Saygideger Dostlar,

13 yildir dairemde oturan kiraciyla her yil yeni sözlesme imzalar yilda bir yenilerdik gecen yil 1 Haziranda 1 yillik yeni sözlesmeyi yaptiktan 1 ay sonra sözlesme bitimine denk gelen 1 Haziran 2017 de daireyi bosaltacagina dair Tahliye Taahhütnamesi düzenleyip imzalattirdim.

4 ay kadar önce beni arayip sözlesmeyi uzatip uzatamayacagimi sordular bende mümkün olmadigini daireyi Temmuzda evlenecek bir yakinima söz verdigimi sözümden dönmenin söz konusu olamayacagini zaten kendileriyle yaptigimiz Tahliye Taahhütnamesinin sebebininde o oldugunu anlastigimiz gibi daireyi bosaltmalarini kendilerine yine söyledim.

Sürenin dolmasina 1 hafta kalmis hic sesleri cikmadi ben sordurdum nezaman tasinmaya baslayacaklarini söylesinler ona göre tadilat icin usta getirecegim haber versinler diye, ne deseler iyi evden cikmayi düsünmüyorlarmis yok iki aydir hastaymis calisamamis tasinma masraflarini karsilayamazmis mis mis mis.

internetten arastirdim sözlesmede belirtilen sürenin dolumundan bir ay icinde kiraciya ihtarname cekilerek cikmalari icin 15 günle 1 ay arasi süre tanimak yine cikmazsa mahkemeye vermek gerekiyormus.

Böyle bir sorun yasayan oldumu mahkeme ne kadar sürer masraflari kim öder?