Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2508 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 205 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eskilerden kim kaldiki

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    12 mesaja 19 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende eski ismimi kullanıyorum ve bende Mod olarak symbian bölümünde naviler sunmuştum.
    yalnız Cango1 den haber alamıyorum.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    bende eskilerdenim. tillibebek... alpen abiyi de tanirdim. rahmetli oldu.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı tillibebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende eskilerdenim. tillibebek... alpen abiyi de tanirdim. rahmetli oldu.
    Tillibebek unutulurmu hiç

Çok eksantrik bir nick olduğundan hafızamde kalmış

5. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Ilk baslarda "GS1905" nickli firlama mi firlama biri vardi ki sirf onun yazilarini okumak icin girerdim foruma.
    Bir defasinda kiz istemeye gitmisler forumdaki arkadaslardan yardim istiyordu hic unutmam.
    Müthis bir espri yetenegi vardi ve zülfü yare dokundugu icin devamli ceza yerdi.
    Daha sonra bikmis veya banlanmis olacak ki r0lex ismiyle devam etti ama suyun basini tutanlar o yetenege devamli engel olmakta sanki yeminliydiler.
    O kalibredeki bir sahsiyeti ayni kalibre veya ona yakin biri anlayabilirdi.
    GS1905 espiri konusunda bana göre tekti.
    Kiymetini bilemediler, anlayamadilar.
    Anlayamazlardi da, anladiklari tek sey egolarini tatmin icin ona buna abuk sabuk cezalar yazmakti.
    Bekci Murtaza misali "yassah gardash" cukurunda debelenip durdular.
    GS1905 ise bi gitti LakLak bölümü de ölü topragi serpilmis bayat espiri mezarligina döndü.

7. sputnik üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    GS1905 ve kız istemeyi bende hatırlıyorum

Adam evlendi belki çoluk çocuğa karıştı

Tecrübeli Üye 123@dit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun<->Geislingen
    Ettiği Teşekkür
    421
    295 mesaja 2,026 teşekkür aldı
    arkadaslar bende eskilerden sayilirim 2001 veya 2002 yillari olmasi gerek
    ilk üyelik adim aklima gelmiyor zaten fazla dayanmadi GsWorld habire ceza verirdi bana veya 1 hafta izine gönderirdi

en sonun da tamamen atildim (hakettim) ve ikince kez üye olup s.i.x.t.r.i.x adi ile sonuna kadar dayandik
    PC, Humax5400, Card Files, gibi bölümlerde tedavi yapardim

sevgiler
    123@dit

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı 123@dit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende eskilerden sayilirim 2001 veya 2002 yillari olmasi gerek
    ilk üyelik adim aklima gelmiyor zaten fazla dayanmadi GsWorld habire ceza verirdi bana veya 1 hafta izine gönderirdi

en sonun da tamamen atildim (hakettim) ve ikince kez üye olup s.i.x.t.r.i.x adi ile sonuna kadar dayandik
    PC, Humax5400, Card Files, gibi bölümlerde tedavi yapardim

sevgiler
    123@dit
    s.i.x.t.r.i.x. i hatırlıyorum

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    alpen-lutfu-angarali- ve su andaki burdaki yonetim grubu hepsini biliyorum cok guzel gunler gecti ve su an halen bize guzelligi yasatan butun emegi gecen arkadaslara tesekur ediyorum sagolun sagolun sagolun saygilarimla.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Iki sene önce bir konu acmistim, bu islere nasil basladiniz diye ve bu konuyla ayni icerikli oldu,

Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar, hepimiz bir sekilde bu islere basladik ama, cogumuzun
    acemilik dönemi oldu ve bu ilginc hikaye olur diye düsündüm ve böyle bir
    konu actim bakalim basimizdan neler gecmis, burada paylasalim.
    Ilk ben baslayayim isterseniz:

Bu islere ilk baslayisim, 98 li yillarda kullanilmis bir D BOX almam oldu. O yillarda
    Bizim Meshur CINE 5 de maclari yayinliyor ve eski Premiere nin yayini gibi kutuya sahipti.
    Tabii o zamanlar Digital yayinlar icin LNB lerinde degismesi gerekiyordu. Cünki eski LNB ler
    11.700 den sonrasini alamiyordu.

Sonralari Teleonla birlikte Türkiye de Digital yayinlarla tanisti ve o Zamanlar
    Sabansat ismiyle satilan reciverler le tanistik. Ama ne kart yuvasi ne de Modul girisi bulunan
    bu cihazlar bana göre degildi Teleon mac basinda sifresiz olarak gösteriyor ve bir süre sonra
    sifreli yazisi beni deli ediyordu.
    Hemen bir reciver arastirmasi yaptim ve iki marka arasinda kararsizdim.
    birisi Humax 5500 Cryptoworks

digeri ise Nokia 9800 Mediamaster idi

O zamanlar internet ve Boardlar yaygin olmadigindan Satelitte dergilerinden modellere bakiyor ve
    siparis veriyorduk.
    Digitrk ise o zamanlar yeni yayina baslamis Cryptoworks sifrelemeyi ise o zaman tanimistik.
    Humax reciver tercihimdeki deden ise ilerde kart alirsam bu reciverle seyrederim olmustu. Ama ben
    Nokia da karar kildim. Ama öylesine pisman oldumki sormayin, cok yavas calisan hantal bir reciverdi.
    Beni aldatan bu reciver üzerinden bazi multimedia oyunlar filan olmasiydi.

Sonralari Dergilerde satilan kartlar dikkatimi cekmeye basladi, ve onlar üzerine düstüm Goldwafer kartlar
    ve kart yazicisiyla paket olarak satiliyordu. Kendi kendime sonlardan alip deneyim dedim ve sipariz verdim.
    Kart ve Kart yazici Modem kablosuyla bir geldi ama hic bir aciklama yoktu.
    O zamanlar Modem üzeri internete giriyorduk ve Flat filan olmadigindan fazla takilamiyorduk. Olsun dedim ve
    internetde arastirmaya basladim, PIC ler Epromlar filan derken kendimi "Keine Ahnung Gruppe" diye bir forumda
    buldum orada Viacces dosyalari sunulmus ve nasil yapilacagi filan yaziyordu. Indirdim ama yapamadim.
    Bu arada sabah olmustu. Yarin devam ederim dedim ve ertesi gün yine ugrastim yine beceremedim.
    Bir arkadasim benim Reciverin aynisindan almis ve ona bu goldwafer kartlardan satmislar, bana Cine 5 oluyor dedi
    hatta yabanci kanallar olan Fransiz kanallarindan bahsetti, ver bakalim senin karti olacakmi dedim hakikatende oluyordu.
    Onun karttaki PIC de Eprom u okutayim benim karta yazayim dedim, onun kartta gitti calismaz oldu. Meger Eprom sadece
    yaziliyormus bilemedik. Ama arkadasin kartini calisir sekilde geri vermem gerektigi icin bu sefer daha fazla arastirmayla
    daha fazla calistim ve sonunda dogru dosyalari buldum. Hem arkadasin kartini hemde benim karti calisir hale getirdim hatta
    daha fazla kanal aciyordu. iste o gün kendime olan güveni elde ettim ve elimdeki reciveri calisan kartiyla birlikte elden cikardim.
    ----------
    Simdi kendime Humax 5400 alma zamani gelmisti DSL hattimda gelmisti ve artik internetde daha özgür dolasiyordum ve FLAT im vardi.
    Tamda bu zamanlarda "Keine Ahnung Gruppe" deki arkadaslar yeni bir board actiklarini duyurmuslardi.
    ismide "Beceriksizler" olacak demislerdi. Ilk önceleri Tuhafima gitmisti bu ne bicim isim diye ama sonralari bu isim 14 sene
    boyunca hayatimda yer almisti.
    Humax lar basit bir patch ile Goldwafer kartlarla 3 sistemi aciyordu, Seca Viaccess ve Irdeto
    hele yeni cikan FunKartlarda 5 e kadar cikabiliyordu. Ne reciverdi beee, Hala onun kadar Pratik hizli ve kullanisli bir reciver cikmadi.

Neyse ben Böyle basladim bu islere,

Bakalim sizin Hikayeniz nasil?

13. 2 kişi Mesut64 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Bende daha burdayim neco54 olarak. Eski boarda ne Zaman üye oldugumu hatirlamiyorum ama eskilerden sayilirim.
    Daha cok d-Box bölümü ile ilgineniyordum. Hazir imageler ve güncel kanallisteleri.
    Burda adi gecen eski arkadaslarin isimlerinin hepsini hatirliyorum.

S&S

15. 2 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Hayirli Ramazanlar öncelikle,
    tesadüfen googlede biseyler ararken tekrar özledigimiz beceriksizler.beep.to faliyete oldugunu gördüm.
    Insallah eskisi gibi hatta dahada birlik ve beraberlik icinde paylasimlarimiz devam eder bundan sonra.

saygilar

Yeni Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    11
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    bende ayni nikimle burdayim yine Caki03 2004 den beri :-))

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    S.A.Dostlar.
    O gün bugün hala Chipmanie ,laklak tepesinden herkese selamlar.
    😎

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Eskilerden birde araba tamirci ustasi "Sahmeran" vardi.

Bu sahis gerci sonradan üye oldu yani biraz gec oldu, fakat araba tamiri üzerine verdigi önemli bilgiler kisa zamanda herkes tarafindan takdirle karsilandi.

Malum, eski forumda kim ön plana ciktiysa veya güzel paylasimlarda bulunsaydi fazla sürmez hemen kicklenir atilirdi. Sahmeran ve onun gibi önemli ve foruma tat veren cogu kisiler, artik sebebi ne olursa olsun, bir gerekce görülerek hep atildilar.

Sahmeran atildiktan sonra kendisine ait bir forum acmisti. bir ara forumunu ziyaret ettim ve mesajlar yazdim, ama zyaretcisi az oldugu icin pek tutulmadi ve galiba sonra tam kapandi.

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malum, eski forumda kim ön plana ciktiysa veya güzel paylasimlarda bulunsaydi fazla sürmez hemen kicklenir atilirdi. Sahmeran ve onun gibi önemli ve foruma tat veren cogu kisiler, artik sebebi ne olursa olsun, bir gerekce görülerek hep atildilar.
    Iste tam da bu!

Eski forumda hic bir basari cezasiz kalmazdi.

21. sputnik üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    118
    10 mesaja 60 teşekkür aldı
    Selamlar hayirli ramazanlar dostlar eskilerden bizde burdayiz ayni isimle

Yeni Üye NeSil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    20
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    bende 2004 falan Üye olmustm bu ismide sadece burda kullandim
    Türkiyede konyada ilk lig tv islerine merak sardigimda bu siteyi bana bi abi önermisti. bana almanyadasin bu siteden haberin yok demisti. yas ozamanlar 14
    yaklasik bi yarim sene siteyi takip ettim üyelik kaydi olabilmek icin. Hep kapaliydi. ve sonunda olmustum. Güzel zaman gecti. Laklak grubu sayfaya her girdigimde ilk girdigim yerdi sonra iphonlar icin jailbreak cicitürk vesayre vesayre. Güzeldi ama sonradan malesef forum kapandi. dile kolay 12 sene

Simdi bu gsworld ex admin nerelerde bir bilgisi olan varmi oda varmi bu sitede degisik isim altinda

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    selam arkadaslar , bende 2003 de üye olmustum eski ismimi kullanmislar kurt 01 saglik olsun
    burdan herkese hayirli ramazanlar

o zamanlar üyelik zor olunuyordu Bayramdan Bayrama,,,,

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    Alıntı NeSil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2004 falan Üye olmustm bu ismide sadece burda kullandim
    Türkiyede konyada ilk lig tv islerine merak sardigimda bu siteyi bana bi abi önermisti. bana almanyadasin bu siteden haberin yok demisti. yas ozamanlar 14
    yaklasik bi yarim sene siteyi takip ettim üyelik kaydi olabilmek icin. Hep kapaliydi. ve sonunda olmustum. Güzel zaman gecti. Laklak grubu sayfaya her girdigimde ilk girdigim yerdi sonra iphonlar icin jailbreak cicitürk vesayre vesayre. Güzeldi ama sonradan malesef forum kapandi. dile kolay 12 sene

Simdi bu gsworld ex admin nerelerde bir bilgisi olan varmi oda varmi bu sitede degisik isim altinda
    yani 14 yasinda üye oldun, bende cok zaman burda cok kücük yasli kardeslerimizin oldugunu düsündüm, demekki varmis,belki dahada genc olanlar vardir

26. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    2 mesaja 12 teşekkür aldı
    S.A. Arkadaslarim, bende eskilerdenim Subat 2004 te üye olmustum, ANGARALI, GSWORLD, lastikci, ISIMSIZ, Alpen ve nicelerini hatirliyorum....Humax Bölümü vazgecilmezimdi.....Eski günleri bende cok özlüyorum, hepinize selamlar.....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)