Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3260 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dizel/ Otomatik araba tavsiyeniz ne olur?

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 454 teşekkür aldı
    Miryomax dediğin o araba bizleri aşar. Belki soruna cevap veren biri cıkar burdan.
    Slmlar

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Mercedes derim bende de220 cdi otomatik çok menmunum Audi de tavyiseye ederim 13 yil kullandim Mercedes ayri ayni iPhone gibi kaliteli

4. Metin Oktay üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı sobemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba 2007 model dizel 3.0 motor v6 butun samimiyetimle soyluyorum zamaninda BMW 3.18 Volvo s80 arabam vardi mercedesin yerini tutmadi araba isi aceleye getirme ara tara en son kararini sorgula oyle al
    Evet cok acele de etmiyorum aslinda ama yine de ara sira kolaca ediyorum piyasadi olurda bir araba uygun düser mi acaba diye ama su ana kadar sansim yaver gitmedi

Izinciler dönünce araba cok olur fiyatlar düsende var ama bakalim artik nasib...

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Metin Oktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes derim bende de220 cdi otomatik çok menmunum Audi de tavyiseye ederim 13 yil kullandim Mercedes ayri ayni iPhone gibi kaliteli
    Kac model senin 220? Biraz daha bilgi verebilirmisin?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    bu arabacilar hep almanyadan katiliyor galiba sormasi ayip bu ornek verdigin buyuk piyesli dizel araclarin yillik vergisi ne kadar herhalde 2000 euro civarinda vergi oduyorsunuzdur

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arabacilar hep almanyadan katiliyor galiba sormasi ayip bu ornek verdigin buyuk piyesli dizel araclarin yillik vergisi ne kadar herhalde 2000 euro civarinda vergi oduyorsunuzdur
    Yok arkadasim ya o kadar ödense kimse alamaz inan... Benim o derece büyük PS arabam olmadi ama yillik 500EUR civari tutar en fazla. Motorun gücüne göre 300 den filan baslar dizel arabalarda tahmini olarak. Birde arabanin yasi önemli tabi. Eskilerde daha yüksek oluyor.
    Konu hope41 tarafından (22 Haziran 2015 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    hope41 usta anladim vergi cenneti bir ulke yasiyorsunuz kiymetini bilin gelin hollandayada binin bakiyim oyle buyuk dizel arabalara

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    2000€ mu?
    yok arkadasim.. kübik göre hesaplanir (ps ile bir alakasi yok)..
    3000 kübik yaklasip 280-300€..

hope41 usta anladim vergi cenneti bir ulke yasiyorsunuz kiymetini bilin gelin hollandayada binin bakiyim oyle buyuk dizel arabalara
    porsche mercedes audi bmw vw hollanda arabasi olsaydi, sizde bizim ödedigimizi öderdiniz..
    Konu talo176 tarafından (22 Haziran 2015 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    8 mesaja 18 teşekkür aldı
    Tecrübelerimi biliyorsun.E220 otomatik 400.000-500.000 sorunsuz kullanilibilir ama gene de biraz sans isi bu araba isi. Tabi ben cok E220 kullandigimdan basim agriamdi hic. 750.000 km giden aracim bile oldu gecici bir süre o bile saat gibi calisiyordu. Audiyi kullandin biliyorsun. Ikisi de olabilir. BMW icin tamirci arkadaslar pek olumlu demiyorlar,ariza aciyor diye. Mercedesin en büyük avantaji taksi olarakta almanya capinda cok kullanildigindan yedek parcalarini yari fiyatina hemen bulmak mümkün. E200 biraz zayif kaliyor. E220 hatta biraz daha az yakiyor. Ben tam dolu bir depoyla iki yil önce otobanda 1020 km yol yapip sonra depoyu doldurmustum.

12. iloilo üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı iloilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübelerimi biliyorsun.E220 otomatik 400.000-500.000 sorunsuz kullanilibilir ama gene de biraz sans isi bu araba isi. Tabi ben cok E220 kullandigimdan basim agriamdi hic. 750.000 km giden aracim bile oldu gecici bir süre o bile saat gibi calisiyordu. Audiyi kullandin biliyorsun. Ikisi de olabilir. BMW icin tamirci arkadaslar pek olumlu demiyorlar,ariza aciyor diye. Mercedesin en büyük avantaji taksi olarakta almanya capinda cok kullanildigindan yedek parcalarini yari fiyatina hemen bulmak mümkün. E200 biraz zayif kaliyor. E220 hatta biraz daha az yakiyor. Ben tam dolu bir depoyla iki yil önce otobanda 1020 km yol yapip sonra depoyu doldurmustum.

Biliyorum abi sagol yine de... bakalim cok acele etmeden bir yandan bakiyorum, aslinda denk geliyor bazen aradigim gibi seyler ama uzakta oluyor. NRW gördügüm kadari ile en pahali er bu araba konusunda maalesef

E220 lerde aradigim fiyata 150PS ler denk geliyor, senin bahsettigin galiba 170 PS olanlar, bilmiyorum ama yakitta ne kadar fark ederler.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bende c 220 cdi 170 ps var süper bir araba sürat dersen 235km sorunsuz yakit dersen adamgibi kulanirsan 4.1 l yakiyor
    Otobanda daha ne olsun benim tek hosuma gitmeyen tarafi Stufenheck olmasi bu araba birde Fließheck olsaydi süper olurdu

[IMG][/IMG]

109 km yol yapmisim 1:06 dakikada gitmisim 4.1L mazot yakmis ortalama hizim 98 km/h tabi bazen 180 de gittim bazen oldu 60 düsdüm yolun durumuna göre
    Konu .onur tarafından (07 Temmuz 2015 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

15. .onur üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende c 220 cdi 170 ps var süper bir araba sürat dersen 235km sorunsuz yakit dersen adamgibi kulanirsan 4.1 l yakiyor
    Otobanda daha ne olsun benim tek hosuma gitmeyen tarafi Stufenheck olmasi bu araba birde Fließheck olsaydi süper olurdu

[IMG][/IMG]

109 km yol yapmisim 1:06 dakikada gitmisim 4.1L mazot yakmis ortalama hizim 98 km/h tabi bazen 180 de gittim bazen oldu 60 düsdüm yolun durumuna göre
    Fotodan anladigima göre senin araba cok da eski degil gibi, süper tabi o yakit.....

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    hope41 halen araba ariyor musun? Var mi kararin?

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hope41 halen araba ariyor musun? Var mi kararin?
    Aramaya devam kardes, henüz denk gelmedi iyi birsey... NRW de fiyatlar cok, uzaklarda bulunuyor daha uygun ama onlarida gidip görmek alip getirmek sorun oldugundan henüz yakinda aradigimiz gibi temiz birsey cikmadi hala, bakalim nasib...

Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    Eger acelen yoksa aramaya devam et hope41 kardes. Zaten fiyat'lar cok tuhaf su aralar. Uzakdan almak da ayri konu, gitmesi gelmesi bakmasi vs.vs. Ileriye dönük benimde niyetim var E veya C Klasse almaya ama benim acelem yok. Hepsi güzel araba ama gönül bi yandan mercedese gidiyor.

Enistemle ayni evde kaliyoruz/kaliyorduk bildim bilesi hep mercedes kullaniyor araba motorunda hic bir zaman tik olmadi. Her sene de rahat 50000Km yapiyor.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger acelen yoksa aramaya devam et hope41 kardes. Zaten fiyat'lar cok tuhaf su aralar. Uzakdan almak da ayri konu, gitmesi gelmesi bakmasi vs.vs. Ileriye dönük benimde niyetim var E veya C Klasse almaya ama benim acelem yok. Hepsi güzel araba ama gönül bi yandan mercedese gidiyor.

Enistemle ayni evde kaliyoruz/kaliyorduk bildim bilesi hep mercedes kullaniyor araba motorunda hic bir zaman tik olmadi. Her sene de rahat 50000Km yapiyor.
    Acelem cok fazla yok ama su an ki arabam biraz fazla yakiyor benzinli, birde bilmiyorum nesi var nesi yok, gecici kullanmak icin almistim ucuz yollu birsey, yani gidiyor sorunsuz ama zahnriemen icin servis defterinde 218000 ya da 2014 sonu yazmislar, araba su an 200 bini yeni gecti, bir sakatlik cikarari mi acab diye tedirgin ediyor, satacagim icin masraf yapmak istemedim tabi... ama aramaya devam tabi, bu aralar izinden dolayi NRW de pek yeni araba düsmüyor piyasaya, izin sonrasina kalirsa bizim arama isi belki birseyler olur bakalim.

Temiz bir E Klasse denk gelse iyi olur ama bakalim nasib...

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Adam gibi uygun fiyata araba bulmak biraz zorlaştı sebebi tek izin sezonu degil imternet üzeri birkaç tane büyük şirketler var
    Araba satın alıyorlar almanya genelinde yerleri var bundan dolayı uygun fiyata bulmak biraz zorlaştı

Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam gibi uygun fiyata araba bulmak biraz zorlaştı sebebi tek izin sezonu degil imternet üzeri birkaç tane büyük şirketler var
    Araba satın alıyorlar almanya genelinde yerleri var bundan dolayı uygun fiyata bulmak biraz zorlaştı
    Bilmiyorum niye bazi arabalar pahali, belki önüne gelen händlerci oldu veya bu internet üzerinden. Dedigim gibi kendimce düsüncem.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı miryomax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar bmw x5 hakkinda bilgisi olan varmi izin icin dusunuyorum da yada touareg ler hakkinda
    X5 bende var cok memnunum simdilik ama araba isi sans isi

Üye buhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    234
    11 mesaja 24 teşekkür aldı
    Alıntı 061ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadasim benimde sana tavsiye edecegim otomatik vede dizel olarak 2.2 ford smax 200 ps mükkemel bir araba hem spor hem aile arabsi
    Ilhan kardeş bende S max arıyorum Otomatik , Diesel , 7 kişilik , 100000 km kadar olacak 15000 den aşağıya bulursan hemen bana Haberdar ediver
    Ps okadar yüksek olmasına lüzumu yok ab 140 dan itibarende olur
    Konu buhara tarafından (19 Ağustos 2015 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)