Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3189 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Silayolunda güvenli istasyonlardan akaryakit almak

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı

Silayolunda güvenli istasyonlardan akaryakit almak

Merhaba arkdaslar.

Kismetse yola cikmaya az kaldi. Herkes iyi kötü OMV benzinliklerin iyi oldugunu duymustur. Bende kismetse akaryakitimi OMV benzinliklerinden almayi düsünüyorum, en azindan bazi ülkelerde. Elbette Frankfurttan depoyu fulleyip cikacam. Tahminim bir depoyla 1000 km yaparim. Mazotu tekrar Avusturyayi cikmadan mi alayim, yoksa hic düsünmeden Macaristandan´da alabilir miyim? Bu konuda tecrübesi olan arkdaslar yazarsa sevinirim. Hersekilde Sirbistandan´da mazot almam gerekecek, cünkü Bulgari hic durmadan gecmeyi düsünüyorum. Sirbistani cikmaya az kala bir tane OMV geliyor. Oradan akaryakit alan arkdaslar var mi?

Birde ödemeyi nasil yapiyorsunuz? Ben bu sene mazotu kredi kartiyla almayi istiyorum. Bu konuda tecrübeler neler??

Simdiden paylasacaginiz bilgiler icin tesekkür ederim.

Allah gidenlere kaza bela vermeden, sag salim gidip gelmeyi nasip etsin.

Kadir

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Nereden
    Essen civari
    Ettiği Teşekkür
    133
    19 mesaja 43 teşekkür aldı
    Arkadaşım ben genelde hangi ülkeden olursa olsun OMV benzinliklereden alırım. Ödemeyi ise VISA karti ile yaparım çünkü nakit öderme yaparsan bazen kazıklamaya çalışıyorlar.

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Kaziklamaya calisma olayini duydum. Birde bazi istasyonlar bilerek kredi karti ile ödenmiyor diyormus ödenebilindigi halde. Bende MasterCard var. Onlada ödenebilinir degil mi?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    arkadasim bende frankfurtta depoyu doldururum, benim aracimda 800-900km.gider.
    yakit almak demek hemde ufak bir pause demektir,hem uygun hemde temiz-güzel yerler secerim.
    avusturyada wels-nord'dan cikarsan kücük bir alis-veris merkezinde BP var,diesel avusturya otobanlarindan en az 25 cent ucuzdur.
    Macaristanda yakit pahalidir hic almam
    sirbistanda belgrada girmeden OMV var,diger OMV'ler gibi güvenilir ve temizdir.
    bulgarda sofya'yi gecince 50km.filan gidince outlet var,tam ismini bilmiyorum,orasida kücük ve temiz bir alis-veris merkezi,ordan alirim.
    Türkiyede yakit pahali oldugu icin kapikuleye gelmeden 40-50km. OMV var,ordanda depoyu doldurum.
    ben ödemeleri hep banka kartimla yaparim,hic nakit ödemem cünkü nakitte hemen fazla almaya calisiyorlar.
    hem yakit fiyatini yüksek söylüyorlar,hemde döviz kurunu düsük yapiyorlar.
    oysa banka kartiyla ödersen,otomatikman gercek yakit fiyatini resmi kurdan ödüyorsun.
    bazi arkadaslar sirbistanda para bozduruyor,kendim gördüm sirbistan gümrügünde Euro-sirb parasini 110'dan bozuyorlar oysaki resmi kur 125'di.

6. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6,705
    5 mesaja 11 teşekkür aldı
    Arkadaslar bende OMV lerden yakitimi alirim ama ben gümrüklerde gectigim ülkenin parasini aliyorum mazot veya benzin daha ucuza geliyor ve hic kaziklanma riski yok yola cikacak olan tüm arkadaslara hayirli yolculuklar

Üye
    Nereden
    Essen civari
    Ettiği Teşekkür
    133
    19 mesaja 43 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim bende frankfurtta depoyu doldururum, benim aracimda 800-900km.gider.
    yakit almak demek hemde ufak bir pause demektir,hem uygun hemde temiz-güzel yerler secerim.
    avusturyada wels-nord'dan cikarsan kücük bir alis-veris merkezinde BP var,diesel avusturya otobanlarindan en az 25 cent ucuzdur.
    Macaristanda yakit pahalidir hic almam
    sirbistanda belgrada girmeden OMV var,diger OMV'ler gibi güvenilir ve temizdir.
    bulgarda sofya'yi gecince 50km.filan gidince outlet var,tam ismini bilmiyorum,orasida kücük ve temiz bir alis-veris merkezi,ordan alirim.
    Türkiyede yakit pahali oldugu icin kapikuleye gelmeden 40-50km. OMV var,ordanda depoyu doldurum.
    ben ödemeleri hep banka kartimla yaparim,hic nakit ödemem cünkü nakitte hemen fazla almaya calisiyorlar.
    hem yakit fiyatini yüksek söylüyorlar,hemde döviz kurunu düsük yapiyorlar.
    oysa banka kartiyla ödersen,otomatikman gercek yakit fiyatini resmi kurdan ödüyorsun.
    bazi arkadaslar sirbistanda para bozduruyor,kendim gördüm sirbistan gümrügünde Euro-sirb parasini 110'dan bozuyorlar oysaki resmi kur 125'di.
    Usta bu wels-nord daki bp benzinliğin adresini öğrenebilirmisin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    145
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bende omv aliyorum . hem güvenli hem temiz size tafsiyem omv app indirin gideceniz yol üzerinde butun omv benzinlikeri gösteriyor . benin yol aut -slo -hir - serb -make -yunan - tr . slo omv benzinlini ec karte veya nakit odiyorum . hirvata almiyorum benzin . sirb gümrüne girdin zaman sagda tirlar duruyor onun arkasinda kulübeler var kafana hangisi yatiyorsa bozdur 2% komusiyon aliyor . benim araba benzinli oldu icin ben gecen sene 160 euro bozdurdum bana 17.300 dinar verdi gidis gelis yetiyor .benzini ve otobahn parasini kendi parasiyla ödedim . make benzin almadim yunanda giriste ve cikista euro zaten giriste ec ile ödedim cikista nakit verdim .omv benzinlikleri slo var .sirba girdin zaman biraz ilerde var ben ilk olana giriyorum hep belgrad kada 2 yada 3 tane geliyor omv .ve hurriyet tesislerinde yaninda var gine . bulgardan gitmedim icin o konuda yardimci olamacam .
    Konu bozkurt37 tarafından (04 Ağustos 2015 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: hatali

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    bozkurt37 arkadasim 160€ verip 17300 dinar aldiysan, kur 108 yapiyor, simdi baktim resmi kur 120, sana 19200 dinar vermeliydiler.
    yani sen 160€ bozdururken san 16€ daha az vermisler.

wels nord'dan cikarsaniz zaten magazalar gözüküyor,yanlis adres vermek istemem galiba navi icin BP adresi Eferdinger Str. 81 4600 Wels Österreich

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    145
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu gecen senenin parasi bu . allah nasip ederse cuma sabah cikacam bakalim bu sene ne kadar vercekler

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    hayirli yolculuklar arkadasim,Allah hepinize kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin

13. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Benim araba gazli oldugu icin istasyon secmiyorum. OMV,INA, Shell fark etmiyor.
    Macar üzerine gittigimde Almanyada gazi dolduruyorum. Cünki avusturyada macar güzergahinde istasyonlarda LPG yok. Otobandan cikman lazim. Ama gerek yok.
    Hep Karte ile öderim .
    Dönüste hayret ettim. OMV istasyonunda aldigim LPG ile 450km hör yapiyor.
    Hirvatta kücücük bir istasyondan LPG aldim 500km gitti.

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Bende OMV ile cok memnun kaldim, ödemeyi kredi kart ile hepsinde sorunsuz oldu, emin olmak istiyorsan doldurmadan gir sor alet bozuk falan diyemessinler sonra.

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    arkadaslar kuzenimin basina gelen bir olayi anlatayim kendisi tecrubesiz ilk defa yola cikmisti bu sene.sirpta omw den diesel almis yanliz depoyu kendi doldurmamis,pompaci doldururkende yaninda degilmis.ow den cikmis 100 m sonra araba bozulmus.tamirci felan derken araba olmadi adac arabayi almanyaya geri getirdi onlarda ucakla tr gitti.3 gün otelde kaldilar.bu tamirci,benzin istanyonu,otel hep birbirini taniyomus kuzenin demesine göre,kesin depoya benzin yada su karistirdilar.ya kendiniz doldurun yada basindan ayrilmayin arabanizin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    arkadaslar

adac sayfasinda ülkelerin euroya cevrilmis benzin fiyatlari yaziyor oradan rahatca hesaplayabilirsiniz

Yunanistan
    Diesel 1,25*EUR Bleifrei*Super*Plus*(Amoliwdi*Wensina) 100 1,91*EUR Bleifrei*Super*(Amoliwdi*Wensina) 95 1,66*EU

Sirbistan
    Diesel*(Eurodizel) 146,90*RSD 1,22 Bleifrei*Super*(Super/*Eurosuper) 95 145,90*RSD 1,22

Hirvatistan
    Diesel*(Eurodiesel) 8,67*HRK 1,14
    Bleifrei*Super*(Eurosuper) 95 9,64*HRK 1,27 Bleifrei*Super*Plus*(Eurosuper*Plus) 98 10,20*HRK 1,34

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    arkadaslar
    sizlere sorum olacak

OMV benzincileride kaziklamaya calisiyormu euro cevriminde

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Paparazi39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar
    sizlere sorum olacak

OMV benzincileride kaziklamaya calisiyormu euro cevriminde
    Euro ceviriminde cok büyük kaziklar atiyor,bilhassa ben kendim bu yil yasadim ve hemen Bankakartla ödeme yaptim,istersen depoyu doldurmadan önce Diesel&Benzin fiyatini sor ona göre al derim.

20. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro ceviriminde cok büyük kaziklar atiyor,bilhassa ben kendim bu yil yasadim ve hemen Bankakartla ödeme yaptim,istersen depoyu doldurmadan önce Diesel&Benzin fiyatini sor ona göre al derim.
    peki arkadasim
    bunlar banka kartini manipule edip kontomuzu kundaklamasin

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    10-15 euro kazik yemeyelim tabi onemli ama asil dikkat etmeniz gereken sey arabanin basindan ayrilmayin.bu sene sirbistanda bir akrabamizin arabaya dizel yerine benzin fullemisler,1 km gitmeden araba bozulmus,tamirci hazir,otel hazir,hepsi soyguncu bunlarin.takribi 5000 euro maloldu dikkatsizligi rezilligide cabasi

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Maduriyet yasamak istiyorsaniz aldiginiz yakitin pompadaki miktari elinizin icine yazin kasada kart ödemesi öncesi karsilastirin miktar ayni ise imza atin bence en garantili yöntem.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Paparazi39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arkadasim
    bunlar banka kartini manipule edip kontomuzu kundaklamasin

yok bu o kodar kolay degil,günde yüzlerce insan kartla alis veris yapiyor,bundan dolayi pek ihtimal vermiyorum.

25. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)