisin var , güvenli alis veris icin THY pegasus Sunexpres in kendi orjinal sitelerinden biletlerinizi alin

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Son 10 yıldır uçak biletlerimizi internetten aracı şirketlerden alıyorum ve çok memnunum, thy sayfasından daha çok uygun. Yazılanları iyice anlamak için zaman ayırıyorum. Idealo flug veya Skyscanner arasında karşılaştırma yapıyorum, biletleri en çok opodo ve cheaptickets şirketlerinden alıyorum.

14. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    44Malatya Arkadasimiza katiliyorum.
    cogu zaman araci sirktler(Opodo,Travelgenio,Travelstart,Seat24,Last minute,Expedia vs. vs.) daha uygun oluyor,yerine göre 200-300 € fark oluyor.
    Benim genellikle aldigim sirketler Travelstart,Seat24,Lastminute,Travelgenio,hatta bu sirketlerden THY,Pegasus biletleri aldigimda birgün sonra THY'nin anasayfasindan biletleri drucken yaptiriyorum.
    Sunuda belirtmek istiyorum tüm bu araci sirketlerde her tür ödeme sarti kabul ediliyor ve son ödeme bölümüne geldiginizde hangi karta hangi fiyat alindigida yaziliyor.
    Ve bu sadece araci sirketlerde degil bazi ana Sirketlerdede mevcut Örnegin Air Berlin sayfasina girin biletinizi secin ödeme kisminda Kredi karti ile öderseniz 50 €'ya kadar islem parasi aliyor.
    Bu araci Sirketler sahtekar olmus olsaydilar,Sykscanner,Swoodoo,Ideolo vs. vs. gibi arama sirketleri bunlari bunyesinde tasimazdi,hatta Alman devleti lisanslarini iptal ederdi.
    Sizelere oturun 6 saat AGB okuyun demiyorum ama bilet'de alirken nereye isaret koydugunuzuda biliniz.
    Arkadasin Avukat konusuna'da gelince,tabiki hakkini arayacaktir ama suda bilinmelidir'ki aradaki o fark herhangi bir uyari olmadan onay tusuna bastiktan sonra fiyat farki ortaya cikmasi imkansiz.
    Sunuda belirtmek istiyorum,arama sonucu cikan sirketlerdeki fiyatlar genellikle Ekonomi class ve bazi ucak sirketleri Pegasus,AirBerlin,Eurowings gibi bavul icermemektedir ama buda bilet almadan önce belirtilmektedir ve
    bu biletleri iade imkanida yoktur.Tabiki bu ekonomi class biletler ana sirketlerden de alinsa geri iade imkani yoktur.
    Yalniz gerek ara sirketler olsun gerekse ana sirketler olsun alinan Ekonomi biletleri tarih degistirme gibi yada iptal etme gibi maddiyat karsiliginda optionlarda vardir,bunlarda belirtilmektedir.
    Ve son olarak sizlere bir tavsiyede bulunmak isterim.
    Örnegin Kredi karti ile bilet alacaksiniz,yalniz Kredi karti ile alirsaniz 10-20-30 € fark istiyor,bazi kredi kartlari vardir ADAC gold kartlari gibi,iceriginde Kredi karti ile biletleri alirsan hastalik sigortasi dahil,hic kosulsuz,sartsiz biletleri geri iade edebiliyorsunuz,parasiz koltuk secme gibi cok özellikler bulunuyor.Böyle durumda varsin 10-20-30 hatta 70-80 € fazla verin ama garantide olun.

16. 2 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Sadece ucak bileti gerekiyorsa, ucak sirketlerinin (sun express, Lufthansa gibi) kendi sayfasindan almak uygun olur. Araci sirketler komisyon ücreti

hesapladigindan, tabii ki daha pahaliya gelir. Fakat otel ile ucak birlikte ise o zaman hesap degisir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ödeme şekline bağlı oluyor o genelde. Ama size uyarı yapıyor şu kadar işlem parası kesilecek diye.
    Ben çok karşılastim böyle şeylere , paypal olanı var sofort Überweisung var veya Visa Card bunlarda genelde işlem ücreti yok . Dedigim gibi genelde ama bazı şirketlerde malesef oluyor.
    Bence hiç boşa zamanınızı avukatlan harcamayın bir sonuca varamassiniz.
    Yani siz sonuçta onayladiniz yapacak birşey yok.
    Geçmiş olsun
    sirketin adi Bravonext Sa birde sen bak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı DenizCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece ucak bileti gerekiyorsa, ucak sirketlerinin (sun express, Lufthansa gibi) kendi sayfasindan almak uygun olur. Araci sirketler komisyon ücreti

hesapladigindan, tabii ki daha pahaliya gelir. Fakat otel ile ucak birlikte ise o zaman hesap degisir.
    sunexpress sayfasina girdim beni o sayfaya yönlendirdi.Ben devamli Internet üzeri bilet aliyorum.Ilk defa basima geldi.Bir de sen dene ve bak.Buraya yazarsin.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    beim tavsiyem direkt ucak sirketinden alin. zaten bir kac sirket var baska da yok ( sunexpress, pegasus, thy vs.....) araci firmalar arkadaslarin yazdigi gibi service gebür, provision herneyse aliyorlar.

bravonext sa sireketi schweiz dan islem yapiyor. Bence hic avukata gitmeye gerek yok. Hem billigflug.de yada flüge de sayfalarinda bi kanunen problem yok

örnek

[IMG][/IMG]

adamlar kesin ve net yazmis ( bei Zahlung mit Mastercard ) kredikartinla ödeyince service Gebührsünp birebir gutschreiben yapiyor. Baska ödeme secince Servicegebühr kaliyor...

yazdigim gibi ya reisebürodan alin fiyatlar genelikte ayni oluyor yada direkt sun, thy vs dan alin. Hem bu konu bravonext sa direkt bi baglantisi yok. cünkü sen biletini billigflug.de aliyorsun ve onlar sana servicegebühr kesiyor.

söyle bir örnek: sen telekom vertragi yapiyorsun ve sirket A sana ohne Anschluss gebühr Angebot yapiyor ve sirket B mit 50 Euro Anschlussgebühr yapiyor. her Sirket kendisini göre Servicegebühr kesebiliyor.
    Konu Osmanbey34 tarafından (30 Nisan 2017 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    513
    31 mesaja 55 teşekkür aldı
    Ben hep Pegasus ile uçuyorum.Basel-Mulhose Havaalanından.Ben Freiburga yakın oturuyorum bize yakın.Biletleri direk flypgs.com dan ısmarlıyorum.Mart ayında gittim Basel-Ist.Sabihe Gökçen kampanyalı 89 € ödedim.Gidiş geliş.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    sunexpress sayfasina girdim beni o sayfaya yönlendirdi.Ben devamli Internet üzeri bilet aliyorum.Ilk defa basima geldi.Bir de sen dene ve bak.Buraya yazarsin.
    kesinlikle başka bir sayfadan seni o sayfaya yöneltmiştir

ben Sunexpress ten belki 10-15 kere bilet almışımdır hic bir problem çıkmamış ve herhangi bir sayfaya yönlendirmemiştir

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beim tavsiyem direkt ucak sirketinden alin. zaten bir kac sirket var baska da yok ( sunexpress, pegasus, thy vs.....) araci firmalar arkadaslarin yazdigi gibi service gebür, provision herneyse aliyorlar.

bravonext sa sireketi schweiz dan islem yapiyor. Bence hic avukata gitmeye gerek yok. Hem billigflug.de yada flüge de sayfalarinda bi kanunen problem yok

örnek

adamlar kesin ve net yazmis ( bei Zahlung mit Mastercard ) kredikartinla ödeyince service Gebührsünp birebir gutschreiben yapiyor. Baska ödeme secince Servicegebühr kaliyor...

yazdigim gibi ya reisebürodan alin fiyatlar genelikte ayni oluyor yada direkt sun, thy vs dan alin. Hem bu konu bravonext sa direkt bi baglantisi yok. cünkü sen biletini billigflug.de aliyorsun ve onlar sana servicegebühr kesiyor.

söyle bir örnek: sen telekom vertragi yapiyorsun ve sirket A sana ohne Anschluss gebühr Angebot yapiyor ve sirket B mit 50 Euro Anschlussgebühr yapiyor. her Sirket kendisini göre Servicegebühr kesebiliyor.
    Ustam fark etmiyor ve yapilan uygulama kesinlikle betrug. Yeni Kanun ile (Almanyada) özelikle bu Ucaksirketleri yada Billet saten Anbieterler
    Sartsiz surtsuz Gesammtsumme olarak neyse normal Tarif Fiyati onu yazmasi gerek gesammtbertagda. oraya * koyup su karla ödersen olmuyor.

http://www.spiegel.de/forum/reise/bg...-332179-1.html

Eger basiniza böyle birsey gelirse cekinmeden Avukata bas vurun.

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Sunexpress sayfasi kesinlikle baska sayfaya yönlendirmez. Bütün bilgilerini onlar alirlar ve hesabinida direk onlar alirlar.
    Yer ayirtmadidigin ve özel istegin olmadiginca müddetce baska ücret istemezler.
    Benim hatirladigim kadari ile Bodrum, Dalaman ve Antalya yük hakkin 20 kg. Diger sehirler icinde 30 kg hakkin var.
    Horoz arkadasimizigin dedigi gibi sen yanlis bir seyler yapmisindir.
    Ben daha iki gün önce geldim 2 kisi gidis dönüs. Yaz icin 10 kisi icin bilet aldim gidis dönüs. Hic bir sorun yok ve ek ücrette yok.

S&S

25. neco54 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm aleyküm,
    sizlere aktarmak istediğim şu. Internetten alınan biletlerin çoğuna visa veya ona benzer ödemelerde ek ödeme alınıyor. Bileti alırken görülmüyor tam ödeme esnasında fiyat yükseliyor . Mesela Fluege.de 40€ alıyor. Bravofly, Seat24 gibi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)