Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2512 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telefon sattim,telefonu gönderdim ama alici parami vermiyor..

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı

Telefon sattim,telefonu gönderdim ama alici parami vermiyor..

selam arkadaslar,
    ebay'de telefon sattim, pahali birsey degil, 10 yasinda telefon, 15€
    sattigim günün ertesi günü telefonu gönderdim, alan Türk. Türk ismini görünce, pahali birseyde degil diye,parayi beklemeden telefonu gönderdim.
    bir hafta bekledim,para gelmedi, mesaj yazdim,parami gönderdinmi diye,cevap yazmis,bana kiziyor,handy bozukmus,ses gelmiyormus,bozuk handy,niye göndermisim?handy bozuk degildi.
    sonra alicin bewertunglarina baktim, 30 alis-veris yapmis, iki tanesinde daha parayi ödememis.
    ebay üzerinden yeniden yazdim,handy gönderdim,parami göndermezsen seni ebay'e sikayet edecegim dedim,ama cevap yok
    15€ icin basimi agritmak istemiyorum,ama bir yandanda biraz kiziyorum,Türk diye parayi göndermeden,handy gönderdim,parayi göndermiyor,üstüne bana kiziyor. suc bende aslinda,para gelmeden göndermemem gerekiyordu.
    icinizde böyle tecrübesi olan varmi?ebay'de cok tecrübem yok,ebay'e sikayet edebilirmiyim?nereye? sikayet etsem ne olur?

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    AS Arkadasim,
    bu durumda ebayden birsey elde etmen bence Zor, Polise Anzeige yapabilirsin ama
    deger mi degmez mi senin bilmen gerek. Bana kalirsa hic ugrasma Allaha Havale et merak etme
    o gün gelecektir ödesirsin.

Hayirli geceler.

4. oteloo üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    belki yollarda nemden rutubetten veyahutta düsürmeden kaynaklanabilicek hata olusmus olabilir,,,yolla telefonumu geriye,,ben karsilicam yollama parasini de,,,$ayet yollarsa, adam gercekten hakli.gelince bakarsin telefon gercekten bozukmu? eger telefon bozuk degilse,,vatandas telefonu begenmemis demektir,,,o zaman,diyeceksinki bu vatandasin hareketi dogru bir hareketmi ? beni masrafa soktu..tabikide dogru bir hareket degil diyebilirim....

$ayet adam ne parayi nede telefonu geri yollamiyorsa,,,,bir önceki arkadasin dedigi gibi Allaha havale edeceksin...insanin karakterinin ve dolayisiyla imaninin degeri, paha bicilmez olmasi gerekir. önemli olan vicdanli ve ahlakli insan olmaktir.

6. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    bence hediye et suc tamamen senin ebaye sikayet etsen ne olacak adamlar sistemi kurarkne demislerki ürünü sat PARANI alinca mali GÖNDER.ebay dekiler bile sasirir senin bu durumuna

8. tunahan üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    cok tesekkürler arkadaslar,aslinda bende aynen sizin gibi düsünüyorum.
    yazdiklarininzdan anladigim kadar,Ebay birsey yapmiyor. ben paketi gönderdigimi ve paramin gelmedigini ispatlayabilirim.
    benimde tahminim söyle, Ebay sadece kendi komisyonunun pesine düsüyor, alan-satan kendi derdini,kendi halletsin diyordur.

Alıntı tunahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence hediye et suc tamamen senin ebaye sikayet etsen ne olacak adamlar sistemi kurarkne demislerki ürünü sat PARANI alinca mali GÖNDER.ebay dekiler bile sasirir senin bu durumuna
    cok haklisin arkadasim,sucun en büyügü bende, Türk ismini görünce,paketi gönderdim.
    bu bana ders olsun,bir daha para gelmeden paket göndermem
    Konu akbaba tarafından (13 Mayıs 2017 Saat 11:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    yorumlarınızda üzümü yiyen suçlu değil bağcı suclu sanki

EBAY de ne yazık ki Türk diyemiyorum iki kere bizim vatandaşlara satış yaptım

250 civarında alısverişim var iki kere Türke denk geldi ikisinde de problem çıktı

biris 5 €luk mal için ortalığı yıktı birside sattıgın mal orjinal değil diye terör yaptı

birisinda lanet olsun malı gönder paranı vereyim dedim

ikincisinde de adama faturayı gönderdim hatta gümrük kağıtlarını gönderdim

sonunda aldığım sitede gösterdim ancak tamam dedi

tabiki hepsi böyle değil geçende Stropor malzeme aldım Online mağazanın sahibi Türk müş

adam tel etti abi nasıl yapalım falan filan diye ...

boş ver uğraşma güzelde bir mail yaz telefonu münasip bir yerine s.ksun

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    2005 yilindan bu yana ebaydan ne bir sey alirim nede satarim,Gereksiz Bir Müessese.
    Yoksa Koy biryerine... Bir Sey Rahvan Girsin.

13. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Kardesim ben ebay de parayi almadan mali göndereni görmemistim sayende gördüm, gecmis olsun.

15. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,615 mesaja 3,317 teşekkür aldı
    para gelmeden birdaha malinizi göndermeyin..bu durumlarda cok sert olun,iyilik yapma ve centilmenlik malesef artik bir ise yaramiyor,insanlar iyice raydan cikmis,,ben bu konularda cok sertim.mal düskünü degilim ama prensip icabi enayi yerine konulmayi sevmiyorum..
    ayrica hicbir is basima gelmemesine ragmen e-bay den alisveris yapmiyorum.. veriyorum e-bay kleinanzeige ye alirken mali görüyorum satarken adam ayagima geliyor,,
    size de tavsiye ederim..

17. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    hocam suc sende niye yolluyorsun ki ? bu devirde kimseye güvenmiceksin. ben olsam yinede ebaye sikayet ederdim. bari baskalari magdur olmasin.

19. akilsiz üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Akbaba hocam geçmiş olsun. Bazen böyle hata yaparak aklımız başımıza geliyor.

21. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim ben ebay de parayi almadan mali göndereni görmemistim sayende gördüm, gecmis olsun.
    ebaye en az 17 seneden beri üye yim. 200 den fazla alis verisim var.

hep satilan mali aninda postaya verdim. tek bir kere problem cikti. oda türk demek istemiyorum, türkiye topraklarindan gelmis birisi . adam bana diyor, ne salakmisin sen, parayi almadan gönderdin mali, ödemiyorum diye.

23. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tek Rakibim THY
    Ettiği Teşekkür
    64
    304 mesaja 2,531 teşekkür aldı
    akbaba o alıcı hangi şehirden?

25. Cahit üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebaye en az 17 seneden beri üye yim. 200 den fazla alis verisim var.
    hep satilan mali aninda postaya verdim. tek bir kere problem cikti. oda türk demek istemiyorum, türkiye topraklarindan gelmis birisi . adam bana diyor, ne salakmisin sen, parayi almadan gönderdin mali, ödemiyorum diye.
    aynen bende 15 senedir, 3oo'den fazla aldim-sattim. bende sattigimi aninda postaladim, tek sorunum olmadi, benimde tek sorunum Türk isimli biriyle oldu.

Cahit kardesim ebay ismi baransk, sehri 39326Hohenwarsleben insallah bunu burda yazip hata yapmiyorum.

ben dersimi aldim,para gelmeden paket göndermem artik.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ebay sadece kendi komisyonunun pesine düsüyor,

Bence e baya bildir en azindan komisyon parasi vermezsin,birde e bay ona ihtar verebilir,parani alamazsanda onun bewertungu kötü olur,baska biriside o zatla alis veris yapmaz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    14 mesaja 34 teşekkür aldı
    Maalesef bazen böyle problem yapan vatandaslarimiz oluyor.Benim de basimandan tam tersi bir olay gecmisti.Bundan bir 10 sene önce artirmada cocuk oyuncagi almistim o zamanlar Paypal filan yok.Saticiya kontonu gönder parayi göndereyim diye yazdim.Adam izine gidiyorum sonra gönderirsin diye yazdi ve paketi bana gönderdi birdaha da maillerime cevap vermedi.Yani adama 7-8 euro bir borcum var veremedim gitti.

29. 2 kişi ferhat52 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı ferhat52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef bazen böyle problem yapan vatandaslarimiz oluyor.Benim de basimandan tam tersi bir olay gecmisti.Bundan bir 10 sene önce artirmada cocuk oyuncagi almistim o zamanlar Paypal filan yok.Saticiya kontonu gönder parayi göndereyim diye yazdim.Adam izine gidiyorum sonra gönderirsin diye yazdi ve paketi bana gönderdi birdaha da maillerime cevap vermedi.Yani adama 7-8 euro bir borcum var veremedim gitti.
    Benim de basimdan.gecti 1 Nintendo lite almistim. Postayı actim. 2 tane Nintendo var adami.aradim 2 tane yollamissin.dedim. adam hediyem. 8lsun dedi. 5 parmagin.5 ide bir degil. Bu dunyada her turlu insan var arkadaslar

31. 2 kişi mustafa200222 üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence e baya bildir en azindan komisyon parasi vermezsin,birde e bay ona ihtar verebilir,parani alamazsanda onun bewertungu kötü olur,baska biriside o zatla alis veris yapmaz.
    Tr-22 hocanın dediği gibi birbirinize Bewertung yazacaksınız, ona hak ettiği karşılığı orada vereceksin. Bilmiyorum anladın mı?

33. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Ebay'e bildirdim,bewertung vermek isteyince 3 secenek cikiyor, positiv - diese kaufer melden - ich gebe.....
    burdan,diese kaufer melden 'den parayi ödemedi diye melden yaptim,
    Ebay aliciya 4 gün süre verdi,parayi ödemesi icin. 4 gün icinde para ödenmezse, alis-veris iptal olacak ve ben teklif veren ikinci aliciya mali teklif edebilecegim,ama Ebay kurallarini bende ihlal ettim,para gelmeden paketi gönderdim,buna Ebay'inde yapacagi birsey yok,ancak Negativ bewertung verebilirim 4 gün sonra, söyle birsey yazmayi düsünüyorum,

Achtung! Käufer hat die Ware erhalten(10 jahre alte Handy für 15€) aber weigert sich zu zahlen.
    32 Auktionen bei eBay als Käufer und 3 davon nicht bezahlt. Nie wieder baransk

35. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Çok büyük hata yapmışsın ama birdaha yapmazsın iyiki pahalı birşey değilmiş yazık olurdu.Şunuda unutmamak lazım paket firmalarında bazı çalışanlar paketlerle top gibi oynuyorlar lage da ( gözümle şahit oldum düşün artık o paketlerin içine ne elektronikler vardı ) tabi paketin bu tür elemanlara denk gelmeside şans yani.

37. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)