Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2528 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20 ay hep gec aylık alma

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

20 ay hep gec aylık alma

Slm arkadaslar sizinle bir konuyu paylasıp sizden bigi ve öneri almak istiyorum . Ben 17 senedir bir firmada calısıyorum. 17 senede 2 krank ve 1 kez izin yaptım . Firmayla ve patronla aram iyi , fakat son 20 aydır firma benım ve 5-10 arkadasın aylıgını gec gönderiyor . Önce 5gün gec sonra 10 sonra 20 böyle böyle gec göndermeye basladi simdi de iyice geciktirdi , 2ayda bir yolluyor , normalda her ayin 15 inde göndermesi lazim suan 2ay alacagim var ve bugün ayin 19u yaklasik 64 gündür para alamadim bu bazen 70 günüde buluyor , is yerine telefon actim kac sefer bana patronu ara diyorlar patronu ariyom tamam yolladik diyor . Nerdeyse 20 aydir durum böyle .bende sinirlendim bu hafta krank yazildim ama faydasi olmadi yerime hemen gecici birini bulmuslar , yani krank ta ise yaramiyor , ne yapacam bilemiyorum . Suan bankaya nerdese 3000 minusa girdim birde bu paranin faizi gelecek,firmada 150 kisi kadar calisan var bunlardan 5-10 kisi benim durumda ve firmanin eski calisanlari, ne yapmam lazim siz ne önerirdiniz
    Konu Serseri tarafından (19 Mayıs 2017 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, öncelikle gecmis olsun...

Bak altta vermis oldugum Link´de avukatin biri nokta nokta neler yapman gerektigini yazmis...

http://www.kluge-recht.de/arbeitsrec...cht-zahlt.html

Öncelikle hic vakit kaybetmeden patronuna YAZILI BIR SEKILDE "ABMAHNUNG" gönder... Gönderirken Einschreiben mit Rückschein göndermeyi unutma!

4. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar sizinle bir konuyu paylasıp sizden bigi ve öneri almak istiyorum . Ben 17 senedir bir firmada calısıyorum. 17 senede 2 krank ve 1 kez izin yaptım . Firmayla ve patronla aram iyi , fakat son 20 aydır firma benım ve 5-10 arkadasın aylıgını gec gönderiyor . Önce 5gün gec sonra 10 sonra 20 böyle böyle gec göndermeye basladi simdi de iyice geciktirdi , 2ayda bir yolluyor , normalda her ayin 15 inde göndermesi lazim suan 2ay alacagim var ve bugün ayin 19u yaklasik 64 gündür para alamadim bu bazen 70 günüde buluyor , is yerine telefon actim kac sefer bana patronu ara diyorlar patronu ariyom tamam yolladik diyor . Nerdeyse 20 aydir durum böyle .bende sinirlendim bu hafta krank yazildim ama faydasi olmadi yerime hemen gecici birini bulmuslar , yani krank ta ise yaramiyor , ne yapacam bilemiyorum . Suan bankaya nerdese 3000 minusa girdim birde bu paranin faizi gelecek,firmada 150 kisi kadar calisan var bunlardan 5-10 kisi benim durumda ve firmanin eski calisanlari, ne yapmam lazim siz ne önerirdiniz
    bu firmada düzgün gitmeyen nedir ??

Konkurs filan mı yapacaklar ? Firmanın durumu nedir ?

Üye Aykan24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    260
    19 mesaja 22 teşekkür aldı
    Transport isi yapan Türk Firmalarin dan uzak dur.
    Konu Aykan24 tarafından (20 Mayıs 2017 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı
    Bu firma araba tasiyor araba temizliyor araba boyuyor . Ben tasima bölümünde lkw fahrer olarak calisiyorum . Ilk 6 sene araba temizleme bölümünde calistim. Sonra beni tasima bölümüne verdiler hergün düsseldorf, dortmund, essen , bonn, rheinbach ve ratha araba getirip götürüyorum .bu firmanin daha öncede baska yerlerdede yeri varmdi stuttgart, Saarbrücken, meinheim, buralari 2 sene önce baska firmalara kaptirinca , firma malli sikintiya girdi o zamandan beride bu durum sürüyor

Alıntı Aykan24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Transport isi yapan Türk Firmalarin dan uzak dur.
    Neden acaba
    Konu Memoli1976x tarafından (20 Mayıs 2017 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok garip degilmi? 150 kisilik bir firmada yalniz 10-15 kisinin parasi düzensiz veriliyor,@gentlement arkadasimiz yazmis bunlari uygularsan sanirim cözümün olur.

Üye Aykan24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    260
    19 mesaja 22 teşekkür aldı
    Bende senin gibi LKW fahrer olarak calisiyorum. Sana tavsiyem yukarida yazdigimin aynisi Uzak dur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)